Προς το περιεχόμενο

Esthisis - διασκευές σε video. γνωμη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

respect με καλυψες ;) Play...

 

Κι εγώ καλύφθηκα..Και έχω και κάτι ταύλες!

Εν τω μεταξύ επειδή είμαι κι από χωριό....το καλαμπόκι είναι 1!...οι κότες...χιλιάδες!!!

Έτσι και η τέχνη.

Μην το παρεξηγήσετε.Χιουμοριστικά τοποθετήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ καλύφθηκα..Και έχω και κάτι ταύλες!

 

Εντάξει, είναι πολύ εύκολο να βαφτίζουμε ως "κακεντρεχή" μία άποψη με την οποία διαφωνούμε και στην οποία δεν μπορούμε να απαντήσουμε. Αλλά αυτό που πραγματικα δεν μπορώ να σηκώσω, είναι αυτό που λέει ο playloud (αν το κατάλαβα καλά) ότι σε μερικές περιπτώσεις οι "εκτελέσεις" του είναι καλύτερες και από το πρωτότυπο (;;;;;;). Πείτε μου ότι δεν κατάλαβα καλά, σας  παρακαλώ πολύ....

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η χρήση της ελληνικής γλώσσας ( της πλουσιοτέρας από όλες τις γλώσσες επικοινωνίας) μας δίνει την δυνατότητα να αναπτυσσόμαστε, να ρητορεύουμε,άλλοτε απλώς να εκφράζουμε την άποψή μας, άλλοτε άλλα να θέλουμε να πούμε και ναι άλλα να λέμε επειδή δεν έχουμε την γνώση των ακριβέστατων λέξεων για να την εκφράσουμε....

Θα ήθελα να υπενθυμίσω στους φίλους του νόιζ, πως το θέμα που παραθέσαμε ήταν η γνώμη σας για τις διασκευές μας. Η γνώμη σας.Διαβάζω απαντήσεις οι οποίες σχολιάζονται τα γραφόμενα του καθενός.

Δεν νομίζω πως κανείς από εδώ κλέβει του αλλουνού το ''ψωμί''. Προς τι λοιπόν ο αλληλοσπαραγμός? ( Ο Κλυνν αποκαλεί τους Έλληνες '' έθνος Ανάδελφον'')

Σαν κότα λοιπόν κι εγώ, σας υπενθυμίζω ότι μετρά η γνώμη σας, πως τα ακούτε, τι θα αλλάζατε....τέτοια σχόλια. Δώστε ( εαν θέλετε) λίγο από το ενδιαφέρον σας.

Κανείς δεν έχασε όταν έδωσε κάτι από τον εαυτό του στον συνάνθρωπό του.

 

 

Ένα κέρι είναι χρήσιμο ακόμα κι όταν σβήνει....αρκεί να ανάψει έαν άλλο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τουλαχιστο φιλε Κωστα (πρεπει να εισαι ο πληκτρας της μπαντας ε?) προσπαθησα να σας δωσω το σχολιο μου γι αυτα που ειδα κι ακουσα, κι ελπιζω να βοηθησα.

Τωρα το τι εννοω με το οτι (πολλες φορες) οι εκτελεσεις που κανουΜΕ ειναι ανωτερες των αυθεντικων ξερουν (οσοι ασχολουνται) ποσο ομορφο ειναι να παιρνεις ενα κομματι και να το κανεις απο απλο κομματακι, πολυ ομορφη διασκευη. Βεβαια, θα πρεπει να ξερεις τι κανεις και κυριως να εχεις..... να δεις πως το λενε.... α, μουσικες γνωσεις και ΑΠΟΨΗ.

Οποιος θελει, μπορει ανετα να ερθει να μας ακουσει (και θα γουσταρω και πολυ, ηδη ενα μελος του Noiz ειναι στα μερη μου κι ερχεται καθε βραδυ κι απ οτι λενε, περναει αυτος κι η γυναικα του υπεροχα). Να σας κερασω ξεθυμασμενη μπυρα και σφηνακι(α) Jack. Perrie με λεμονακι ΔΕΝ σερβιρει το κατεστημα, μιας και οι φλωροι ΔΕΝ ειναι ευπροσδεκτοι

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη σας.

 

Η δική μου γνώμη είναι ότι οι διασκευές σας είναι πολύ κατώτερες από τα πρωτότυπα κομάτια. Εξ' ού και η λογική απορία : γιατί τις κάνετε; Όπου και πήρα τις παραπάνω απαντήσεις.

 

Συγνώμην κιόλας, αλλά... ποια άλλη θα μπορούσε να είναι η απάντηση; Εσύ δεν το ξέρεις αυτό που έγραψα στην προηγούμενη παράγραφο; Πρώτος εγώ σου το λέω;

 

Είσαστε φανερά καταρτισμένοι μουσικοί που καθόσαστε και προσπαθείτε να παίξετε υλικό κάποιων άλλων. Γιατί δε φτιάχνετε το δικό σας; (και μη μου πεις οτι το φτιάχνετε, καθότι ο ignantios παραπάνω είπε ότι δεν του αρέσει να πηγαίνει σε συναυλίες όταν οι μπάντες παίζουν "δικά τους").

 

Και - εν' πάσει περιπτώσει - αν έχετε επιλέξει αυτό το δρόμο καλά κάνετε - αλλά επειδή εγώ δεν ανήκω στο μεθυσμένο κοινό (που ο playloud είπε ότι "τον νιώθουν" και ο δικός σου απάντησε ότι "τον κάλυψε"), λογικό είναι να διαμαρτύρομαι. Αλλιώς, στείλτε μου καμιά καλή μπουκάλα ουίσκυ, να περιμένουμε να πάει και νοέμβρης για να τα κοπανήσω, και τα ξαναλέμε.

 

Μην με αδικείς λέγοντάς μου ότι δεν διαθέτω αρκετό χρόνο και ενδιαφέρον για τον συνάνθρωπό μου - συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας κερασω ξεθυμασμενη μπυρα και σφηνακι(α) Jack. Perrie με λεμονακι ΔΕΝ σερβιρει το κατεστημα, μιας και οι φλωροι ΔΕΝ ειναι ευπροσδεκτοι

 

Σιγά τα ποτά που πίνεις ρε αλάνι...

Αυτά ούτε για διαλυτικά σε ελαιόχρωμα δεν τα βάζω.

Άμα σε αφήνει ο γιατρός σου, έλα το χειμώνα στην Αθήνα να σε αφήσω να αγγίξεις τα άδεια μπουκάλια από τις ουισκάρες που πίνω.. ίσως να μυρίσεις κιόλας...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε eye,

 

οταν ο χρονος που καταναλωνεις για το συνανθρωπο σου περιοριζεται στο να τον χωσεις 6 feet under και το ΠΡΩΤΟ σου σχολιο να ειναι αυτο που ηταν στην πρωτη σελιδα του thread, καλυτερα ρε, αληθεια, μην ασχολεισαι και χανεις και χρονο. Αντε για μπανιο. Παιξε nintendo

 

Σημ. Ειπα "να κερασω", εγω δεν πινω ρε, ειμαι "φλωρος"  ;) αλλα ως του "μαγαζου" εχω δοντι και δεν με γεμιζουν πισσα και πουπουλα

Σημ2 Γερο, μεριασε ρε να περασω και προσεχε το λιβερ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε eye τι να σου πω ....με μια σου τοποθετηση κανεις τοσα ατομα να ειναι εναντιον σου(που απο το αποχαιρετιστηριο topic σου καταλαβες οτι ειναι παρα πολλα ;,αυτο μαλιστα ειναι ταλεντο υποκλινομαι γινεσαι αντιπαθης στο γρηγοροτερο δυνατο) και εσυ αυτο το λες επικοδομητικη κριτικη....ξερεις και ο ΝΑΠΟΛΕΩΝ αλλα και ο ΧΙΤΛΕΡ νομιζαν οτι οι αλλοι ειχαν προβλημα και οχι αυτες οι ''ιδαιτερες'' προσωπικοτητες .τωρα τι να σου πω κοψε και ραψε μονος σου ...εσυ εχεις το πεπονι εσυ και το μαχαιρι..το μονο που μενει ειναι και το μυαλο για να τα χρησιμοποιησεις!

 

p.s ειδες πουθενα να εχουμε προβλημα με την κριτικη  κανενος αλλου απο τα παιδια που εκαναν μονο με την δικη σου ''αμεροληπτη'' και τραγικη ειρωνια που ακομα εξακολουθεις, οσο και εαν θες να  κρυψεις ,να εχεις εχουμε το προβλημα....keep on walking εχεις χιλιομετρα ακομα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι...παραθέσαμε μερικές διασκευές...και γίνεται αυτό που γίνεται.

Σκέφτομαι να ανεβάσω και μερικά προσωπικά κομμάτια! Ούτε το 2239 δεν θα κλεινε αυτό το θέμα.

Φίλε μου, σχετικά με το ενδιαφέρον σου και τα γραφόμενα σου, πιστεύω πως διατρέχεις μέγάλο κίνδυνο.

Οτιδήποτε γράφεις και φιλτράρεις, περνάει από το εγωκεντρικό σου σύστημα. Για αυτό και όλοι αντιδρούν με ότι γραφεις.

Προβληματίζεσαι και λογικό ειναι αυτό, αλλά με λάθος εκτιμήσεις.

Το γράφω για σένα και τελεύταια φορα: η ΓΝΩΜΗ σου ΄΄εχει μια απάντηση. Ναι ή όχι.Σου αρέσει ή όχι. Κι αν θές αναλύεις το γιατί.

Όλα τα άλλα που μας παραθέτεις βγάζουν εγωκεντρικές καταστάσεις δικές σου.

Κι αυτό που καταφέρνεις έιναι να δημιουργείς ένα ΝΕΟ θέμα μέσα στο δικό μας θεμα.

Το μόνο που καταφέρνεις δηλαδή είναι να γεμίζεις με bytes ένα φόρουμ.

Επειδή είσαι εκτός του θέματος που έχουμε αναρτήσει από την αρχή, δεν θα συνεχίσω άλλο να παρακολουθώ τι γράφεις.

Αν και είμαι σίγουρος, ότι θα απαντήσεις, και θα ξαναπαντήσεις.

Τελειώνω θυμίζοντά σου το παραπάνω.

 

Esthisis - διασκευές σε video. γνωμη; Σου αρέσει αυτό που ακούς?...Ναι ή όχι και γιατί? (αν θες)

Να σε βοηθήσω για να μπορέσεις να ενταχθείς στο θέμα.

Πάμε σε μια ταβέρνα και σε ρωτάνε: Θα πα΄ρουμε στιφάδο. Θές? Σου αρέσει? ή να παρα΄γγείλουμε κάτι άλλο.

 

Απλά!

Και όχι απλοικά που γίνονται σύνθετα.

 

Καλό απόγευμα.

Με όλη μου την εκτίμηση σε όλους απανταχού χωρίς καμιά εξαίρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου