Προς το περιεχόμενο

Feedback αγοραπωλησιων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε, ειναι δικαιωμα σου να ΜΗΝ αγορασεις κατι η να αλλαξεις γνωμη για κατι το οποιο στην αρχη το ηθελες αλλα αλλαξες μετα ειτε για να παρεις αλλο ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο...

 

ΟΜΩΣ ειναι υποχρεωση σου να ειδοποιεις τον αλλο για να κανει κι αυτος τα κουμαντα του και να μην σε περιμενει, την στιγμη που εχεις και το τηλεφωνο του

Η απωλεια συνδεσης δεν σε δικαιολογει. Θα μπορουσες για 5 λεπτα να μπεις σε ενα ιντερνετ καφε και να του πεις "αρχηγε δεν εχω συνδεση". Δεν θα εκανες παραπανω. Το θεμα δεν ειναι η συνδεση αλλα η νοοτροπια σου

 

Κι αφου δεν χρησιμοποιησες ΟΥΤΕ το τηλεφωνο, ΟΥΤΕ το καφε, η κατασταση σε παει προς "λαμογιο" μερια

 

ΥΓ Θα ηθελες κι εσενα να σου κανουν το ιδιο?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το άτομο που αναφέρετε ο evris είμαι εγώ και δεν έχω πρόβλημα

να το πω γιατί δεν νοιώθω ένοχος για κάτι...

Ο evris καλά κάνει και παραθέτει τα πράγματα όπως τα βλέπει απ'την πλευρά του...

 

Το ξέρω οτι ακούγεται σαν δικαιολογία αλλά όντως τις 10 τελευταίες μέρες

δεν είχα σύνδεση... κ αν επιμείνετε σε κάτι μπορώ να αιτηθώ βεβαίωση απ'τον

πάροχο μου...

 

Έχω κάνει αρκετές αγοραπωλησίες μέσω του forum και ποτέ δεν υπήρξε

πρόβλημα...

 

Δεν θέλω να επεκταθώ στο θέμα..

 

Απλά ήθελα να δώσω το παρόν για να μην νομίζετε οτι πρόκειτε για κάποιο

ανώνυμο λαμόγιο...

 

 

 

 

 

Χαιρομαι που με βγαζεις απο μια δυσκολη θεση...

Βρε συ alexisgt η πρωτη μας επαφη, για ενα σωμα μιας κιθαρας δεν εγινε πριν 1 βδομαδα. Εγινε ακριβως πριν 1 μηνα και 4 μερες. Και ειχες πει οτι ησουν Λουτρακι κλπ κλπ και θα περναγες απο Δευτερα κλπ κλπ. Απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση. Και ιντερνετ που ειχες μεχρι πριν μια βδομαδα δεν ελαβα ενα PM "αλλαξα γνωμη ρε φιλε".

Αλλα και μετα οταν ΞΑΝΑΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΙΟΝ, δεν μπηκες καν στον κοπο να πεις "ελα ρε φιλε, με ενδιαφερει το αλλο που δινεις, για το παλιο νερο και αλατι, σορι ρε μαγκα".

Αλλα και οπως και να εχει σου εχω δωσει το τηλεφωνο μου πανω απο 3 φορες.

Αλλα οπως και να ξαναχει, σε εχω δει ονλαιν αυτες τις μερες, χθες πχ να εισαι στο φορουμ. Αρα θα ειδες και τα 3-4 PMs μου που σου ειχα στειλει οσο εσυ δεν ειχες συνδεση. Δεν ειναι οτι απαντησες...

 

Αλλα οπως και να ματαξαναχει, μιλησα και με αλλο μελος του forum και μου ειπε οτι του εκανες το ιδιο ακριβως (αν θελει ας βγει να το πει και αυτος).

 

Αλλα οπως και να ματαξαναεπαναχει ΤΟΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΜΑΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟ FEEDBACK? ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ ΕΓΩ? ΚΑΙ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ "ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ" ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟ FEEDBACK ΣΟΥ? Να εγραφες "σκαρτο πραμα", "αλλα λεφτα μου ελεγε αλλα ζητησε", "ηταν πολυ ψηλος και εκοβε τον ηλιο" νταξ. Αλλα "ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ"? Τι λαθος συνενοηθηκα δηλαδη και με μαυρισες? Την πρωτη φορα την εκανα την λαθος συνενοηση? Την δευτερη? Οταν σου εστειλα εξτρα φωτος? Οταν σου εστειλα 3 φορες το τηλεφωνο? Οταν σε ενα μηνα εχω επικοινωνησει μαζι σου 5 φορες για να δω που χανεσαι μετα απο την "αγορα στα χαρτια" σε κιθαρα και noiz?

 

Εμενα φιλε alexisgt δεν με πειθεις. Ελπιζω να πεισεις τα υπολοιπα παιδια να σε περιμενουν οταν προφορικα τους καπαρωσεις κατι. Εγω εδω στην Νεα Μακρη που παραθεριζω φιλε μου κουβαλαω 2 παιδια, παιδικα ποδηλατακια και ενα Αμερικαν Τρεμολο για παρτι σου γιατι ειχα αγχος μηπως και τυχαινε να επικοινωνησεις εστω και καθυστερημενα και τι θα σου ελεγα "ουπς... περασε ο καιρος και το ξεχασα σπιτι...περιμενε τωρα να γυρισω απο διακοπες" ;) Δε λεει ρε φιλε να τα κανεις αυτα, μερικοι ανθρωποι ειναι σοβαροι και παιρνουν τοις μετρητοις αυτα που λεει ο αλλος...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αφου δεν χρησιμοποιησες ΟΥΤΕ το τηλεφωνο, ΟΥΤΕ το καφε, η κατασταση σε παει προς "λαμογιο" μερια

 

Το τηλέφωνο το είχα κρατημένο σε πμ, δεν το είχα περάσει στο κινητό μου...

 

Παιδιά ειλικρινά δε θέλω να μπω στην διαδικασία για το ποιός

θα κερδίσει τις εντυπώσεις...

 

Εγώ απάντησα και είπα εγώ είμαι...

Απο μόνο του αυτο πιστεύω οτι κάτι λέει...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει να πείσω κανέναν...

 

Για να ξέρεις στο παρελθόν έχει τύχει να έχω πουλήσει πράγματα

για να αγοράσω κιθάρα απο παιδί του forum...

Τελικά δεν την έδωσε αλλά δεν τον αξιολόγησα αρνητικά...

 

Αρνητικά θα αξιολογήσω κάποιον που θα μου πουλήσει κάτι και

θα είναι σκάρτο σε σχέση μ'αυτο που μου είχε πει...

 

Δε θα τρέξω να τον "μαυρίσω" επειδή δε μου έκατσε αυτό που ήθελα να κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλέφωνο το είχα κρατημένο σε πμ, δεν το είχα περάσει στο κινιτό μου...

 

Παιδιά ειλικρινά δε θέλω να μπω στην διαδικασία για το ποιός

θα κερδίσει τις εντυπώσεις...

 

Εγώ απάντησα και είπα εγώ είμαι...

Απο μόνο του αυτο πιστεύω οτι κάτι λέει...

 

Θα μπορούσα κ εγώ να αναφέρω δόλιους σκοπούς που χρησιμοποίησε ο

evris για να σπρώξει το προϊόν του πιο γρήγορα, αλλά δεν πρόκειτε

γιατί απλά δε με ενδιαφέρει...

 

 

 

 

Να τους αναφερεις ρε συ.... τι δολια μεσα χρησιμοποιησα δηλαδη να σπρωξω τα προιοντα μου? Αν δεν σε ενδιαφερει να το κανεις τοτε τι το λες? Εμενα με ενδιεφερε και με χαλασε η συμπεριφορα σου και ενιωσα την αναγκη να το γραψω. Δεν ειπα ο ταδε κανει κατι ασχημο αλλα δεν με ενδιαφερει να πω τι και πως και να το αφησω να πλαναται. Ουτε σε μαυρισα γενικως και αοριστως για ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ.

 

Και ποιος ειναι ο δολος τελικα? Οτι επικοινωνησα μαζι σου μεσα σε ενα μηνα με ΠΜς: που εισαι? ενδιαφερεσαι ακομα γιατι δεν εχω νεα σου..? απο Τεταρτη θα ειμαι Νεα Μακρη οποτε θα ειμαι off...? το τηλ μου ειναι...? Οι φωτος του τρεμολο που μου ζητησες ειναι ...? Το ρουτιγκ του σωματος που ηθελες ειναι ....?

 

Αν μαλιστα εχω την αδεια σου, επειδη εχω φυλαξει την επικοινωνια μας μπορω να σε διευκολυνω και να τα παραθεσω εγω.

 

Δηλαδη τωρα εκτος απο μαυρισμα ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ εχω ασκηση δολια μεσα για να σε πιεσω να παρεις ενα τρεμολο των 40-50 ευρω

 

(να πεις να ηταν 6βιδο και σε τρομαξε η οψη του, μιλαμε για 2point ;) )

 

Και εδω ξεχνας οτι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο εκανες και σε αλλο μελος μας και τον ταλαιπωρησες. Δεν ειναι οτι δεν το εχεις ξανακανει οπως ειπες. Ελπιζω να εμφανιστει και αυτος στην συζητηση (ειναι θαμωνας του μερους, λογικα δεν θα αργησει) και να το επιβεβαιωσει...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγάζουμε άκρη όπως είχα προαναφέρει...

 

Λοιπόν, όποιος θέλει μην ξαναγοράσει απο εμένα τίποτα...

Ούτε να με εμπιστευτεί...

Δεν νομίζω οτι πρέπει να το κάνουμε δικαστήριο εδώ για να δούμε

ποιος φταίει...

 

Είναι κρίμα πάντως να δημιούργουνται εντυπώσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...Αρνητικά θα αξιολογήσω κάποιον που θα μου πουλήσει κάτι και

θα είναι σκάρτο ...

 

Εμενα ομως με αξιολογησες αρνητικα μολις 20 λεπτα απο την δικη μου αρνητικη αξιολογηση. Και δεν εχεις παρει τιποτα απο μενα για να μη σου δουλεψε και να εισαι δυσαρεστημενος. Και για 1 μηνα ουτε θυμοσουν οτι υπηρχα και οτι ειχαμε κουβεντιασει/κλεισει, ποσο μαλλον να με αξιολογησεις.... Και η δικαιολογια δεν ηταν ΠΟΥΛΗΣΕΣ ΣΚΑΡΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ αλλα ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ.

 

Δεν ειναι δηλαδη και ακριβως οπως μας τα λες φιλε. Το καταλαβαινω οτι ο καθενας βλεπει διαφορετικα τα πραγματα και η αληθεια αντικειμενικα ειναι καπου στην μεση, αλλα στο συγκεκριμενο η αληθεια ειναι περι τα 2 ναυτικα μιλια μακρια σου και περιπου 2 νανομετρα διπλα στα παπουτσια μου ;)  

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου