Προς το περιεχόμενο

Esthisis - διασκευές σε video. γνωμη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι λογοι ειναι πολλοι.

  • γιατι μας αρεσει να παιζουμε διασκευες,οπως επισης και σε αλλες μπαντες που παω και ακουω δεν μου αρεσει να μου παιζουν δικα τους κομματια αλλα διασκευες.
  • γιατι ειναι πορωση να ακους οτι μπορεις να βγαλεις κατα 70%,80%,90% κομματια με τα οποια μεγαλωσες
  • γιατι οταν πας για live σε μαγαζι αυτα εχουν πιο πολυ περαση απο οτι δικα μας
  • και πολλοι αλλοι λογοι που βαριεμαι να γραφω

 

 

Μάλιστα. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Άμα παίξετε πουθενά πάντως, να μας το πεις να το έχουμε κατά νου.

Κάτι ακόμη : έχετε καμία σχέση με τους Aferesis ή τους Pollaplasiasmos ?

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα σε ειδοποιησω μεινε ησυχος!!!απο οτι καταλαβα δεν ψηνεσαι για τετοια εσυ οποτε δεν τιθεται θεμα...με τα παραπανω εχουμε απλη συνονημια ;)

κατι δικο σου θα ακουσουμε ποτε?να δω εσυ τι γουσταρεις μηπως μου ανοιξεις τους οριζοντες μου

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε ειδοποιησω μεινε ησυχος!!!απο οτι καταλαβα δεν ψηνεσαι για τετοια εσυ οποτε δεν τιθεται θεμα...με τα παραπανω εχουμε απλη συνονημια ;)

κατι δικο σου θα ακουσουμε ποτε?να δω εσυ τι γουσταρεις μηπως μου ανοιξεις τους οριζοντες μου

 

Γιατί, εσύ μας έδειξες κάτι... δικό σου....;;;;;

 

Δεν υπάρχει λόγος να είσαι εχθρικός επειδή κάποιος σε κριτικάρει (με λεπτότητα προς το παρόν) για έλλειψη δημιουργικότητας.

 

Εσύ ζήτησες κριτική, δεν ήρθα σπίτι σου να μαλώσουμε.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;Θα βαλω και εγω τετοια για να δειξω οτι δεν ειμαι εχθρικος...απο οτι ειδες και αλλοι εκαναν ασχημη κριτικη για καποια πραγματα και δεν με πειραξε τιποτα...αλλα τα.  Εγώ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση: ποιος είναι ο λόγος για να συντηρεί κανείς μία μπάντα που παίζει διασκευές; Υπάρχει κάποιος επαγγελματικός στόχος πίσω από κάτι τέτοιο; Προσλαμβάνονται σε κρουαζιερόπλοια ή νυχτερινά κέντρα; Συμμετέχουν σε κάποιο άλλο είδος εκδηλώσεων; Τι ακριβώς παίζει; Διαφωτίστε με παρακαλώ......σε διαφωτισα λοιπον και εγω 

αλλα επειδη προφανως τα εχουμε ξανα πει και δεν πολυ ταυτιζονται οι αποψεις μας οποτε δεν εχει νοημα,ασε οτι εισαι και καλυτερος στο γραπτο λογο οπως εσυ εχεις πει οποτε δεν με παιρνει.τωρα υποτιμας τη νοημοσυνη μου με το να γινεσαι ειρωνικος και μετα να λες εγω δεν ειμαι εχθρικος και λοιπα.και για να τελειωσω,θα γραψω κατι που καποτε εγραψες και εμεινες στην μνημη μου ....''λοιπον εγω αυτους τους βαζω να τσακωνονται επιτηδες ετσι για να κανουμε πλακα''

σε χαιρετω φιλε μου και απο εδω και περα ολο δικο σου εχεις το λογο μου

περιμενω εναγωνιως να βαλεις κατι στο οποιο εστω συμμετεχεις και εσυ με τον οποιοδηποτε τροπο... :) :) ;) ;D

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να τελειωσω,θα γραψω κατι που καποτε εγραψες και εμεινες στην μνημη μου ....''λοιπον εγω αυτους τους βαζω να τσακωνονται επιτηδες ετσι για να κανουμε πλακα''

 

Εννοείται ότι δεν έχω γράψει ποτέ κάτι τέτοιο. Δεν είναι θέμα μνήμης, αν το έχω γράψει θα το βρει ο elavd, η οποίοσδήποτε ξέρει να χρησιμοποιεί το Google.

 

Επί της ουσίας, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να απολογηθώ εγώ που δεν εκτίθεμαι παρουσιάζοντας την μέτρια δουλειά μου και όχι εσύ που παρουσιάζεις την μέτρια εκτελεσμένη δουλειά άλλων.

 

Όλοι εσείς που κάνετε διασκευές, αναλογιστείτε κάποια στιγμή πόσο δύσκολη κάνετε τη ζωή σας. Αυτά τα κομάτια που λέτε ότι τα αγαπάτε (ενώ τα ξεφτιλίζετε) δεν τα αγαπάτε μόνο εσείς, αλλά τα αγαπάμε και εμείς. Τα έχουμε ακούσει και ξανακούσει, μερικοί τα έχουμε δει και live (όχι σε DVD version), οπότε αυτό με το οποίο θα συγκριθείτε είναι συνήθως τόσο ψηλά που καταντάει να είναι άδικο για εσάς.

 

Το μόνο κοινό που δεν θα σας επισημάνει αυτό το πρόβλημα, είναι μεθυσμένοι θαμώνες ξενυχτάδικων σε ελληνικές παραλιακές περιοχές - αν αυτό σας φτάνει, εμένα μου περισσεύει αλλά όχι και να με εγκαλούν τέτοιοι μουσικοί για... μη-παρουσίαση υλικού...

 

Οι λίγοι που έχουν παρουσιάσει μέσα από το noiz original υλικό (και με τους οποίους έχω μιλήσει με ΟΛΟΥΣ) καταλαβαίνουν πάρα πολύ καλά γιατί ένας δημιουργός είναι επιφυλακτικός στο να παρουσιάσει υλικό του...

 

Εσείς τώρα... είπαμε.. κανά live και... ταύλα (που λέει και ο playloud...)...

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ....

Play τωρα γυρισα απο τα μπανια του λαου....οσων αφορα για emg οχι δεν ειναι emg οι μαγνητες ειναι αυτοι που εχει η fender deluxe.Τωρα για αυτο που ειπες για την ατακα ειλικρινα δεν το καταλαβα πως το εννοεις  ::)τωρα για τα χρωματικα που λες ο πληκτρας προσπαθει να παιξει τα πιο σημαντικα ωστε να μην φαινεται αδειο το κομματι κια δεν το κανει απο λογους ανικανοτητας.απο την αλλη ο γυμνισμος που βλεπεις ειναι γιατι κανει αφορητη ζεστη.

Εαν μπορεις εξηγησε λιγο την ατακα πιο απλα γιατι και εμεις απο την εκδοση του dvd το παιζουμε αλλα προφανως κατι διαφορετικο βλέπεις ;D

 

Μπραβο το παιδι, ετσι, μπανακι γιατι η Αθηνα αλλιως δεν παλευεται..... Μεχρι κι εμεις εδω σκαμε...

 

Ρε Ιγνα, δεν ειπα για ΤΗΝ ατακα, αλλα οτι δεν βγαζετε τα κομματια "ατακα", δηλ δεν τα εχετε βγαλει ακριβως... Αυτο εννοουσα, κατι σαν αυτο που λεει κι ο αλλος φιλος.

Την εισαγωγη παντως πες του πληκτρα να την ξανακουσει (η ξαναδει) ΣΤΑΝΤΑΡ δεν ειναι ετσι, τρωει ακκορντα και αλλαζει σε αλλο χρονο απο αυτον που αλλαζει ο Paich (τι ψαχνω κι εγω τωρα).

Παντως τη γνωμη μου στην λεω μονο και μονο επειδη ρωτησες κι επειδη το ξερεις οτι στα λεω για καλο ΟΚ?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εισαγωγη παντως πες του πληκτρα να την ξανακουσει (η ξαναδει) ΣΤΑΝΤΑΡ δεν ειναι ετσι, τρωει ακκορντα και αλλαζει σε αλλο χρονο απο αυτον που αλλαζει ο Paich (τι ψαχνω κι εγω τωρα).

 

Κι εγώ το παρατήρησα αυτό..

Κατά τ'άλλα συνεχίστε να κάνετε αυτό που πιστεύετε οτι σας γεμίζει και μην δίνετε σημασία σε κακόβουλα σχόλια...

Αυτά θα υπάρχουν πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τακη τωρα καταλαβα τι εννοουσες ο.κ εχεις δικιο σε αυτο ;) κατι εχουμε ψιλοαλλαξει στην εισαγωγη....

Longshadow να εισαι καλα για ολα τα σχολια!!! εννοειται οτι κανουμε αυτο που μας αρεσει περισοτερο και θα συνεχισουμε ....ευτυχως που δεν ηταν η ιδεα μου για καποια σχολια και εννοω τα κακοβουλα...ευχαριστουμε !

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

be thankful for what you've got

(massive attack)

 

μια μικρη διορθωση ,το κομματι ΔΕΝ ειναι των MASSIVE ATTACK αλλα του William DeVaughn  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τακη τωρα καταλαβα τι εννοουσες ο.κ εχεις δικιο σε αυτο ;) κατι εχουμε ψιλοαλλαξει στην εισαγωγη....

Longshadow να εισαι καλα για ολα τα σχολια!!! εννοειται οτι κανουμε αυτο που μας αρεσει περισοτερο και θα συνεχισουμε ....ευτυχως που δεν ηταν η ιδεα μου για καποια σχολια και εννοω τα κακοβουλα...ευχαριστουμε !

 

 

Εγω παντως Ιγνα, προτιμω να παιζω σε παραλιακες περιοχες και μπρος σε μεθυσμενους που νοιωθουν τι παιζω παρα σε αποφοιτους ανωτατων σχολων που καθονται απο κατω με το μπλοκακι στο χερι για να σημειωσουν ΟΠΟΙΟ φαλτσο παιξεις, και που ηρθαν μετα απο την παιδικη χαρα και πριν να πανε στο σκυλαδικο μονο και μονο για να δικαιολογησουν το σκυλολοι που ...επεται.

Το επιπεδο της "εκτελεσης" τουλαχιστον μιλωντας παλι προσωπικα ειναι αρκετα ψηλο, πολλες φορες μαλιστα ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο απο αυτο της ιδιας της μπαντας.

Και στο τελος τελος, που ειναι το κακο να πληρωνεσαι κανοντας (και) την "ταυλα" σου (και βγαζοντας σε μια εβδομαδα οσα βγαζει ο..... αποφοιτος σε 1 μηνα)?????   ;)  ;)  ;)  ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου