Προς το περιεχόμενο

Εγκαταλείποντας την Μουσική.....


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα όλοι αγαπάμε την δημιουργία μουσικής αλλιώς δεν θα ήμασταν σε αυτό το φόρουμ. Αλλά έρχονται στιγμές που μπορεί να χρειαζόμαστε μια διακοπή , μικρή ή μεγάλη. Ο λόγοι μπορεί να είναι διαφορετικοί για το καθένα. Έλειψη ελεύθερου χρόνου, οικογενειακές υποχρεώσεις, προσωπικά προβλήματα, έλειψη διάθεσης κτλ.

 

Εγώ για παράδειγμα τον τελευταίο καιρό συνειδητοποιώ οτι το άλλο μου χόμπυ , τα γραφικά με τραβάει περισσότερο και έχω αρχίσει ήδη να μειώνω το χρόνο που ασχολούμαι με την μουσική και να αυξάνω το χρόνο  που ασχολούμαι με τα γραφικά.

 

Έχετε περάσει και εσείς απο παρόμοια φάση, και αν ναί γιατί?

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έτσι όπως τα λες έιναι σαν να νιώθεις πως είσαι πλασμένος για τη μουσική και κάτι έγινε.

 

Είναι φυσιολογικό να σε τραβάνε κ άλλα πράγματα, αφού κανείς μας δεν έχει δοκιμάσει τα πάντα στη ζωή του.

 

Και τί έγινε αμα σταματήσεις να ασχολείσαι με τη μουσική? Αφού την βρίσκεις περισσότερο με τα γραφικά γιατί να σε προβληματίζει?

Σημασία έχει να περνάμε εμείς καλά με τα χόμπυ μας και όχι να μας υποδουλώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας περναει καλα, οπου, οπως με οτι τον κανει να περναει καλα. Ειναι ελευθερος να κανει ο,τι του γουσταρει. Το μονο κακο ειναι οτι η μουσικη ΔΕΝ ειναι σαν το ποδηλατο. Αμα την αφηνεις, σε αφηνει κι αυτη...

 

Τι ειπαμε οτι πουλας????

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά να εγκαταλείψω εντελώς την μουσική δεν παίζει. Εξάλλου σκέφτομαι να τα συνδυάσω . [οταν μιλάω για γραφικά εννοώ , 3d graphics , photoshop, concept art, matte paintning etc]. 

 

Απλώς ήθελα να δώ αν υπάρχουν και άλλοι που έχουν περάσει παρόμοια φάση. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς ήθελα να δώ αν υπάρχουν και άλλοι που έχουν περάσει παρόμοια φάση. 

 

βεβαιώσου πρώτα ότι είναι απλώς μια φάση και όχι κάτι μόνιμο, και μετά ξαναρώτα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φίλε kilon καμιά φορά αναγκάζομαι προς χάριν της σχολής μου (Πληροφορική) να παραμερίζω την ασχολία μου με τη μουσική για αρκετό καιρό. Βλέπεις η σχολή μου δεν σου αφήνει και πολύ ελεύθερο χρόνο όταν θέλεις να ασχοληθείς με αυτήν σοβαρά. Μιτζιριάζουμε τις μέρες της βδομάδας με τον elavd για να βρούμε κοινή μέρα και ώρα όπου θα μπορέσουμε να βρεθούμε και να τζαμάρουμε για λίγες ώρες ξεγνοιασιάς. Τι να κάνεις, that's life. Μόνο αν ζεις από τη μουσική μπορείς να αφιερωθείς εξ' ολοκλήρου σε αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας περναει καλα, οπου, οπως με οτι τον κανει να περναει καλα. Ειναι ελευθερος να κανει ο,τι του γουσταρει. Το μονο κακο ειναι οτι η μουσικη ΔΕΝ ειναι σαν το ποδηλατο. Αμα την αφηνεις, σε αφηνει κι αυτη...

+1000000. Τουλάχιστον, συνέχισε να ασχολείσαι με τη μουσική έστω και για λίγες ώρες την εβδομάδα, γιατί αν τα παρατήσεις εντελώς μπορεί να το μετανιώσεις μετά από καιρό. Κάτι ξέρω που σου το λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω νομιζω οτι ζω για τη μουσικη ;)

 

+απειρο

 

εγω παντως νομίζω οτι την έχω για χόμπυ αλλα μάλλον παραμύθι στον εαυτό μου είναι γιατι το χόμπι δεν είναι να ολη μέρα scales,arpeggios,licks,practice κτλ.

 

Τωρα ένα χρόνο κ το καλοκαίρι που δεν έχω δουλειά κ έχω ολη τη μέρα ξύσε-ξύσε το ξυστό λιώνω κ προοδεύω.Μετα με τη δουλειά μάλλον θα γίνει η παρατησιά η καλή, εκτός αν θα υπάρχουν κίνητρα πρόβας κ λάιβ, που τωρα είναι ελάχιστα πόσο μάλλον μετά με τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου