Προς το περιεχόμενο

Ο Κλειδαράς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aback, ήταν λάθος σου να επιστρέψεις σε αυτό το θέμα.

 

Λοιπόν, διάβασε πολύ προσεκτικά τα παρακάτω, εσύ και όλοι όσοι νομίζετε ότι βρίσκεστε στις "αποδείξεις" του Ευαγγελάτου.

 

Αν ρίξεις μία ματιά στο σύνολο των κανονισμών που προσυπέγραψες για να μπεις εδώ μέσα, έχω το δικαίωμα να σβήνω, να μεταθέτω, να αλλάζω και να διαγράφω κατάπως κρίνω. Αν κάνω καλή ή κακή χρήση του δικαιώματος αυτού, είναι ένα θέμα για το οποίο ελέγχομαι από τον admin σε καθημερινή βάση.

 

Δεν υπάρχει τρόπος, ούτε υπάρχει χρόνος να ενημερώνουμε κάθε μέλος ξεχωριστά για τους λόγος που μας ωθούν στο να κάνουμε κάτι - ή πρέπει να μας εμπιστεύεστε για την ευθυκρισία μας, ή να σταματήσετε να μας τιμάτε με την παρουσία σας.

 

Αλλά, το πρόβλημα με εσένα είναι άλλο - ότι πας και ανοίγεις ένα θέμα με τον άκρως προβοκατόρικο τίτλο "Ο Κλειδαράς" (σα να λέμε "Ο Μαλάκας που μας φίμωσε") και το βάζεις και στο About Noiz ώστε να το λούζονται φάτσα-κάρτα όλοι όσοι μπαίνουν για να διαβάσουν ή να συνεισφέρουν κάτι χρήσιμο. Όποιος έμπαινε στο φόρουμ χθες το βράδυ, νόμιζε ότι κάποιοι τρελλοί τσακώνονται και ότι αυτό είχε πρωτεύουσα σημασία. Αυτό όμως ΔΕΝ ήταν αλήθεια - την ώρα που εσύ χρειάστηκες τρεις σελίδες επεξηγήσεων για να αρχίσεις να κατανοείς κάτι που (σε τελική ανάλυση) δεν σε αφορά, κάποιοι άλλοι είχαν σοβαρά/πραγματικά ζητήματα για συζήτηση (και μου τη σπας ακόμη περισσότερο διότι αντί να ασχολούμαι με αυτά, κάθομαι και ασχολούμαι με εσένα).

 

Όσον αφορά το περιβόητο φίμωμα, νομίζω ότι το thread ήταν απολύτως άχρηστο και ηλίθιο. Ένα μέλος διαπίστωσε ότι κάποιος έμπορος έχει άλλες τιμές από κάποιον άλλο έμπορο. Ε, ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ; Αυτό συμβαίνει στον καθένα μας δέκα φορές την εβδομάδα. Και έρχεται και το αναφέρει σαν κάτι αξιοπερίεργο και ρωτάει τους υπόλοιπους γιατί συμβαίνει; Μα τι μαλακίες είναι αυτές; Επειδή ο έμπορος είναι έμπορος μουσικού εξοπλισμού, αυτό απαλείφει το άσκοπο του όλου προβληματισμού; Αν εγώ ερχόμουν και έλεγα "Ρε, σεις ο φούρνος μου είδα ότι έχει το πολύσπορο πιο φθηνά από ένα φούρνο στη Πεύκη", τότε θα ήταν ξεκάθαρο ότι τα έχω παίξει;

 

Είτε σας αρέσει, είτε όχι, είμαι περισσότερο έμπειρος από εσένα και τον alekelis : τα έχουμε ξαναδεί αυτά τα threads που ξεκινάνε από αγνά και άδολα ερωτήματα και καταλήγουν μετά από λίγο σε υβρεολόγια εναντίον άλλων. Πόση ώρα θα χρειαζόταν μέχρι κάποιος να βγει και να πει (ανωνύμως βέβαια) ότι "εντάξει, εγώ τον ξέρω αυτόν τον έμπορο, δεν ισχύουν οι τιμές του" ή "υπάρχουν κρυφές χρεώσεις επειδή δεν έχει βάλει μέσα τους τόκους" ή "παιδιά, άμα δε λέει πάνω Τόμαν, ξεχάστε το";

 

Πόση ώρα θα πέρναγε μέχρι να γίνει κάτι τέτοιο αγαπητέ aback; Και γιατί πρέπει να περιμένουμε να το δούμε; Όποιος έχει απορίες για τις τιμές του Καγμάκη, να πάρει τηλέφωνο τον Καγμάκη και ΑΝ διαπιστώσει ότι ΚΑΤΙ δεν πάει καλά ΤΟΤΕ να έρθει και να το πει στο φόρουμ και να το συζητήσουμε. Όλα τα άλλα είναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ. Το φόρουμ δεν προσφέρεται για την ξερή ανακοίνωση τιμών, αν μη τι άλλο, διότι θα μπορούσε να είναι καθοδηγούμενη από ύποπτες και κίτρινες διαφημιστικές σκοπιμότητες (χωρίς να εννοώ ότι ο akelelis το έκανε γι' αυτό το λόγο).

 

Όπως ο alekelis δεν κατάλαβε για ποιο λόγο παρενέβην (και μάλιστα με έβρισε χυδαία, μία μέσα από το φόρουμ και μία με π.μ.), έτσι και εσύ ΕΠΕΛΕΞΕΣ να αγνοήσεις την προειδοποίησή μου ότι έχεις ανοίξει ένα χαβαλεδιάρικο thread το οποίο θα καταλήξει να είναι υβριστικό προς εμέ. Περιμένεις να σου χρωστώ εκτίμηση για το ότι γράφεις τον modulator στα παλιά σου τα παπούτσια; Να σου ΞΑΝΑθυμήσω ότι έχεις υπογράψει ότι θα κάνεις το αντίθετο προκειμένου να είσαι εδώ μέσα;

 

Καταλήγω : τρεις φορές έχω σηκωθεί να φύγω από το noiz εκνευρισμένος και παρασυρμένος από τις κουβεντούλες  ανθρώπων που δεν καταλαβαίνουν τι τους λένε. ΟΚ, κατηγορήστε με για παλινωδία. Όμως μάθετε απ' την άλλη, ότι κατάλαβα κάτι σημαντικό: ότι οι πιο πολλοί έρχονται εδώ μέσα για να συζητήσουν και να μάθουν κάτι και ΔΕΝ πρόκειται στο μέλλον να επιτρέψω σε ανθρώπους με στρεβλές νοοτροπίες να τους ταράζουν τη συζήτηση. Επίσης, το "About Noiz" υπάρχει για θέματα που αφορούν το Noiz, όχι για θέματα που αφορούν εμένα σαν πρόσωπο και από εδώ και στο εξής θα υπάρχει ιδιαίτερη αυστηρότητα για όποιον ανοίγει θέμα εκεί μόνο και μόνο για να έχει τα δικά του πέντε λεπτά δημοσιότητας (χωρίς να εννοώ ότι εσύ το έκανες γι' αυτό το λόγο, aback). Όποιος γουστάρει καυγά και τζέρτζελο, στο "Περί ανέμων και Υδάτων" αν και ορισμένοι, ούτε για εκεί δεν είναι.

 

Επίσης, όποιος βρίζει, θα τρώει κλείδωμα το thread, θα τρώει ένα κάρμα μείον και θα τρώει και εισήγησή μου προς τον admin ώστε να τον στέλνουμε στα τσακίδια. Αυτός είναι ο λόγος που σου έριξα το -1 αγαπητέ aback, διότι και εσύ με τον τρόπο σου με βρίζεις μέσα από τον ελεεινό και απαξιωτικό τίτλο του thread σου. Χαλάλι αυτή τη φορά, αλλά όπως σου ΞΑΝΑείπα, κάνε τη δουλειά σου και άσε μας να κάνουμε τη δική μας.

 

Ορίστε λοιπόν η απάντηση που ζήτησες. Σε παρακαλώ μη συνεχίσεις σε αυτή τη βάση, ενώ θα εκτιμούσα ΠΑΑΑΑΑρα πολύ την αλλαγή του τίτλου στο thread (παρότι δεν είμαστε δημοκράτες, όπως είδες δεν σου το άλλαξα εγώ...).

 

 

Υ.Γ. Στα τέσσερα χρόνια που συμμετέχω στο noiz έχω κλειδώσει τέσσερα ή πέντε θέματα, επί τη ευκαιρία. Δεν ξέρω γιατί πιστεύετε κάτι άλλο, αλλά κάνετε λάθος.

 

 

@bloody_sunday

Περί των παλινοδιών μου (έρχομαι-φεύγω) βλ. παραπάνω.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α ναι, και όσον αφορά στο θρεντ του Αλεκέλη: συγγνώμη αλλά η δική μου άποψη είναι ότι είχε ένα ΜΕΓΑΛΟ μηδέν εις το πηλίκο. Όχι μόνο έχει συζητηθεί 349145987345 φορές το θέμα της διαφοράς τιμών εσωτερικού - εξωτερικού εδώ (και το τι κακό αλλά και καλό αυτό συνεπάγεται), αλλά το να ανοιχθεί ένα καινούργιο θρεντ στο φόρουμ με τέτοια μεγάλη και συγκεκριμένη αναφορά προς έναν έμπορο μπορεί κάλλιστα να φέρει πολλούς μπελάδες με μηνύσεις συκοφαντικής δυσφήμησης κατά του νόμιμου εκπρόσωπού του, δλδ του Yameth, και αυτό ΔΥΣΤΥΧΩΣ εσύ και αρκετοί άλλοι δεν είναι σε θέση να καταλάβουν. Και το γιατί; Βάλε λίγο το μυαλουδάκι σου να δουλέψει.

 

Αν πράγματι για κάποιο λόγο έπρεπε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ανοίξεις ένα τέτοιο θρεντ εκ των ουκ άνευ, θα μπορούσες να κάνεις αυτό που κάνουν αρκετοί άλλοι σε τέτοιες περιπτώσεις: δεν αναφέρονται συγκεκριμένα σε ελληνικό μαγαζί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω πως έχω κάνει ένα λάθος. νομίζοντας ό,τι το θέμα μου αφορά τη λειτουργία του φόρουμ το τοποθέτησα στο about noiz χωρίς να διακρίνω τη χαζομάρα ότι είναι και το σαλόνι για έναν επισκέπτη. και έτσι τα εν οίκω μη εν δήμω. ζητώ συγγνώμη από τον Γιαμέθιο για αυτό μου το ατόπημα. καλώς άλλαξε η τοποθεσία αφού η πράξη μου έβλαπτε την εικόνα του φόρουμ.

βλέπω πρότοκολ ότι στο τέλος θα μας δείρεις. δεν πειράζει. ας μη στενοχωριόμαστε άλλο. να σαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πράγματι για κάποιο λόγο έπρεπε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ανοίξεις ένα τέτοιο θρεντ εκ των ουκ άνευ, θα μπορούσες να κάνεις αυτό που κάνουν αρκετοί άλλοι σε τέτοιες περιπτώσεις: δεν αναφέρονται συγκεκριμένα σε ελληνικό μαγαζί.

 

 

Το περεχόμενο του θρεντ ήταν συγκεκριμένο μιας και αφορούσε την μεγάλη διαφορά τιμής στο συγκεκριμένο προιόν ανάμεσα στα δύο μαγαζιά. Η οποία διαφορά μου έκανε τεράστια εντύπωση μιας και το ιντερνετικό μαγαζί ήταν 100+ ευρώ ακριβώτερο απο το εγχώριο, κάτι που δεν έχω συνηθίσει να βλέπω. Διαφωνώ με την νοοτροπία να μιλάμε αόριστα ("ο Χ είναι έτσι ενώ ο Ψ αλλιώς"). Σαφώς δεν είμαι διαφημιστής του Καγμάκη ή οποιουδήποτε άλλου, αλλά όπως θα έλεγα αυτό που παρατήρησα στους φίλους μου, ετσι σκέφτηκα να το κοινοποιήσω και στο φόρουμ.

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να το κοινοποιήσεις και στο φόρουμ; Eίναι πληροφορία άγνωστη, κοσμοϊστορική, μη θιγμένη, μη συζητημένη, σκοτωμένη και εξαερωμένη από την πολύ ανάλυση; Η απάντηση σε όλα αυτά που έγραψες έγκειται και πάλι στο ανωτέρω ποστ μου, Αλεκέλη... Να τα γράψω πάλι;  :-\

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλημέρα σας συνάδελφοι. ;)

 

Μια κουβέντα θα πω. (αν και έλεγα να μη πω... έχουν ειπωθεί όλα)

 

It's only a forum!

Τελικά όμως όλοι δίνουμε εξετάσεις φαίνεται.

Αγαπάμε την επικοινωνία και ίσως ποτέ δεν αντιπαρατεθήκαμε σε τέτοιο επίπεδο in real life και με τόσο ετερόκλητες τοποθετήσεις.

Κάποιοι είναι πιο "χαλαροί" στα κείμενα τους πολλές φορές σε παρεξηγήσιμο επίπεδο. Προς κάθε κατεύθυνση. Θέλει προσοχή.

 

Verba Volant, Scripta manet.

 

Μην κουράζεστε όμως!

Μάθετε τα διαλείματα.

Σκοπός είναι να μαθαίνουμε και να περνάμε καλά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν κουνηθηκα καθολου απο την θεση μου.

 

Ειμαι ακομη εκει που με βαλανε(χα χα χα χα)

 

Αλλα προσεχε τα λογια σου, γιατι παντου υπαρχουν  ελ.....

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου