Προς το περιεχόμενο

Εγκαταλείποντας την Μουσική.....


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε trigga σχεδόν όλα τα χομπυ έχουν να κάνουν με προσπάθεια/τεχνική. Ο αθλητισμός? ο μοντελισμός? Το μόντελινγ?  ;D

 

Πέρα απο την πλάκα, για να είναι ένα χόμπυ ψυγαγωγικό και να σε γεμίζει πρέπει να είναι δημιουργικό. Και κανείς δεν δημιούργησε τίποτα χωρίς προσπάθεια και εξάσκηση.

 

 

Εκτός αν χόμπυ θεωρείται και το να κάθεσαι στην πισίνα με κοχτέιλ και να σου κάνουν αέρα (πάντα ήθελα να ασχοληθώ με αυτό, αλλά δεν μπορώ. Γιατί?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν καταλαβαινω ομως γιατι οταν αναφερεστε στη μουσικη βαζετε τον ορο "χομπυ". Αυτο ειναι για σας? Μαλιστα....

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω ομως γιατι οταν αναφερεστε στη μουσικη βαζετε τον ορο "χομπυ". Αυτο ειναι για σας? Μαλιστα....

Ότι δεν είναι επάγγελμα θεωρείται χόμπι. Προφανώς δεν βιοπορίζονται μέσω της μουσικής οι άνθρωποι, άρα η μουσική είναι ένα χόμπι γι' αυτούς. Δεν καταλαβαίνω που είναι το θέμα σου... ::)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω, εκτος απο το οτι ζω απο τη μουσικη (ειμαι full time μουσικος, ας το ομως αυτο) μου ακουγεται πολυ "φτηνο" το χομπυ... Τιποτα αλλο, ο καθενας κανει οτι θελει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω, εκτος απο το οτι ζω απο τη μουσικη (ειμαι full time μουσικος, ας το ομως αυτο) μου ακουγεται πολυ "φτηνο" το χομπυ... Τιποτα αλλο, ο καθενας κανει οτι θελει

Καλά, και τι να κάνουμε τώρα; "Δημιουργική ενασχόληση ελεύθερου χρόνου" μήπως σου ακούγεται καλύτερα;  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει παντως να εισατε πολυ ματσο χομπιστες για να αγοραζετε gretch και gibson και EJ strat και μπουτικ πεταλια και ενισχυτες, μονο και μονο για να κανετε το χομπυ σας.

Δεν ειμαι ουτε εφοριακος ουτε εγω που θα σας πω τι θα κανετε. Απλα ζηλευω (με την καλη εννοια) γιατι εγω για να παρω αυτα που εχω εφτυσα αιμα, και ειμαι και επαγγελματιας. Μπραβο μαγκες καλα το πατε, αφου δεν εχετε αλλες αναγκες

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει τυχει σε κανεναν να κανει το 'χομπι' του επαγγελμα και μετα να φαει τη πακεταρα που εμεινε χωρις χομπι? ε?  :-X

Συμβαίνουν διάφορα. Π.χ. μπορείς να κάνεις το χόμπι σου επάγγελμα και να ανακαλύψεις ότι οι περισσότεροι "επαγγελματίες" του χώρου συμπεριφέρονται σα χομπίστες, οπότε να αρχίσεις να αδιαφορείς για το επάγγελμα και να στραφείς σε νέα χόμπι. ::) ::)

 

Πρεπει παντως να εισατε πολυ ματσο χομπιστες για να αγοραζετε gretch και gibson και EJ strat και μπουτικ πεταλια και ενισχυτες, μονο και μονο για να κανετε το χομπυ σας.

playloud, αν δεν υπήρχαν οι χομπίστες, οι bedroomers και τα συναφή, η Gibson θα είχε κλείσει και η EJ Strat δεν θα υπήρχε καν ως μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι δεν είναι επάγγελμα θεωρείται χόμπι. Προφανώς δεν βιοπορίζονται μέσω της μουσικής οι άνθρωποι, άρα η μουσική είναι ένα χόμπι γι' αυτούς. Δεν καταλαβαίνω που είναι το θέμα σου... ::)

 

συμφωνω κ εγω με playloud.ειναι θεμα προσωπικων ορισμων φανταζομαι.Προσωπικα προτιμω να χαρακτηριζομαι αποτυχημενος μουσικος παρα χομπιστας αν και δεν αποδεχομαι τη συνδεση με τις οικονομικες απολαβες. :)

 

οντοπικ: κ εγω εχω παρατησει στο παρελθον.Μια μερα που συνειδητοποιησα οτι δεν μου αρεσε η μουσικη ;D ;D.Προφανως δεν ηταν ετσι αλλα ειχα μπουχτισει με εσω-/εξω-γενεις ψυχαναγκαστικους παραγοντες που μαλλον με κουρασαν (πρεπει να ακουω αυτη τη μουσικη κ να επιβαλλω στον εαυτο μου να μου αρεσει επειδη ειναι καλη κλπ ).Μετα απο λιγο η βιδα ξαναγυρισε στη θεση της κ ειμαστε κουλ.Αν τα ειχα παρατησει δεν θα ειχα κανενα προβλημα γιατι θα το ειχα κανει συνειδητα (ποτε δεν συμπαθησα τη δικαιολογια της ελλειψης χρονου btw) και θα εβρισκα κατι αλλο που με ικανοποιει οπως πχ να τρωω παγωτο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Playloud μην το παίρνεις "κατακαρδα"  :D

 

Υπάρχουν πολύ πιο ακριβά χόμπυ. Το τί λεφτά θα δώσει ο καθένας στο χόμπυ του εξαρτάται απο το πόσα βγάζει το μήνα και τίποτ άλλο.

 

Και εγώ πληγώνομαι όταν βλέπω ακριβά όργανα να χαραμίζονται, αλλα τί να κάνεις? Είναι σαν να ζηλεύεις το αμάξι του γείτονα. Δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερος οδηγός απο σένα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου