Προς το περιεχόμενο

Esthisis - διασκευές σε video. γνωμη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ελα Ιγνα,

 

καλα το πατε (εχετε λιωσει στην προβα ε???)

 

Μια παρατηρηση για το Child's Anthem (μιας και το επαιζα κι εγω με κατι Σουηδους εδω στο νησι και το γουσταρω και πολυ). Ο πληκτρας στην εισαγωγη που ειναι μονος του δεν το παιζει ατακα. Και στη μελωδια αλλα του λειπουν και ακκορντα. Δεν βαζω το χερι στη φωτια μιας και εμεις το παιζαμε απο την εκδοση του DVD (του πρωτου που ξακιναει με αυτο η συναυλια) κι εκει βαζουν και κατι αλλες "ομορφιες" (λχ κατι χρωματικα στο πιανο μεσα στο κομματι) αλλα νομιζω οτι κι εκει το παιζουν ιδιο με το δισκο κατα τα αλλα.

Στην κιθαρα, δοκιμασε να το παιξεις με τον neck μαγνητη (EMG δεν εχεις?) και βαλε απο το τονλαμπι κανα κιλο chorus. Ειπα, δοκιμασε......

Τα αλλα δεν τα ακουσα γιατι εχω βαρεθει να τα παιζω και μου την δινουν στα νευρα  >:(

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιγναντιε

 

Φιλικά σου γράφω και αν θες με διαβάζεις, αν δε θες, όχι.

Εγώ πιστεύω ότι το πάτε καλά ΑΛΛΑ δεν το πάτε ΠΟΛΥ καλά. Όλα τα κομμάτια που άκουσα θέλουν ακόμα δουλειά. Στις λεπτομέρειες.

 

Μην με παρεξηγείς. Φαίνεται ότι μπορείτε να τα βγάλετε όλα πολύ καλά. Αλλά επίσης φαίνεται ότι βαρεθήκατε και τα βγάζετε τόσο ώστε να γουστάρετε που τα βγάλατε και μέχρις εκεί. Θέλει κι άλλη προσπάθεια και ό,τι κάνετε από δω και πέρα κάνει την πραγματική διαφορά μεταξύ καλού και πολύ καλού.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000000000000

 

Επισης να σου πω οτι μπαντα χωρις δευτερα φωνητικα (μιας και παιζετε κομματια που εχουν μεσα) ακουγεται παντα "ερασιτεχνικη". Και ο τραγουδιστης θα επρεπε να ψαξει λιγο την προφορα του.

Βεβαια αν δεν εχετε βλεψεις και κανετε μονο την ταυλα σας μια χαρα και δεν σας νοιαζει αλλα επειδη ρωτησες γνωμες......

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση: ποιος είναι ο λόγος για να συντηρεί κανείς μία μπάντα που παίζει διασκευές; Υπάρχει κάποιος επαγγελματικός στόχος πίσω από κάτι τέτοιο; Προσλαμβάνονται σε κρουαζιερόπλοια ή νυχτερινά κέντρα; Συμμετέχουν σε κάποιο άλλο είδος εκδηλώσεων; Τι ακριβώς παίζει; Διαφωτίστε με παρακαλώ....

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα Ιγνα,

 

καλα το πατε (εχετε λιωσει στην προβα ε???)

 

Μια παρατηρηση για το Child's Anthem (μιας και το επαιζα κι εγω με κατι Σουηδους εδω στο νησι και το γουσταρω και πολυ). Ο πληκτρας στην εισαγωγη που ειναι μονος του δεν το παιζει ατακα. Και στη μελωδια αλλα του λειπουν και ακκορντα. Δεν βαζω το χερι στη φωτια μιας και εμεις το παιζαμε απο την εκδοση του DVD (του πρωτου που ξακιναει με αυτο η συναυλια) κι εκει βαζουν και κατι αλλες "ομορφιες" (λχ κατι χρωματικα στο πιανο μεσα στο κομματι) αλλα νομιζω οτι κι εκει το παιζουν ιδιο με το δισκο κατα τα αλλα.

Στην κιθαρα, δοκιμασε να το παιξεις με τον neck μαγνητη (EMG δεν εχεις?) και βαλε απο το τονλαμπι κανα κιλο chorus. Ειπα, δοκιμασε......

Τα αλλα δεν τα ακουσα γιατι εχω βαρεθει να τα παιζω και μου την δινουν στα νευρα  >:(

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ....

Play τωρα γυρισα απο τα μπανια του λαου....οσων αφορα για emg οχι δεν ειναι emg οι μαγνητες ειναι αυτοι που εχει η fender deluxe.Τωρα για αυτο που ειπες για την ατακα ειλικρινα δεν το καταλαβα πως το εννοεις  ::)τωρα για τα χρωματικα που λες ο πληκτρας προσπαθει να παιξει τα πιο σημαντικα ωστε να μην φαινεται αδειο το κομματι κια δεν το κανει απο λογους ανικανοτητας.απο την αλλη ο γυμνισμος που βλεπεις ειναι γιατι κανει αφορητη ζεστη.

Εαν μπορεις εξηγησε λιγο την ατακα πιο απλα γιατι και εμεις απο την εκδοση του dvd το παιζουμε αλλα προφανως κατι διαφορετικο βλέπεις ;D

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση: ποιος είναι ο λόγος για να συντηρεί κανείς μία μπάντα που παίζει διασκευές; Υπάρχει κάποιος επαγγελματικός στόχος πίσω από κάτι τέτοιο; Προσλαμβάνονται σε κρουαζιερόπλοια ή νυχτερινά κέντρα; Συμμετέχουν σε κάποιο άλλο είδος εκδηλώσεων; Τι ακριβώς παίζει; Διαφωτίστε με παρακαλώ....

 

 

οι λογοι ειναι πολλοι.

  • γιατι μας αρεσει να παιζουμε διασκευες,οπως επισης και σε αλλες μπαντες που παω και ακουω δεν μου αρεσει να μου παιζουν δικα τους κομματια αλλα διασκευες.
  • γιατι ειναι πορωση να ακους οτι μπορεις να βγαλεις κατα 70%,80%,90% κομματια με τα οποια μεγαλωσες
  • γιατι οταν πας για live σε μαγαζι αυτα εχουν πιο πολυ περαση απο οτι δικα μας
  • και πολλοι αλλοι λογοι που βαριεμαι να γραφω

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιγναντιε

 

Φιλικά σου γράφω και αν θες με διαβάζεις, αν δε θες, όχι.

Εγώ πιστεύω ότι το πάτε καλά ΑΛΛΑ δεν το πάτε ΠΟΛΥ καλά. Όλα τα κομμάτια που άκουσα θέλουν ακόμα δουλειά. Στις λεπτομέρειες.

 

Μην με παρεξηγείς. Φαίνεται ότι μπορείτε να τα βγάλετε όλα πολύ καλά. Αλλά επίσης φαίνεται ότι βαρεθήκατε και τα βγάζετε τόσο ώστε να γουστάρετε που τα βγάλατε και μέχρις εκεί. Θέλει κι άλλη προσπάθεια και ό,τι κάνετε από δω και πέρα κάνει την πραγματική διαφορά μεταξύ καλού και πολύ καλού.

 

εχεις απολυτο δικιο....εννοειται οτι δεν ειναι τελεια....και εννοειται οτι ειναι στη μεση τα κομματια απο θεμα λεπτομερειας.

ο λογος που τα βαζω ειναι αυτος ακριβως να ακουσω τη γνωμη σας (καλοπροαιρετα απο εμενα)τωρα που δεν ειναι ακομα ετοιμα για να δω τι εντυπωση κανουν...και εννοειται οτι θελω να σε ακουσω με προσοχη....να εισαι καλα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000000000000

 

Επισης να σου πω οτι μπαντα χωρις δευτερα φωνητικα (μιας και παιζετε κομματια που εχουν μεσα) ακουγεται παντα "ερασιτεχνικη". Και ο τραγουδιστης θα επρεπε να ψαξει λιγο την προφορα του.

Βεβαια αν δεν εχετε βλεψεις και κανετε μονο την ταυλα σας μια χαρα και δεν σας νοιαζει αλλα επειδη ρωτησες γνωμες......

εννοειται οτι δεν παμε επαγγελματικα αλλα μονο για την πλακα και κανα live....τωρα αυτο που λες για τις δευτερες εχεις απολυτο δικιο και το ξερουμε αλλα για να βρεις τραγουδιστη και ειδικα να κανει δευτερες ειναι πονεμενη ιστορια :'(

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου