Προς το περιεχόμενο

Journey


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθές έφτασε στα χέρια μου το καινούργιο άλπουμ των Journey.

 

Όλη μέρα χθές το έλιωσα. Μου άρεσε πάρα πολύ.

Όλη η μπάντα ακούγεται σε πολύ καλή κατάσταση.

Δεν είναι τυχαίο οτι πούλησαν 104,000 την πρώτη εβδομάδα, μόνο μέσω δύο online καταστημάτων.

http://www.journeymusic.com/home.html

 

Ο νέος τραγουδιστής Arnel Pineda μου άρεσε παρα πολύ. Δεν είναι Steve Perry αλλά είναι πολύ καλός.

Μου θυμίζει ίσως λίγο τον Steve Augeri.

Όσο για τον Neal Schon είναι όπως πάντα καταπληκτικός, με φανταστικό ήχο και πολύ ωραία solo.

 

Ελπίζω να βγάλουνε και κανα καινούργιο live dvd γιατί δύσκολα θα τους δούμε από κοντά στην Ελλάδα.

(Δεν νομίζω οτι έχουνε έρθει ποτέ εδώ.)

 

Όσοι έχετε ακούσει το άλμπουμ πείτε μου τις εντυπώσεις σας.

 

 

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το καινουργιο εκτος απο το οτι εχει και bonus cd που παιζουν παλια κομματια ΞΑΝΑηχογραφημενα εχει ΚΑΙ DVD καινουργιο live με τον καινουργιο τραγουδιστη ο οποιος ειναι μεν καλος (πολυ καλος για journey) αλλα αυτος ειναι παιδακι ρε (η δειχνει ετσι), με αποτελεσμα να ειναι "λιγος" πανω στη σκηνη. Που να ακουσεις τον Castronovo (drummer) να τραγουδαει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα cd μου τα έγραψε ένα φιλαράκι. Περιμένω να μου γράψει και το dvd. Μου είπε οτι είναι πολύ καλό.

 

Ο Arnel Pineda είναι 40!!! χρονών όσο κι' αν δεν του φαίνεται. Εγώ στην αρχή νόμιζα οτι ήταν το πολύ 30.

Στη σκηνή δείχνει προς το παρόν σχετικά λίγος. Είναι αρχή ακόμα βέβαια. Είναι και το ύψος! που δεν τον βοηθάει.

 

Πάντως πιστεύω οτι θα τα πάει καλά.

 

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τον Neal Schon είναι όπως πάντα καταπληκτικός, με φανταστικό ήχο και πολύ ωραία solo.

 

Τι παίχτης είναι αυτός ρε παιδιά....μέλι ο ήχος του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν να πω ότι παρακολουθώ τους JOURNEY ανελλιπώς από το 1983... Το νέο τους άλμπουμ "revelation" το έχω εδώ και μια εβδομάδα και μπορώ να πω ότι έχει μεν καλά τραγούδια, αλλά τίποτε το φοβερό και επίσης μου φάνηκε ότι αναμασούν παλαιότερες ιδέες (never walk away=be good to yourself // after all these years=faithfully κτλ κτλ, άσε που περιέχει και το πρώτο τραγούδι του προηγούμενου δίσκου τους το "faith in the heartland" λες και δεν μπορούσαν να συνθέσουν αρκετό νέο υλικό). Αν το συγκρίνεις με τον προηγούμενο δίσκο τους GENERATIONS είναι ΟΚ, αλλά αν πας λίγο πιο πίσω στο ARRIVAL του 2001 με Steve Augeri και στο TRIAL BY FIRE του 1997 με Steve Perry, τότε άστα να πάνε, είναι πολύ κάτω του μετρίου... Από μπάντες με τέλεια τεχνική κατάρτιση (neal schon) και συνθετική ευφυία (jonathan cain), περιμένω πάντα τα καλύτερα και δουλειές σαν το REVELATION μου φαίνονται λίγο βιαστικές και προχειροφτιαγμένες... Όσο για τις πωλήσεις, αρκεί το ότι το άλμπουμ πουλιόταν αρχικά στα Wal Mart οπότε το κατανάλωσαν κατά κόρον οι Αμερικανίδες σιτεμένες νοικοκυρές... Και ποιος ο λόγος για επαναηχογραφήσεις των παλιών κομματιών αφού οι εκτελέσεις με Steve Perry στα φωνητικά είναι αξεπέραστες... Τέλος ο Arnel Pineda μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις αφού εκτός από το να μιμείται τους Augeri και Perry, έχει βάλει και την προσωπική του σφραγίδα σε αρκετά κομμάτια με εξαιρετικά αποτελέσματα. Συμπέρασμα : περιμένουμε κάτι καλύτερο συνθετικά στο μέλλον σαν τα trial by fire και arrival που κατά τη γνώμη μου αποτελούν κλασικούς δίσκους JOURNEY...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ στο οτι δεν είναι σαν το Trial by Fire ή το Arrival αλλά είναι καινούργιος δίσκος, πρέπει να ακουστεί λίγο για να μπορέσουμε να πούμε αν είναι επιτυχημένος. Όσο για το remaster πιστεύω οτι το έκαναν για να δείξουν φωνητικά οτι ο Pidela έχει πολύ καλή φωνή και μπορεί να τραγουδήσει τους ύμνους που έχουνε γράψει στο παρελθόν οι Journey.

 

Εγώ πάντως έμεινα αρκετά ικανοποιημένος απο το άλπουμ, αν σκεφτούμε οτι ο Pidela έχει πολύ λίγο καιρό στο γκρούπ.

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Neal Schon, αλλος ενας κιθαριστας που δεν χωνεψα ποτε λογω του πολυφορτωμενου με reverb και delay ηχου του και των πολυ απροσωπων (με ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ εξαιρεσεις) solos. Πολυ αμπλαουμπλας (βλ solo στο Stars α ρε Malmsteen, κι εκει ο καλλιτερος)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(βλ solo στο Stars α ρε Malmsteen, κι εκει ο καλλιτερος)

 

xaxaxaxa!! Ωραίο!

Ο Schon αμπλαουμπλας; ??? ??? ::)

Τότε ο Malmsteem τι είναι; ???

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου