Προς το περιεχόμενο

Εγκαταλείποντας την Μουσική.....


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντα χρειάζονται παύσεις στην μουσική, μικρές ή μεγάλες,προέρχομαι απο μία,δεν

έχει σημασία ο λόγος, αλλά το οτι πάντα επιστρέφεις με περισσότερη όρεξη και διάθεση..

Και έμπνευση.. :)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντα χρειάζονται παύσεις στην μουσική, μικρές ή μεγάλες,προέρχομαι απο μία,δεν

έχει σημασία ο λόγος, αλλά το οτι πάντα επιστρέφεις με περισσότερη όρεξη και διάθεση..

Και έμπνευση.. :)

 

 

A ωραία χαίρομαι που δεν είμαι μόνος.

 

Όσον αφορά τον εξοπλισμό , αν μου έλεγε κάποιος να επιστρέψω στον παλίο μου εξοπλισμό, θα του έλεγα να πάει να πνιγεί.

 

Αν μου έλεγε οτι θα μου έδινε τα φώτα του για το πώς να πετύχω πολλά με λίγο εξοπλισμό , θα έβγαζα τον σκασμό.

 

Στο τέλος μετράει το αποτέλεσμα μωρό μου ;)

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χε χε!και τριτη τεταρτη θα φτασει 42 βαθμους!!! :P

 

 

Για κάποιους μπορεί να φτάσει το -1 πολύ νωρίτερα πάντως.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μάλιστα το κάνεις απλήρωτος, τότε είσαι διπλά ήρωας απ' όταν το κάνεις πληρωμένος, αγαπητέ playloud.

Μετανοιωνω οικτρα που ζω απο αυτο που αγαπω κι ετυχε να γινω επαγγελματιας κιθαριστας. Θα παραιτηθω και θα φορεσω γραβατα και θα κατσω πισω απο ενα γραφειο και ως χομπιστας πια να γινω κι εγω 2πλα ηρωας. Μια ηρωας ΔΕΝ μου φτανει....

 

Α. Κάποια άχρηστα τσογλάνια πήραν με ύπουλα μέσα κιθάρες που δικαιωματικά ανήκαν σε σένα, οπότε τώρα δεν μπορείς να τις απολαύσεις εσύ

 

Β. Φταίει ο ****ς ο καπιταλισμός και η εγγενής σ'αυτόν ανισοκατανομή του πλούτου. Έτσι καταλήγουν οι προλετάριοι παικταράδες μουσικοί να παίζουν με μπακατέλες, τη στιγμή που η άρχουσα τάξη των χομπιστών απολαμβάνει όλα τα καλά όργανα.

 

Γ. Τίποτα από τα παραπάνω, απλά είχες το θάρρος να πεις ότι ζηλεύεις.

 

Δυστυχως φιλε μου (εχεις κι ωραιο νικ) ΔΕΝ συμβαινει τιποτε απο τα παραπανω συμπεριλαμβανομενου ΚΑΙ του (Γ). Ποτε δεν ζηλεψα την κιθαρα ΑΛΛΟΥ, δοξα το Θεο, τοσα χρονια που παιζω εχουν περασει απο τα χερια μου ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ οργανα, που πραγματικα κρατησα αυτα που ΕΓΩ ηθελα και τα εκανα οπως ΕΓΩ γουσταρα. Το σχολιο που εκανα ειναι γιατι εχω δει πραγματικα καποια ατομα που ενω εχουν ΠΟΛΥ ταλεντο εχουν κατι κωλοκιθαρα ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ, ενω κατι αλλα ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ ειναι "Δωσε μπαμπα να παρω την κιθαρα που παιζει ο Slash", γκεγκε? Το αν εισαι εσυ (η οχι) τσογλανι με πλουσιο (η φτωχο) εξοπλισμο με αφηνει παγερα αδιαφορο.....

 

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετανοιωνω οικτρα που ζω απο αυτο που αγαπω κι ετυχε να γινω επαγγελματιας κιθαριστας. Θα παραιτηθω και θα φορεσω γραβατα και θα κατσω πισω απο ενα γραφειο και ως χομπιστας πια να γινω κι εγω 2πλα ηρωας. Μια ηρωας ΔΕΝ μου φτανει....

 

Δεν είπα αυτό εγώ.

 

Είπα κάτι που θα σου αρέσει ακόμη λιγότερο: ότι αν δεν πληρωνόσουν να παίζεις μουσική*, μπορεί και να είχες γίνει παπάς προκειμένου να βγάζεις χρήματα για να ζεις (επιλέγω τον παπά, αναζητώντας ένα σύμβολο ακόμη πιο σκοτεινό από τον γραφιά που περιέγραψες). Αντίθετα, κάποιοι άλλοι πληρώνουν για να μπορούν να παίζουν. Δεν την βλέπεις την διαφορά;

 

 

* όχι εσύ προσωπικά, αλλά δυνάμει οποιόσδήποτε επαγγελματίας. Το ποσοστό ανθρώπων που ασκούν ένα επάγγελμα ενώ το μισούν είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ, σε κάθε χώρο...

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα κάτι που θα σου αρέσει ακόμη λιγότερο: ότι αν δεν πληρωνόσουν να παίζεις μουσική*, μπορεί και να είχες γίνει παπάς προκειμένου να βγάζεις χρήματα για να ζεις (επιλέγω τον παπά, αναζητώντας ένα σύμβολο ακόμη πιο σκοτεινό από τον γραφιά που περιέγραψες). Αντίθετα, κάποιοι άλλοι πληρώνουν για να μπορούν να παίζουν. Δεν την βλέπεις την διαφορά;

 

Δεν μπορω να πω οτι σε "πιανω". Εννοειται οτι ολοι μας πρεπει να βρουμε κατι για να βγαλουμε τα ατιμα τα ευρα. Εγω (οπως ειπα και πριν) ΕΤΥΧΕ να γινω "επαγγελματιας" μουσικος (οπως ισως και πολλοι απο εμας τους επαγγελματιες). Επαγγελματια με ονομαζω γιατι απο αυτο ζω, ομως αν τον βγαλεις εξω τον βιοποριστικο παραγοντα, ειμαι ερασιτεχνης με τα 1000 (ισως να το εχεις καταλαβει απο τον τροπο που υπερασπιζομαι μερικες φορες τη μουσικη και την "ταυλα")

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωμένο στον αγνό ρόκερ και προστάτη του κιθαριστικού προλεταριάτου playloud:

 

Εγώ δε θέλω τον αρμόδιο να παίξω

να αποφασίζω κεκλεισμένων των θυρών

είμαι απ'αυτούς που πάντα μένουνε απ'έξω

γιατί δεν έχω ούτε γραβάτα ούτε παπιγιόν

 

Χαιρετίσματα λοιπόν στην εξουσία

εγώ κρατάω την ουσία κι ονειρεύομαι

παίρνω την κιθάρα(*) μου και τραγουδάω

σας αγαπάω μα δεν παντρεύομαι

 

Βασίλης Παπακωνσταντίνου

 

(*) Harley Benton

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου