Προς το περιεχόμενο

Feedback αγοραπωλησιων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως στο ebay πρόσφατα καταργήθηκε η δυνατότητα της αρνητικής αξιολόγησης από τον πωλητή νομίζω, και το επιχείρημα ήταν να μην φοβούνται οι αγοραστές να καταγγέλουν τους ασυνείδητους πωλητές...

 

http://pages.ebay.com/help/feedback/feedback.html

 

 

Στο ebay όμως, οι υποχρεώσεις του αγοραστή (δεδομένου ότι η αγοραπωλησία γίνεται πάντα εξ' αποστάσεως) αρχίζουν και τελειώνουν με την πληρωμή του προϊόντος. Πληρώνει εντός προθεσμίας, στέλνει ο πωλητής, δεν πληρώνει, δεν στέλνει. Πόσο πια μη πρόβλημα να δημιουργήσει ο πελάτης; Σωστή κίνηση του ebay κατά τη γνώμη μου.

 

Εδώ όμως, που η συναλλαγή απαιτεί σχεδόν πάντα προσωπική επαφή, ο αγοραστής μπορεί να αποδειχθεί 'σκάρτος', άρα έχει νόημα η αρνητική αξιολόγησή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ρε χαριλατρε, ποια δηλαδη ειναι η ΑΛΛΗ μερια?

Μηπως κι εσεις με τα "γαλονια" που εχετε πρεπει να κανετε και τιποτε αλλο εκτος απο το λουκετο?

 

 

...

νομίζω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, καλό θα είναι, εσείς, οι mods-admins etc.. να κρατάτε μία λιγότερο ουδέτερη στάση...έτσι δείχνετε πρόθυμοι να προστατέψετε τα πολλά μέλη του forum και να διατηρήσετε την αξιοπιστία του... ;)

 

 

Χμμμ.  :)

 

Ας μην ξεχνάμε ότι δεν μιλάμε για κάποιο στυγερό έγκλημα ή για κάποια απάτη (με την έννοια της οριστικής απώλειας χρημάτων) αλλά για μια αγοραπωλησία που "στράβωσε" λόγω κακής επικοινωνίας.

 

Οι "χειρισμοί", ας κριθούν εκ του αποτελέσματος  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εκαστοτε "εγκληματα" κρινονται απο τα εκαστοτε "δικαστηρια". Βεβαια και δικαστηρια υπαρχουν διακοσμητικα

 

Οσο για τα αποτελεσματα, παιρνεις βαθμους στο τελος της χρονιας?

Και τελος παντων εκτος του λουκετου ποιος ειναι ο ρολος σας εδω μεσα? (και παντου)

Οχι οτι με νοιαζει, απλα αυτη εδω η περιπτωση ειναι ΚΛΑΣΙΚΗ που θα επρεπε ΚΑΠΟΙΟΣ που λεγεται υπευθυνος, αν θελει να μην υπαρχουν δυσαρεστημενα και θιγμενα μελη, να επεμβει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εκαστοτε "εγκληματα" κρινονται απο τα εκαστοτε "δικαστηρια". Βεβαια και δικαστηρια υπαρχουν διακοσμητικα

 

Οσο για τα αποτελεσματα, παιρνεις βαθμους στο τελος της χρονιας?

Και τελος παντων εκτος του λουκετου ποιος ειναι ο ρολος σας εδω μεσα? (και παντου)

Οχι οτι με νοιαζει, απλα αυτη εδω η περιπτωση ειναι ΚΛΑΣΙΚΗ που θα επρεπε ΚΑΠΟΙΟΣ που λεγεται υπευθυνος, αν θελει να μην υπαρχουν δυσαρεστημενα και θιγμενα μελη, να επεμβει

 

evris vs gt = maple vs rosewood... ;)

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evris vs gt = Tonelab VS stompboxes

 

 

Τι υπονοεις? Οτι ΥΠΑΡΧΕΙ ακομα αμφιβολια για το ποιο απο τα παραπανω που αναφερεις ειναι καλυτερο? Νομιζα οτι αυτο κριθηκε οριστικως και αμετακλητως ανευ δικαιωματος εφεσης  ;D

 

(Εκτος και αν πονταρεις στο οτι ο sf μπορει να ειναι σε διακοπες χωρις ιντερνετ...)

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Οσο για τα αποτελεσματα, παιρνεις βαθμους στο τελος της χρονιας?

...

 

Ναι, αλλά βασικά για τις μίζες του thomann είμαι εδώ.  :)

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαριλατρε η ζωνη που πήρα απ το γερμανό, μια χάρλει μπέτον, είναι έτοιμη να με αφήσει.Κανόνισε να κερδίσω μαζί με κιθάρα κ μια ζώνη με αληθινό δέρμα πλέον γιατι η δερματίνη σκίζεται ναούμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evris vs gt = maple vs rosewood... Wink

 

Φίλε evri παρόλο που είπαμε να δώσουμε τέλος και επικοινωνήσαμε και με πμ

μετά απ' τα post εδώ, βλέπω οτι μάλλον τέλος δε θες να δώσεις...

(αν θες απάντησε μου και στο τελευταίο πμ που σου έστειλα..)

 

Όσο για τον άλλο χρήστη που ανέφερες σε πληροφορώ οτι όλα είναι ΟΚ...

 

Αυτό που έχω να πω εγώ είναι οτι τσάμπα μου βγήκε το όνομα μόνο κ μόνο

επειδή ο evris δεν έκανε τη δουλεία που ήθελε...

(επαναλαμβάνω λόγω λάθος συνεννόησης και αδυναμίας μου να έχω

πρόσβαση στο Internet για 10 μέρες)

 

επειδή δεν θέλω να γίνεται άλλη αναφορά στο όνομα μου

(βλ. χ vs gt και λοιπές αννοησίες), θα παρακαλούσα επειδή όπως είπαμε

το θέμα έχει λήξει, αν θέλετε κλειδώστε το παρόν και ανοίξτε άλλο topic και συζητήστε

γενικά για τις αγγελίες οτι θέλετε...

 

Επαναλαμβάνω οτι ποτέ δεν είχα πρόβλημα με καμία άλλη συναλλαγή μου

και αν θέλετε την αποψή μου κακώς έχω δεχτεί όλη αυτήν την επίθεση...

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου