Προς το περιεχόμενο

Εγκαταλείποντας την Μουσική.....


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παυω να συμφωνω με playloud,νομιζα οτι ελεγε αλλο πραμα ;D

 

εγω προσωπικα για να γραψω κατι καλο πρεπει να εχω χρονο, ηρεμια και καθολου αγχος. Δε μπορω να γραψω ξεροντας οτι εχω 2 ωρες σημερα, 1.5 αυριο και 3 μεθαυριο...

 

τι εννοεις να γραψεις κατι καλο?να το ηχογραφησεις?αυτο λειπει απο τους μουσικους σημερα?ο χρονος για ηχογραφησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Oχι απλα τσαντιζομαι να βλεπω αχρηστα τσογλανια με καλες κιθαρες (για να το πω απλα)  ;)

Ως επαγγελματίας μουσικός πολλά χρόνια, θα έπρεπε να το έχεις ξεπεράσει. Εγώ στην ηλικία μου, αδιαφορώ παγερά για το αμάξι του αφεντικού, τη γκόμενα του γείτονα, το σπίτι του ξάδελφου και τα σχετικά. Στη θέση σου θα είχα πρόβλημα μόνο αν τα "άχρηστα τσογλάνια" μου έπαιρναν κάτι που μου ανήκε δικαιωματικά, π.χ. τη δουλειά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα για να γραψω κατι καλο πρεπει να εχω χρονο, ηρεμια και καθολου αγχος. Δε μπορω να γραψω ξεροντας οτι εχω 2 ωρες σημερα, 1.5 αυριο και 3 μεθαυριο...

 

τι εννοεις να γραψεις κατι καλο?να το ηχογραφησεις?αυτο λειπει απο τους μουσικους σημερα?ο χρονος για ηχογραφησεις?

 

οχι, εννοω να 'συνθεσω' ενα καλο κομματι (για'μενα καλο)...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω φιλε μου ποσο καιρο και ΤΙ συνθετεις αλλα το ΚΑΛΟ κομματι μπορει να βγει απο μεσα σε 5 λεπτα (Jump Van Halen, στον υπνο του) εως την ..... αιωνιοτητα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω φιλε μου ποσο καιρο και ΤΙ συνθετεις

 

δε καταλαβαινω τι εννοεις με το 'ΤΙ'...

 

 

το ΚΑΛΟ κομματι μπορει να βγει απο μεσα σε 5 λεπτα

 

προσωπικα πιστευω πως οι καλεσ ιδεες μπορουν να βγουν σε 5', οχι το κομματι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μόνος τρόπος να βγάλεις καλό κομμάτι σε 5 λεπτά είναι να το παίξεις με το που σκεφτείς άψογα με τραγούδι 1take.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kilon, αυτό που έχω παρατηρήσει σε μένα είναι πως αρκετές φορές χρειάζομαι "κόπο" για να κάτσω και να μελετήσω, να παίξω ή να γράψω κάτι. Είναι φορές δεν θέλω να τ' αγγίζω τα πλήκτρα, ή ν' ασχοληθώ καν με την μουσική και αυτές τις μέρες νοιώθω πως θα μπορούσα κάλλιστα να μην ξανασχοληθώ με την μουσική.

Αλλά επειδή έχω κάνει ήδη το λάθος να μην ασχοληθώ με την μουσική όταν μπορούσα και ξεκίνησα αρκετά μεγάλος, ξέρω με απόλυτη βεβαιότητα πως θα το μετανιώσω. Ήδη, μιας και είμαι αρχάριος στον κόσμο της μουσικής, βλέπω πως "μια μέρα την αφήνω εγώ και δύο με αφήνει εκείνη", όπως λέει και η καθηγήτριά μου. :(

Σας ζηλεύω και σας χαίρομαι όλους εσάς που ξεκινήσατε από μικροί και συνεχίσατε και αντλώ τεράστιο κουράγιο όταν σας ακούω να μιλάτε με πάθος και αγάπη για την μουσική και κυρίως να δημιουργείτε.

 

ps. άσε που παθαίνω πλάκα όταν βλέπω και το gear ορισμένων. Αν είναι για μουσική, χώστε χρήμα άφοβα παιδιά...

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Oχι απλα τσαντιζομαι να βλεπω αχρηστα τσογλανια με καλες κιθαρες (για να το πω απλα)  ;)

 

..... Ολοι εχουν δικαιωμα στον οργασμο

 

(Μόνος σου δίνεις τις απαντήσεις, απλά τις δίνεις σε άλλο thread και μπερδεύεσαι. Καλύτερα μην ανοίγεις πολλά παράθυρα.  :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου