Προς το περιεχόμενο

Esthisis - διασκευές σε video. γνωμη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αλλά πάντα μετράει και ΠΩΣ εκφράζεις αυτή τη διαφωνία σου.

Όταν ειρωνεύεσαι, η δική μου λογική λέει πως δεν σε πολυνοιάζει να "ξυπνήσεις" τον άλλο, αλλά απλά να πεις.... τα δικά σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, αλλά πάντα μετράει και ΠΩΣ εκφράζεις αυτή τη διαφωνία σου.

Όταν ειρωνεύεσαι, η δική μου λογική λέει πως δεν σε πολυνοιάζει να "ξυπνήσεις" τον άλλο, αλλά απλά να πεις.... τα δικά σου...

 

Σαφώς. Μόνο που κάπου εδώ αρχίζει μια εντελώς άλλη κουβέντα...(περί μέσου, σκοπού, etc..) ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια υπαρχουν αρκετοι ανθρωποι που νιωθουν την αναγκη να διασκεδασουν πηγαινωντας εξω σε μαγαζια να ακουσουν live τα αγαπημενα τους κομματια εστω και επανεκτελεσεις (γιατι αν περιμενουν απο τους δημιουργους τους μπορει και να μην τα ακουσουν ποτε live στην ομορφη Ελλαδιτσα ;)) . Γι αυτο αλλωστε υπαρχουν και τοσες μουσικες σκηνες που συντηρουν αυτο το ειδος διασκεδασης και μπαντες σαν του ιγνατιου ,του playloud ,η δικια μου οι οποιες εξυπηρετουν ακριβως αυτο το σκοπο .

 

Τωρα υπαρχουν και αλλοι που προτιμουν να αραξουν σπιτι τους να ανοιξουν ενα ακριβο μπουκαλακι να βγαλουν το back up cd απο το συρταρι τους με τη δικη τους παντα δημιουργια και να το βαλουν στο Α-Β repeat μεχρι να αποκοιμηθουν στον καναπε .

 

Δηλαδη what s the big deal ? ολοι ιδιοι θα γινουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ ήμουν που χρησιμοποίησα τον όρο "επανεκτελέσεις" πιο πριν, και μάλιστα "στείρες". Από τη στιγμή που ζητήσατε γνώμες, πρέπει να αποδέχεστε και τις αρνητικές - ίσα ίσα, αυτές είναι που θα σας πάνε μπροστά, όχι οι θετικές, αρκεί βέβαια να είναι καλοπροαίρετες.

 

Στο κάτω-κάτω, τι μας ενδιαφέρει αν, όπως λέτε, περνάτε καλά και λατρεύετε αυτό που κάνετε βρε παιδιά; Διαφοροποιεί αυτό που ακούμε;

 

Από κει και πέρα, ειλικρινά δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο στο προηγούμενο ποστ μου στη σελίδα 5 του παρόντος θρεντ... εκτός από μια παραπομπή για το τι εστί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ διασκευή:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1lvc1t9AD5I

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και μερικες διασκευες με @ρ#ι&ι@ ! Και τα κοματια αλλαγμενα και ντυσιμο και σκηνικη παρουσια και παει λεγοντας ... Γεια σου ρε Soto !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν για χ, ψ λόγους δεν θες να έρθεις αντιμέτωπος με μια κόντρα γνώμη, με κάποιον που κρίνει ότι δεν θα βοηθήσει λιβανίζοντας με τυπικά "μπράβο" "γαμώ" "ωραίοι ρε μαν", δεν ποστάρεις τίποτα και ζουν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.

 

Βέβαια υπάρχει και το αντίστροφο... ;)

Αν οποιαδήποτε cover band δεν σε ενδιαφέρει (και όλα τα covers γενικώς σε αφήνουν παντελώς αδιάφορο) τότε δεν ποστάρεις τίποτα σαν απάντηση σ'ένα τέτοιο θέμα και ζουν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.  :) ;)

 

Είναι σαν να μπώ εγώ σε thread που έχει τίτλο: mac vs windows και ν'αρχίσω να υποστηρίζω σθεναρά μια άποψη για ένα θέμα που δεν με ενδιαφέρει καθόλου..

 

Συμφωνώ επίσης πως ο τρόπος που λες κάτι παίζει σημαντικό ρόλο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια υπάρχει και το αντίστροφο... ;)

Αν οποιαδήποτε cover band δεν σε ενδιαφέρει (και όλα τα covers γενικώς σε αφήνουν παντελώς αδιάφορο) τότε δεν ποστάρεις τίποτα σαν απάντηση σ'ένα τέτοιο θέμα και ζουν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.  :) ;)

 

Είναι σαν να μπώ εγώ σε thread που έχει τίτλο: mac vs windows και ν'αρχίσω να υποστηρίζω σθεναρά μια άποψη για ένα θέμα που δεν με ενδιαφέρει καθόλου..

 

Συμφωνώ επίσης πως ο τρόπος που λες κάτι παίζει σημαντικό ρόλο...

 

 

+1000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που ζητήσατε γνώμες, πρέπει να αποδέχεστε και τις αρνητικές - ίσα ίσα, αυτές είναι που θα σας πάνε μπροστά, όχι οι θετικές, αρκεί βέβαια να είναι καλοπροαίρετες.

 

 

Πουθενά δεν διέκρινα ότι τα παιδιά είχαν πρόβλημα με την αρνητική κριτική!

Από την άλλη, σύγκρινε δύο διαφορετικές πρώτες απαντήσεις στο ίδιο θέμα, που πάνω - κάτω ήθελαν να πουν το ίδιο πράγμα:

 

 

 

 

Εγώ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση: ποιος είναι ο λόγος για να συντηρεί κανείς μία μπάντα που παίζει διασκευές; Υπάρχει κάποιος επαγγελματικός στόχος πίσω από κάτι τέτοιο; Προσλαμβάνονται σε κρουαζιερόπλοια ή νυχτερινά κέντρα; Συμμετέχουν σε κάποιο άλλο είδος εκδηλώσεων; Τι ακριβώς παίζει; Διαφωτίστε με παρακαλώ....

 

 

 

 

Παιδιά συγγνώμη που θα εκφέρω αρνητική άποψη (πρέπει να υπάρχουν κι αυτές, έτσι δεν είναι; ) αλλά οι διασκευές σας δεν μου άρεσαν καθόλου. Είναι στείρες επανεκτελέσεις, και χωρίς καμία ιδιαίτερη πινελιά για να δικαιολογήσουν την προσπάθεια. Κι αυτό που προσπαθούν να σας πουν είναι ότι στην ουσία δεν υπάρχει καν αντικείμενο στην ερώτηση "για πείτε μας γνώμη για τις διασκευές μας - καλά το πάμε;". Ωραία, κι αν σας πούμε ότι καλά το πάτε, ποια θα είναι η διαφορά; Aπολύτως καμία... Ενώ αν μας ρωτούσατε γνώμες για το δικό σας υλικό, θα μπορούσε να υπάρξει μια γόνιμη συζήτηση!  :)

 

Αυτά τα λέω επειδή εκτιμώ κι εγώ ότι είστε μουσικοί με δυνατότητες για πολύ καλύτερα πράγματα από σκέτες διασκευές "απλά για να περνάμε καλά".

 

 

 

Εγώ γιατί το ένα το βρίσκω πραγματική κριτική και το άλλο ένα άχρηστο (μάλλον, επιβαρυντικό για την οικονομία της συζήτησης) post?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια υπάρχει και το αντίστροφο... ;)

Αν οποιαδήποτε cover band δεν σε ενδιαφέρει (και όλα τα covers γενικώς σε αφήνουν παντελώς αδιάφορο) τότε δεν ποστάρεις τίποτα σαν απάντηση σ'ένα τέτοιο θέμα και ζουν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.  :) ;)

 

Είναι σαν να μπώ εγώ σε thread που έχει τίτλο: mac vs windows και ν'αρχίσω να υποστηρίζω σθεναρά μια άποψη για ένα θέμα που δεν με ενδιαφέρει καθόλου..

 

Συμφωνώ επίσης πως ο τρόπος που λες κάτι παίζει σημαντικό ρόλο...

 

 

Συγνώμη. :) ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου