Προς το περιεχόμενο

Esthisis - διασκευές σε video. γνωμη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί ποιος είπε ότι ΑΝΕΛΥΣΑ αυτό που είπε ο eye? Απλως συμφώνησα με το πρώτο του μεγάλο ποστ.

 

Διάβασα όλα τα ποστ πριν απαντήσω και είπα τη γνώμη μου για το βίντεο που είδα. Νομίζω ότι ήμουν πολύ πιο on-topic σε σχέση με άλλους.

 

ΤΙ ακριβώς δεν κατάλαβες? Αυτό ακριβώς που γράφω. Για να παίξεις όπως ακριβώς είναι στο CD χρειάζεται πολύ περισσότερο κόπο από μια απλή διασκευή. Πρέπει να ψάξεις τον ήχο, το στύλ το πως θα ηχογραφήσεις, το πως θα βγεις στη σκηνή.

 

ΔΗΛΑΔΗ ΦΙΛΕ  ΑPOS ΆΛΛΟ Η ΔΙΑΣΚΕΥΗ/ΕΠΑΝΕΚΤΕΛΕΣΗ και άλλο το ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ CD.

 

 

Όποιος θέλει να ζήσει την απόλυτη εμπειρία της μπάντας που γουστάρει να βάλει το CD τους και αν θέλει live να βάλει το Live CD τους ή DVD να τους βλέπει κιόλας. Προσωπικά δεν θα νιώσω τίποτα να ξανακούσω άλλη μια φορά metallica άπο 20χρονους Κ@υλωμένους. Αν κάποιοι την βρίσκουν να τους ακούν και κάποιοι να το κάνουν, ας συνεχίσουν να συνεργάζονται.

 

(Gothic πέθανα με το βιντεάκι! Το highlight ήταν το ταμπούρο τενεκές! Στο youtube όμως έχουν πάρει 4.5 αστέρια οπότε παίζει να θεωρούνται καλοί και να μην το κατάλαβα)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει να θεωρούνται καλοί και να μην το κατάλαβα

 

Τι καλοι ρε, τα ατομα ειναι ΓΙΓΑΝΤΕΣ (οχι τα φασολια). Respect. Για παιξε ετσι για μιση ωρα και μετα θα μπερδευεις την γλωσσα σου με την παντοφλα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καλοι ρε, τα ατομα ειναι ΓΙΓΑΝΤΕΣ (οχι τα φασολια). Respect. Για παιξε ετσι για μιση ωρα και μετα θα μπερδευεις την γλωσσα σου με την παντοφλα

 

Ε καλά νταξ... Δεν ξέρω αν αξίζει το ρίσκο τόσες πρωτείνες. Δεν θέλω να χαλάσω τη διατροφή μου.  ;D ;D

 

 

Highlight #2: o καθιστός μπασίστας (ειναι βαριά η μπασάρα του μεταλά) χτυπάει πόδι κάτω για να κρατάει το ρυθμό. Θα μπορούσαν να τον συνδέσουν με διπέταλο να βοηθάει τον ντράμερ για να βγάζουν 80 ΟΛΟΚΛΗΡΑ λεπτά (ένα CD) χωρίς να ιδρώσουν.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καλοι ρε, τα ατομα ειναι ΓΙΓΑΝΤΕΣ (οχι τα φασολια). Respect. Για παιξε ετσι για μιση ωρα και μετα θα μπερδευεις την γλωσσα σου με την παντοφλα

 

 

.....η γατα εφυγε τρεχοντας με τις τριχες ορθιες και την ουρα στα σκελια  , τα

παιδια αρχισαν να κλαινε .....  απο το αποτελεσμα , πρεπει να ειναι  θεοι  , για το

ειδος  που παιζουν ...........

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lambrosgg

Noizholic

****

 

Karma: -2

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

 

Μηνύματα: 1821

Trader profile: 2

 

[email protected]

Προφίλ WWW E-mail Προσωπικό μήνυμα (Σε σύνδεση)

 

 

Μην ποσταρεις αλλο ρε, δες τον αριθμο μηνυματων σου (ιτια, ιτιαααααααα)  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει να ζήσει την απόλυτη εμπειρία της μπάντας που γουστάρει να βάλει το CD τους και αν θέλει live να βάλει το Live CD τους ή DVD να τους βλέπει κιόλας.

 

Αυτο δεν ειναι live εξ ορισμου λαμπρο . live δεν ειναι να βλεπεις απο το dvd player αλλα μια μπαντα να παιζει μπροστα σου σε μια μουσικη σκηνη

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίχα την εντύπωση ότι ήταν χθες 1821 και το πρόσεξα...

 

Πουλάκια κάνουν τα ματάκια μου?

 

Αφαίρεσε και τα posts που διαγράφηκαν στο thread με τον Tromo και είσαι μέσα ;)

 

REGARDS

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΔΗΛΑΔΗ ΦΙΛΕ  ΑPOS ΆΛΛΟ Η ΔΙΑΣΚΕΥΗ/ΕΠΑΝΕΚΤΕΛΕΣΗ και άλλο το ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ CD.

 

 

 

 

Όχι, άλλο η διασκευή και άλλο η επανεκτέλεση. Ας μην παίζουμε με τις λέξεις, αλλά αυτό είναι στοιχειώδης διευκρίνιση αν θέλουμε να συνεννοηθούμε.

 

Διασκευή, όπως μαρτυρά η λέξη, είναι η εκτέλεση με άλλη νοοτροπία/αισθητική/φιλοσοφία του πρωτότυπου.

 

Επανεκτέλεση είναι η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (που εσύ απαξιώνεις) να πλησιάσεις το original, σύμφωνα με τα μέσα και τις γνώσεις που διαθέτεις. Και δεδομένου ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να ακουστείς 100% όπως στο CD, όλα προσπάθειες είναι, άλλες υπερβολικά καλές, άλλες πολύ καλές, άλλες μέτριες κτλ. Αυτό που προσπαθεί κάποιος στην επανεκτέλεση, δεν είναι να αγοράσει το ίδιο gear για να ακουστεί ίδιος με το πρωτότυπο, αλλά να παίξει τις ίδιες νότες, τα ίδια μέρη, να κάνει τις ίδιες παύσεις, στο ίδιο tempo, δεμένα κτλ κτλ.

 

 

 

 

 

Προσωπικά δεν θα νιώσω τίποτα να ξανακούσω άλλη μια φορά metallica άπο 20χρονους Κ@υλωμένους.

 

 

 

Αν δεν κάνω λάθος κι εσύ ένας 20χρονος κ@υλωμένος είσαι. Ή και να μην είσαι τώρα, ήσουν σίγουρα ένας 16χρονος κ@υλωμένος. Δεν καταλαβαίνω προς τι οι απαξιωτικοί χαρακτηρισμοί, αφού κι εσύ για να είσαι τώρα ξε-κ@υλωτος, με metallica και τα συναφή το πέτυχες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου