Προς το περιεχόμενο

Καριέρα ελληνικής αγγλόφωνης μπάντας


Clouseau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι σχέση έχει ρε σεις ποιον τον ξυπνάει η μαμά του και ποιος ξυπνάει κατουρημένος στα πεζοδρόμια από τα ξύδια και την πρέζα; Είναι ένα από τα δύο ενισχυτικό ή ανασχετικό του ταλέντου;;;;

 

Το αντιθετο του να σε ξυπναει η μαμα σου στα 40 δεν ειναι το να ξυπνας στα κατουρημενα πεζοδρομια. Ειναι το να αυτοδιαχειριζεσαι την ζωη σου, να μενεις μονος σου ως εργαζομενος (οχι φοιτητης) η με αλλους εργαζομενους συγκατοικους και να εχεις μαθει απο μικρος να το παλευεις κατα βαση μονος σου, να τολμας, να αποτυγχανεις, να ξαναπροσπαθεις, να μην εισαι κομπλεξικος για το τι κανεις για να φερνεις το χρημα/αποτελεσμα που θελεις. Και αυτο αποτελει το κυριοτερο ενισχυτικο του ταλεντου.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

3 σκέψεις και σταματώ το off-topic:

1.Η παιδεία και η γνώση είναι το μεγαλύτερο αγαθό και απόκτημα για έναν άνθρωπο

2.Ευτυχώς που στην Ελλάδα η παιδεία ΑΚΟΜΗ(παίζει για πόσο) είναι δωρεάν

3.αν πεινούσα θα γινόμουν και βοθρατζής,αλλά δε θα ήμουν και χαρούμενος για αυτό(τζάμπα τόσες εξετάσεις δηλαδή και τόσα όνειρα ΔΙΚΑ ΜΟΥ??-η ευθύνη βαραίνει τους ιθύνοντες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 σκέψεις και σταματώ το off-topic:

1.Η παιδεία και η γνώση είναι το μεγαλύτερο αγαθό και απόκτημα για έναν άνθρωπο

2.Ευτυχώς που στην Ελλάδα η παιδεία ΑΚΟΜΗ(παίζει για πόσο) είναι δωρεάν

3.αν πεινούσα θα γινόμουν και βοθρατζής,αλλά δε θα ήμουν και χαρούμενος για αυτό(τζάμπα τόσες εξετάσεις δηλαδή και τόσα όνειρα ΔΙΚΑ ΜΟΥ??-η ευθύνη βαραίνει τους ιθύνοντες)

 

Απλα εγω προσπαθησα να σου εξηγησω τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορες στις κοινωνιες μας, στις κοσμοθεωριες μας, στις ζωες μας, στις αντιληψεις μας που κανουν τους στιχους μας και τις μουσικες μας ασυμβατες με τον εξω κοσμο. (Εξω κοσμος = οι "Δυτικοι", γιατι οι ζωες μας και οι αντιληψεις μας μοιαζουν αρκετα με τους "Ανατολιτες". Εκει μαλιστα και οι μουσικες μας τους ειναι πιο συμβατες -και το αναποδο-.)

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που στην Ελλάδα η παιδεία ΑΚΟΜΗ(παίζει για πόσο) είναι δωρεάν

 

σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Ευρωπη ειναι δωρεαν και ειναι και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ παιδεια (χωρις καταληψεις,κομματικοποιησεις και αλλα τετοια καραγκιοζιλικια) ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει ρε σεις ποιον τον ξυπνάει η μαμά του και ποιος ξυπνάει κατουρημένος στα πεζοδρόμια από τα ξύδια και την πρέζα; Είναι ένα από τα δύο ενισχυτικό ή ανασχετικό του ταλέντου;;;;

 

Ένα από τα πιο ενδιαφέροντα ροκ κομμάτια που άκουσα τελευταία ήταν το παρακάτω - η γλώσσα και οι αποχρώσεις της τούρκικης μουσικής που βγαίνουν στα κουπλέ το κάνουν πιο ενδιαφέρον από αν ήταν αγγλόφωνο (SF εσύ που έχεις και τα κονέ μάθε αν είναι πρεζόνια ή τους ξυπνάει η μαμά τους):

ΔΥΝΑΤΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ!!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=95CPGT6RD24

 

μα ακριβως επειδη ΒΡΩΜΑΕΙ Τουρκια  & φυσικα ειναι τραγουδισμενο στα Τουρκικα μαμαει το κομματι (γιατι ΟΝΤΩΣ μαμαει) δεν ειναι τα παιδια  (ακομα ενα) RADIOHEAD copy... ;)

 

η ζωη στην Istanbul ειναι ΣΚΛΗΡΗ ,ΠΟΛΥ σκληρη φιλε μου ;)  οποτε κομματακι χλωμο να ειναι μπουληδες τα παιδακια αυτα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως πιανουμε ενα τεραστιο θεμα.

....αυτο δεν ειναι ανεργια. Ειναι υψιστη πολυτελεια, που τυγχανει να την εχουν οι Ελληνες εξαιτιας του οικογενειακου κομπλεξ. Προτιμα να χρεωκοπησει μια οικογενεια πληρως παρα ο Φυσικος γιος να θεαθει να κανει τον κλοουν για παιδικα παρτι.

...

Tεσπα.... εχει μπαταρει το θεμα... παει για offtopic με λιγο ακομα σπρωξιμο... οποτε σταματω...

 

Ανοίγεις ένα τεράστιο θέμα και το ξέρεις.

Το θέμα που ανοίγεις είναι offtopic και το ξέρεις.

Αυτά που γράφεις είναι υπεραπλουστευτικά - έως και λαϊκιστικά - και νομίζω ότι το ξέρεις.

Για ποιό λόγο λοιπόν το κάνεις;

 

Η ανεργία στην Ελλάδα είναι πολύ πιο περίπλοκο θέμα απ' ότι το παρουσιάζεις, και ναι, ο φυσικός που κάνει τον κλοουν σε παιδικά πάρτι είναι κατ' ουσίαν άνεργος.

 

Εντελώς φιλικά τα παραπάνω και αν θες συνέχεια, ας ανοίξουμε ξεχωριστό thread για την ανεργία για να μη γ@......με τη συνοχή του παρόντος  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μπούληδες τα παιδιά που λέτε, απλά είπαν να βγούν να μοιραστούν τα ΣΚΛΗΡΑ βιώματα τους, μέσω της μουσικής τους, στη eurovision.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγεις ένα τεράστιο θέμα και το ξέρεις.

Το θέμα που ανοίγεις είναι offtopic και το ξέρεις.

Αυτά που γράφεις είναι υπεραπλουστευτικά - έως και λαϊκιστικά - και νομίζω ότι το ξέρεις.

Για ποιό λόγο λοιπόν το κάνεις;

 

Η ανεργία στην Ελλάδα είναι πολύ πιο περίπλοκο θέμα απ' ότι το παρουσιάζεις, και ναι, ο φυσικός που κάνει τον κλοουν σε παιδικά πάρτι είναι κατ' ουσίαν άνεργος.

 

Εντελώς φιλικά τα παραπάνω και αν θες συνέχεια, ας ανοίξουμε ξεχωριστό thread για την ανεργία για να μη γ@......με τη συνοχή του παρόντος  :)

 

Δεν εισαι ομως σωστος ... Δεν μιλησα εγω για ανεργια πρωτος. Απαντησα σε καποιον που το εθιξε (bluesbreaker) και ισα-ισα που και μονος μου, στο τελος της απαντησης μου, ειπα οτι το thread κινδυνευει να μπαταρει αν το συνεχισουμε προς τα κει.

 

Μη το συνεχισουμε ομως, αν συμφωνεις, και σε αυτο το νεο επιπεδο που θετεις (αν δηλαδη βρισκεις την λογικη μου υπεραπλουστευτικη η λαικιστικη και νιωθεις την αναγκη να μου το επισημανεις στο παρον thread), γιατι και αυτο ειναι τουλαχιστον offtopic και δεν βοηθαει και το ξερεις :)

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μπούληδες τα παιδιά που λέτε, απλά είπαν να βγούν να μοιραστούν τα ΣΚΛΗΡΑ βιώματα τους, μέσω της μουσικής τους, στη eurovision.

 

αυτο τωρα τι σχεση εχει? :o να τα "πιασουν" θελουν οι μαγκες (απλα τυγχανει οντως να ειναι και ωραιοι)

 

δηλ. αν θες να βγαλεις φραγκα εισαι....μπουλης? ;D

 

μαλλον αν ΔΕΝ θες να βγαλεις (επειδη τα εχει ηδη ο μπαμπας) εισαι.... ;D ;D

 

(θα παρακαλουσα να μη βιαστεις και πεις οτι υποστηριζω οτι ΜΟΝΟ παιζοντας στη Eurovision γινεσαι σκληρος αντρας... ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Ευρωπη ειναι δωρεαν και ειναι και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ παιδεια (χωρις καταληψεις,κομματικοποιησεις και αλλα τετοια καραγκιοζιλικια) ;)

 

Υποσχέθηκα οτί δε θα ξαναγράψω οff-topic,αλλά είδα αυτό και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!!!καλά πως μπορείς και λες κάτι τέτοιο??μάθε λοιπόν ότι σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Ευρώπη δεν υπάρχουν δημόσια πανεπιστήμια,μόνο ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ εκμετάλλευσης και ως εκ τούτου δωρεάν σπουδάζουν ΜΟΝΟ όσοι πάρουν υποτροφία...οι άλλοι αν δεν έχουν λεφτά πάπαλα!φυσικά για δωρεάν στέγη και σίτιση δε γίνεται λόγος!πριν κάνα χρόνο φιλοξενούσαμε ένα ζευγάρι που ήταν καθηγητές στο πανεπιστήμιο της Λουβέν, Βέλγιο και όταν μιλήσαμε για τα εκπαιδευτικά συστήματα αυτό που είπαν είναι ότι "Εσείς έχετε πραγματικά δωρεάν παιδεία,μακάρι να ήταν και σε εμάς έτσι"!μην τα ισοπεδώνεις όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου