Προς το περιεχόμενο

Απο κιθαρίστας --> D.J. Πως?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γτ η μπέρινγκερ τι έχει??? οσο την χρησιμοποίησα μ φέρθηκε πολύ οκ... δλδ για κανα πικ απ δεν την παλευω με κανα 200αρι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώσου για κάτι τέτοιο θα'λεγα εγώ:

http://www.hercules.com/us/DJ-Music/bdd/p/62/dj-console-rmx/

Ιδίως αν έχεις laptop ή αν σκέφτεσαι να πάρεις κάποια στιγμή.

Διαφορετικά βγάλτη με τίποτα φτηνά gemini ή numark.

Btw o mixer που πρότεινε ο trigga είναι "φωτιά"!

 

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελεις να ξεκινσεις θα σου προτεινα να μην παρεις controller.

 

εχει να κανει με το πως το σκεφτεσαι.βινυλιο?σιντι?και τα δυο?οπως και να εχει θελει λεφταααααα...

 

απο πικαπ σου προτεινω το σκυλι mk2 το οποιο ναι οκ εν εχει τις μγκιες που χουν τα αντιστοιχα μεγαλα μοντελα απο vestax,numark κτλ αλλα ειναι σιγουρα δοκιμασμενη λυση.

ξεκινα λοιπον με 2 μεταχειρισμενα mk2 και μη σε φοβιζει το οτι ειναι second hand,απλα πρεπει να τα τσεκαρεις πριν τα αγορασεις.

πχ οταν ειναι σε λειτουργεια θα πρεπει οι κουκιδες πανω στο πλατω να μην πηγαινουν πανω κατω γιατι αυτο σημαινει πως θα χανουν σε ταχυτητα αρα δε μπορεις να κανεις beatmatch αρα..μαλακια  8)

 

απο κεφαλοβελονες παιζουν διαφορες,εγω εχω ortofon dj s και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,αναλογα και τη χρηση βεβαια.

 

απο μεικτες ξεκινα με ενα σαραβαλο δεν εγινε και τπτ.εχω ενα φτηνο stanton εδω και 4 χρονια και ειναι μια χαρα,αν ομως σε ενδιαφερει και το scratch θελεις αλλα χαρακτιριστικα αρα ανεβαινεις τιμη,μια καλη και οικονιμικα για αυτη την κατηγορια λυση ειναι ο stanton sa 3(i think..)

 

ααααυτα πανω κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το controler το ψηνω και γω, αλλα ψαχνεις σε περα του υπολογιστη.

 

Σιγουρη και ποιοτικη λυση ειναι τα "μικρα" της Pioneer, το 200αρι και το 400αρι.

 

http://www.thomann.de/gr/pioneer_cdj200_s.htm

http://www.thomann.de/gr/pioneer_cdj_400.htm

 

Τωρα το φθηνο ειναι σχετικο για τον καθενα.

 

Σε πικαπ θα ελεγα και γω mk2. Τωρα σε πιο φθηνα, ειναι κατι Stanton, που παλευονται για να μαθεις...

 

Μιχτη, ξανα οπως αναφερθηκε, εξαρταται απο το τι θες. Με ή χωρις εφε, για scratch, ποσες εισοδοι/εξοδοι, κλπ κλπ κλπ...

 

Το σιγουρο ειναι οτι το θεμα εχει πολυ ψαξιμο και ψωμι απο τη μερια σου. Να δεις αν σε καλυπτουν αυτα που υπαρχουν, να διαλεξεις, να τα μαθεις, και μετα να "δημιουργησεις"...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το τέλος της συζήτησης παίδες απο την πολύ απελπισία θα βγώ να παίζω κιθάρα στην ναυαρίνου.... ;D

 

Welcome to Noiz.......  ;D

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια απο την αλλη αν θες να δεις πως το πραγμα και εχεις σπιτι σου καποιο midi controller,οποιοδηποτε ειτε πληκτρα,kods,faders,pads μπορεις να παιξεις μπαλα με το ableton live η καποιο αλλο προγραμμα που απευθυνεται αποκλειστικα σε dj's οπως το traktor(εχει & midi learn).

 

δλδ δε χρειαζεται να αγορασεις κοντρολερ μονο και μονο γιαυτο το λογο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου