Προς το περιεχόμενο

μα καλα τι κανει ο τυπος;


warrel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως να μην εδωσα καλα να καταλαβετε τι θελω να πω, αλλωστε ο γραπτος λογος παντα εχει τα μειον του, ομως δε μπορω να καταλαβω πως μπορει να κρινει καποιος που δεν κατεχει το αντικειμενο, τοτε τι θα κρινει ακριβως δε καταλαβαινω?  :)

...

 

Δε μας αφηνεις μεγαλα περιθωρια για συζητηση σε αυτο το post, αλλα θα κανω μια προσπαθεια στον οσο χωρο αφηνεις. Εγω λοιπον αφου δεν ειμαι μουσικος δεν θα κρινω αυτο που ακουσα μουσικα, αλλα χρωματικα. Δεν μου αρεσαν πολυ οι χρωματικοι συνδυασμοι των ρουχων του, η αντιθεση τους με την κιθαρα, το φοντο. Θα μπορουσε να εχει προσεχθει λιγακι πριν βγει στο youtube. Τι διαλο, ενα καρο κοσμος τον βλεπει εκει... Ενα χτενισμα δε θα εβλαπτε...

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σου εξήγησα ήδη φίλε heretic, όταν απευθύνεσαι σε όλους (έστω και σαν show όπως το χαρακτήρισες), δίνεις το δικαίωμα σε όλους να σε κρίνουν.

Ομολογώ δεν θα στεναχωριόμουν ιδιαίτερα αν έβρισκε τη μουσική μου κουραστική και φλύαρη κάποιος που η μόνη του σχέση με τη μουσική είναι π.χ. η Καλομοίρα, το σίγουρο είναι ότι ακόμα κι αυτός ο άνθρωπος έχει την ευχέρεια να εκφράσει τα πιστεύω του. Μπορεί να μη με άγγιζαν αλλά δεν μπορώ να τον φιμώσω ως άμουσο και ανάξιο γνώμης...

 

Σχετικά με τη δουλειά που απαιτείται, μπορεί απλά να μην μου χρειάζεται να βγάλω τα χέρια μου παίζοντας arpeggios ή να ανεβοκατεβαίνω κλίμακες στα 250 bpm, ίσως να μη θέλω να παίξω τέτοια πράγματα. Αφού ο συγκεκριμένος ήθελε, καλώς έπραξε και σκίστηκε για να τα κάνει, μπράβο του για την επιμονή του.

Μέχρι εκεί όμως! Θαυμάζω εξίσου κάποιον που χωρίς να κάνει τίποτα τόσο κουραστικό, παίζει πράγματα που ακούγονται όμορφα και βγάζει το ταλέντο του προς τα έξω (όχι τη δουλειά του).

 

Υ.Γ. Έχεις δίκιο evris, τόση μπαναλιτέ πιά... ;D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιοί είστε εσείς, evris ...

Δεν χρειαζεται ο πληθυντικος ευγενειας. Κατα βαθος, ενας απλος ανθρωπος ειμαι και εγω, σαν ολους εσας...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοπος που εβαλε ο τυπος στο youtube το video προφανως ηταν να καταδειξει την τεχνικη του. Και αντι το τοπικ να παει στην κατευθυνση αυτη, ολοι αρχισανε να κρινουνε το αν ειναι καλο μουσικα, αν παιζει ουσιωδη πραγματα κλπ κλπ....και μπηκε και ενα video Τιmmons, οπως θα μπορουσε να μπει και ενα video πχ Pettrucci η Friedmann...για να δειξει την αντιθεση. Μα ειμαστε σοβαροι? Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραζει που δε καταλαβα ακομα που κολλαγε αυτο, και γενικα ολη η συζητηση για αυτηνα?

αν δεις το vatar του ELAVD ΘΑ καταλαβεις,γινε λιγο πιο παρατηρητικος ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεις το vatar του ELAVD ΘΑ καταλαβεις,γινε λιγο πιο παρατηρητικος ;D

 

Καλα φανταστηκα λοιπον. Απλα δεν ηξερα ποτε το αλλαξε και αν ηταν σιγουρα αυτο  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια φορά ειδα έναν τύπο που κατάπινε σπαθιά. Πήγα κάτι να πω... αλλά η γυναίκα μου μου έριξε ένα αυστηρό βλέμμα και κουμπώθηκα.

 

Πήγα σπίτι και στρώθηκα στη μελέτη ... μέχρι που κατάφερα και κατάπια ένα μικρό ελβετικό σουγιά. Τώρα παλεύω μέχρι κουζινομάχαιρο solingen (rostfrei - Δυτ. Γερμανίας). Με σοβαρή μελέτη, μέχρι τον Αυγουστο έχω πλάνο να μπορώ να κουμαντάρω το μαχαίρι του ψωμιού.

 

Και τότε -χωρίς φόβο- θα το πω: "Ρε γυναίκα.... εκείνο το κόλπο με τα σπαθιά...... μ@λακία δεν ήτανε ?"

 

 

@SPY, ο συγκεκριμένος τύποσ γράφεται με σ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δηλαδη σα να λεμε οτι εγω που ειμαι κιθαριστας μπορω να πω οτι ο Portnoy (ο drummer των D.Theater)δε μου αρεσει τεχνικα :)  :)  :)

Α...ειναι και το αλλο....ποιος ειναι μωρε ο Malmsteen...παιζει πολυ κουραστικα, μπλα μπλα μπλα....ασχετο αν εγω sweep δε μπορω να παιξω ουτε κατα φαντασιαν!!

Και φυσικα και θα κρινω τον Σεφερη, παρολλο που δεν εχω ιδεα απο ποιηση γιατι εχω καθε δικαιωμα σαν αναγνωστης που ειμαι!!! Και φυσικα θα κρινω οτι η τελευταια BMW M6 δεν εχει καλο κρατημα παρολλο που εγω οδηγω ενα Fiat !!

Πραγματικα γελαω με τα εκτος τοπου και χρονου παραδειγματα που φερνουν ορισμενοι, ναστε καλα  :) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΟΚΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ,

ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΑΕΤΟ ΜΕ 8 ΚΕΦΑΛΙΑ,

ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΩ Τ' ΑΛΛΑ 6,

ΠΑΟΚΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ, ΤΑ 'ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ... ;D

 

 

deadendmind, με συγχωρείς αλλά δεν άντεξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου