Προς το περιεχόμενο

Feedback αγοραπωλησιων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πιστεύω οτι αυτά τα post έχουν γίνει για ανούσιο λόγο. δεν υπάρχει κάτι το μεμπτό στο οτι ο alexisgt  άλλαξε γνώμη και δεν ενημέρωσε. και εμένα μου χει γίνει παρα πολλές φορές και δεν είχα κανένα πρόβλημα ... δικαίωμα του είναι

 

Δλδ είναι δικαίωμα του άλλου να σε αφήνει ξεκρέμαστο τη στιγμή που το έχεις καβατζώσει για χάρη του και απορρίπτεις υποψήφιους αγοραστές... μάιστα. Εντελώς φιλικά, αν βάλω κάποια αγγελία στο μέλλον και μου τηλεφωνήσεις ή μου στείλεις pm, θύμισέ μου το παρόν ποστ για να σε πάρω στα... σοβαρά κι εγώ...  ;D ::)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δλδ είναι δικαίωμα του άλλου να σε αφήνει ξεκρέμαστο τη στιγμή που το έχεις καβατζώσει για χάρη του και απορρίπτεις υποψήφιους αγοραστές... μάιστα. Εντελώς φιλικά, αν βάλω κάποια αγγελία στο μέλλον και μου τηλεφωνήσεις ή μου στείλεις pm, θύμισέ μου το παρόν ποστ για να σε πάρω στα... σοβαρά κι εγώ...  ;D ::)

 

κατ αρχήν χαλάρωσε.

 

τι πάει να πει απορρίπτεις υποψήφιους αγοραστές? αν το μηχάνημα το θέλει κι άλλος του λες να περιμένει 2-3 μερες,στέλνεις ένα msg στον πρωτο (στον alexisgt σε αυτή την περίπτωση) όπου του γράφεις οτι έχει προκύψει ενδιαφέρον κι απο κάποιο άλλο παιδί. αν σε γράψει,δίνεις το μηχάνημα στον επόμενο.

ασε που ο evris δεν έγραψε πουθενα οτι ενδιαφερθηκαν κι άλλοι, κι οτι κρατησε το μηχάνημα για παρτη του alexisgt.

 

αυτο που λες

 

Δλδ είναι δικαίωμα του άλλου να σε αφήνει ξεκρέμαστο τη στιγμή που το έχεις καβατζώσει για χάρη του

 

δε καταλαβαίνω καν τι εννοείς,τι έχεις καβατζώσει για χάρη του?

 

καμια αγορά δεν είναι σίγουρη μέχρι να γίνει η πληρωμή. αν θεωρήσουμε τις αγοραπωλησίες στο noiz σαν μια μικρογραφία του εμπορίου και κάνουμε τις κατάλληλες αναγωγές θα καταλάβουμε οτι είναι εντελώς ανουσιο αυτό που έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι λες τώρα; Σοβαρά μιλάς; Δηλαδή εγώ λέω σε κάποιον να μου κρατήσει ένα προϊόν για να το αγοράσω και μετά τον αφήνω να περιμένει και δεν τρέχει τίποτα; Πραγματικά, αν κάποια στιγμή πουλάω κάτι να θυμάμαι πόσο σέβεσαι τους πωλητές (στα λόγια τουλάχιστον, γιατί μπορεί στην πράξη να φέρεσαι σωστά)! >:( >:( >:(

 

Κι εμένα μου έχει τύχει να ακυρώσω, μάλιστα χαρακτηριστικά ακύρωσα το ενδιαφέρον μου στον dkall για κάτι που έδινε πρόσφατα, αλλά μόλις ο άνθρωπος μου είπε ότι έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον και άλλο του είπα "οκ δωσ'το γιατί δεν είμαι σίγουρος για τα λεφτά", και σημειώνουμε ότι ενδιαφερόμουν ακόμα για την κιθάρα που έδινε, αλλά δεν ήθελα να τον καθυστερήσω μια βδομάδα και μετά να υπάρχει πιθανότητα να του πως "ξέρεις δε μπορώ". Καλό είναι να σεβόμαστε και λιγάκι τους άλλους γύρω μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι λες τώρα; Σοβαρά μιλάς; Δηλαδή εγώ λέω σε κάποιον να μου κρατήσει ένα προϊόν για να το αγοράσω και μετά τον αφήνω να περιμένει και δεν τρέχει τίποτα; Πραγματικά, αν κάποια στιγμή πουλάω κάτι να θυμάμαι πόσο σέβεσαι τους πωλητές (στα λόγια τουλάχιστον, γιατί μπορεί στην πράξη να φέρεσαι σωστά)! >:( >:( >:(

 

Κι εμένα μου έχει τύχει να ακυρώσω, μάλιστα χαρακτηριστικά ακύρωσα το ενδιαφέρον μου στον dkall για κάτι που έδινε πρόσφατα, αλλά μόλις ο άνθρωπος μου είπε ότι έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον και άλλο του είπα "οκ δωσ'το γιατί δεν είμαι σίγουρος για τα λεφτά", και σημειώνουμε ότι ενδιαφερόμουν ακόμα για την κιθάρα που έδινε, αλλά δεν ήθελα να τον καθυστερήσω μια βδομάδα και μετά να υπάρχει πιθανότητα να του πως "ξέρεις δε μπορώ". Καλό είναι να σεβόμαστε και λιγάκι τους άλλους γύρω μας!

 

μενέλαε, είναι αγένεια, το εχω ήδη γράψει απλά δεν είναι λόγος (κατα τη γνώμη μου) για αρνητικό feedback και δημόσιο θάψιμο.

όπως οταν αγοράζεις κάτι,ο πελάτης έχει πάντα δίκιο,έτσι κι εδώ το να δώσεις πληροφορίες,φωτογραφίες για κάτι που εσύ πουλάς ,είναι αυτονόητο. το να μην εμφανηστεί ο αγοραστής (αν δεν έχεις προταση απο κανένα άλλο) είναι πράγμα "τι είχες,τι έχασες?". αν έχεις προτάσεις κι απο άλλους και δεις οτι σε γραφουν πας στον επόμενο. το να μου λες ποσο σέβομαι τους πωλητες,ξέρεις οτι δεν έχει νόημα,αφού σχεδόν αποκλειστικά απο την πλευρά του πωλητή λειτουργώ και εγώ ( προτιμώ να αγοράζω καινουργια).

μου χει συμβεί πολλές φορές κι εμένα (με πιο προσφατη για ένα mackie control που πουλάω ), οντως μου χει κάνει κακή εντύπωση, απλά το να μπω στη διαδικασία να ανοίξω ολόκληρο thread γι αυτο το λόγο το θεωρώ ανούσιο.

 

απο την άλλη μου άρεσε και η στάση του evris που δεν κατονόμασε τον alexisgt, έδειξε ευγένεια  (σε ενα άνθρωπο που του φέρθηκε αγενώς). απλά το βρισκω όλο αυτο, πολύ κακο για το τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δημόσιο θάψιμο.

 

απο την άλλη μου άρεσε και η στάση του evris που δεν κατονόμασε τον alexisgt

 

Το λες και μόνος σου λοιπόν, δεν έθαψε δημόσια κανέναν, αναφέρθηκε χωρίς να κατονομάσει!

 

 

απλά δεν είναι λόγος (κατα τη γνώμη μου) για αρνητικό feedback

 

Χωρίς ίχνος ειρωνίας ρωτάω: Τι πρέπει να κάνει ο υποψήφιος αγοραστής για να πάρει αρνητικό feedback? Να πληρώσει με πλαστά χαρτονομίσματα?

Δεν μένει κάτι άλλο για να δικαιολογήσει την ύπαρξη αυτής της 'υπηρεσίας' αν θεωρείς ότι η αναξιοπιστία δεν πρέπει να 'βαθμολογείται' αρνητικά!

Εκτός αν βρίσκεις ότι η λειτουργία αυτή δεν έχει λόγο ύπαρξης, οπότε, πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....απλά το βρισκω όλο αυτο, πολύ κακο για το τίποτα

 

Το οποίο κακό όμως φροντίζεις να το κρατάς "ζωντανό".

 

Παιδιά, ξεχάστε το.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Ενας (φίλος)  με  αξιολόγησε με με αρνητική ψήφο, επειδή με πήρε τηλέφωνο να αγοράσει μουσικό εξοπλισμό που έδινα πχ 350 ευρώ,και δεν του τα έδωσα στα 250 ευρώ όπως ήθελε  ;D ;D ;D

Παρακαλώ να διαγραφεί η συγκεκριμένη αρνητική ψήφος

Ευχαριστώ πολύ !!!

 

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=3059

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=3059

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας (φίλος)  με  αξιολόγησε με με αρνητική ψήφο, επειδή με πήρε τηλέφωνο να αγοράσει μουσικό εξοπλισμό που έδινα πχ 350 ευρώ,και δεν του τα έδωσα στα 250 ευρώ όπως ήθελε  ;D ;D ;D

Παρακαλώ να διαγραφεί η συγκεκριμένη αρνητική ψήφος

Ευχαριστώ πολύ !!!

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=trader&id=5543

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν ισχύει κατι τετοιο απ' ότι είδα.

Οταν όμως προκύπτει κατι ενημερώνουμε τους mods με π.μ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου