Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η χειροτερη "μουσικη" στιγμη σας?


marmelaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς δεν είμαι εγώ που παίζω, αλλα αξίζει νομίζω:

 

http://www.youtube.com/watch?v=D71BSVoGXJo

 

Το κομμάτι είναι του rachmaninov το 3ο κοντσέρτο και θεωρείτε απο τα δυσκολότερα κομμάτια γενικά... Για αυτούς που βαριούνται, πατε στο 06:00... ;)

 

ΑΚΡΟΤΗΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάποτε σε ένα video clip μου έδωσαν μια βάση με μικρόφωνο, με έβαλαν να μάθω τους στίχους του ρεφραίν και όταν άρχισε το γύρισμα έπρεπε να κάνω πως τραγουδάω την δεύτερη φωνή που ακουγόταν...

Στο συγκεκριμένο κομμάτι την δεύτερη την είχε κάνει ο Δάντης, οπότε εγώ ανοιγόκλεινα το στόμα μου κι έκανα τον...Δάντη!!  ;D ;D

 

Δεν θα το έλεγα "χειρότερη στιγμή", ήταν λίγο αστείο πάντως... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη η "κακιά λέξη" οταν ειναι ρημα την σβηνουμε με αστερισκους , ενω οταν ειναι ουσιαστικο την αφηνουμε ως εχει ....  ;D ;D ;D

 

ευγε παιδι μου fremindgr . με εστειλες!!!!  :)

Η λογοκρισια επηλθε απο το forum κι οχι απο μενα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά πάντως, πριν από ενάμισι χρόνο έκοψα μαχαίρι το αλκοόλ και τα (μαλακά) ναρκωτικά

 

υποθετω οτι αυτα εθυνονται για τα "ρεζιλικια" που ανεφερες πιο πριν?  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αυτά ευθύνονταν για τα περιστατικά που έπρεπε να δω στο βίντεο για να τα θυμηθώ! κατά τα άλλα κάνω κεφάλι παίζοντας οπότε πάλι μ****κίες κάνω και περνάω τέλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο που μου έχει συμβεί είναι πρίν απο live:

 

Δύο εβδομάδες πρίν απο καλά οργανωμένο live στο Αν club πετάμε κλωτσιδόν τον κιθαρίστα λόγω ανάρμοστης συμπεριφοράς και αμέσως βρήσκουμε αντικαταστάτη. Πρόβες και πρόβες καθε μέρα (μέσα στη μεγάλη εβδομάδα ούτε λόγος για Πάσχα στα χωριά, αρνιά κτλ.). Το μεσημέρι πρίν το live είμαι στη δουλειά, χτυπάει το τηλέφωνο και μου λένε οι γονείς μου οτι ήρθε δικαστικός κλητήρας και παρέδωσε μια κλήση για την εκδίκαση ασφαλιστικών μέτρων από τον κιθαρίστα για το live. Μέσα σε 2 ώρες ήμασταν στην Ευελπίδων με ένα φίλο δικηγόρο, το δικηγόρο της εταιρίας που ήμασταν τότε και τον δικηγόρο του Αν... (είχε στείλει κοινοποίηση σε όλους). Δικαστήριο κανονικό!

Ο κιθαρίστας διεκδικούσε να μην εκτελεστούν τα κιθαριστικά μέρη των τραγουδιών μας. Η αλήθεια είναι οτι ο άνθρωπος δεν είχε ιδέα, πάντα εμείς του λέγαμε τι θα παίξει!

Μετά από κάποιες ακροάσεις μαρτύρων και από τις 2 πλευρές, ο δικαστής κατέληξε στο συμπέρασμα οτι άδικα έκανε υπερωρίες και έχασε το μεσημεριανό του. Ετσι, επέτρεψε να γίνει το live...

Εμείς απλά, πήγαμε 1 με 2 ώρες περίπου καθυστερημένοι για sound check και το βράδυ τα σπάσαμε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζαμε με συγκροτημα Ρεθυμνο live και στο πρωτο κομματι σπαω χορδη και εχουμε ξεχασει set χορδων μες στο αυτοκινητο.Ζηταω λοιπον να μου φερουν αλλη κιθαρα απο τα αλλα συγκροτηματα, τα οποια ηταν metal εμεις παιζαμε Post rock, μου φερνουν να παιξω με μια ltd δυο τονους κατω και την κουρδιζω κανονικα.Στα μισα καθε κομματιου(τα κομματια ειναι απο 7 λεπτα και πανω post rock ξερετε) η κιθαρα ξεκουρδιζοταν,εκει να δειτε γελια!!!  :-\ :-\ :-\ :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ειναι Playback η επιασε το βιντεο η κοπελια κε κολησε την ηχογραφηση απο πανω :P.....η...η......η απλα ειναι απιστευτη πιανιστρια :P

 

 

η "κοπελιά" είναι αυτή:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cecile_Licad

άρα μάλλον το τελευταίο ισχύει

 

(καθυστερημένο το σχόλιό μου αλλά τώρα το είδα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Οχι "κακη" στιγμη αλλα ειχε πλακα.

Σε playback στην TV, καταφερα και εσπασα χορδη.  :-X

χαχαχαχαχαχα φίλε από τα καλύτερα έβερ! Το αμέσως επόμενο βήμα είναι ο ντράμμερ να σπάσει πιάτο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου