Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για jackson!!


Mike G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω εχω αθτην εδώ http://www.jacksonguitars.com/products/search.php?partno=2911000533 και είναι μαμάτη μηπως πρέπει να αναθεωρήσουσε για τις γιαπωνέζες???????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Έχω μία jackson RR RX10D. Σε σχέση με τον marshall MG10 CDR είναι λίγο χάλια ο ήχος. Μόλις

κάνεις ένα αρπέζ με περισσότερες απο 2 νότες στο overdrive βρωμίζει και δεν ακούς τίποτα.

Είναι ψιλο-χάλια η κατάσταση. Τώρα δεν ξέρω μπορεί να φταίει ο ενισχυτής... Βασικά είναι

και ο ενισχυτής φθηνό μοντέλο και η κιθάρα σχετικά φθηνή. Πιστέυω πως από RR3 και πάνω λέει

για έναν ικανοποιητικό ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα Κορεατικα οργανα,

(με πρωτη την Ibanez,και μιλωντας παντα για γενικη ποιοτητα σε χαμηλη κατηγορια τιμης,

που ενδιαφερει τους περισσοτερους και νεοτερους, μαγνητες θα αλλαξεις σχεδον σε ολα κατω των 1000ε)

ειναι ποσοστιαια πολυ καλυτερα απο Κινεζικα και κυριως....τα Ινδονησιακα που δεν ανεφερε κανεις.

 

Πολλες "μαρκες"...κατασκευαζονται στα ιδια εργοστασια Κινας,Κορεας,κτλ, μετα απο εντολη

της καθε Jackson η καθε Ιbanez!

 

Και για να πουμε για ακριβα οργανα και marketing,η περιβοητη πρωτη Jem του Vai,

δεν κατασκευαστηκε απο την Ibanez,αλλα απο ανεξαρτητο κατασκευαστη επιλογης του Vai,

και κατοπιν εντολης του ιδιου και της Ibanez που εκανε το design!

Οπως και πολλες αλλες κιθαρες και μπασσα επωνυμων!!

 

Η επιλογη οργανου γενικοτερα,δεν πρεπει να ξεκιναει απο το ονομα η το μοντελο του,

αλλα απο το ιδιο το οποιο οργανο,κατοπιν δοκιμης!

 

Επισης,αναλογα με την κατηγορια τιμης,

πρεπει να ειστε ευχαριστημενοι με καποια εως πολλα (φτηνα οργανα) ελαττωματα....

Παντα χρειαζεται κατι μετα την αγορα,και αν δεν φταιει ελαττωμα γι'αυτο,

τοτε θα φταιει οτι "κατι μας χαλαει"....

 

Αν στων 300ε κιθαρα,παιζουν πχ ολα τα ταστα καλα (συμβαινει συχνα βεβαια,)

τοτε τι απαιτηση πρεπει να εχουμε απο μια των 1500ε,η των 3000? Να παιζουν μονα τους??

 

Οτι πληρωσεις παιρνεις ειναι ο γενικος κανονας,

και οι εξαιρεσεις τον επιβεβαιωνουν!

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι JS είναι ότι πληρώνεις παίρνεις..

Όταν πάς με 250 ευρώ να πάρεις JS ,δεν περιμένεις τίποτα τρομερό.Με μια αλλαγη στους μαγνήτες το όργανο γίνεται καλό.Όσο για America και Japan ,αυτές είναι κορυφαίες.Και με τέτοιες τιμές δεν αξίζει να πάρει κάποιος μια μη-Japan Jackson.H διαφορά είναι τεράστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω ότι οι γιαπωνέζικες Jackson είναι πολύ καλές κιθάρες. Οι σειρες pro & mg (ορισμένα μοντελα) είναι κορυφαίες μεταλλοκιθάρες για τα λεφτά τους. Οσο για τις American select τα είπαν τα παιδιά παραπάνω. Οτι πληρωνεις πάιρνεις. Για αυτό που είναι προσανατολισμένες είναι εξαιρετικές. ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...εγώ έχω μια King V γιαπονέζα και εχω παίξει με πολες κορεατικες και 2 USA ..και εχω να πω οτι ειναι απο την φθηνότερη μέχρι την ακριβότερη ποιοτικές κατασκευαστικά κιθάρες με καλούς μαγνήτες ακόμα και όταν μιλάμε για τους duncan desinged με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο...πολύ καλο playability βολικη ταστιέρα ελαφριες...και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ΜΕΤΑΛΟΚΙΘΑΡΑ φτιαγμένη απο alder ... μιλαμε για σκληρο ήχο παντα π.χ. thrash (ιδανικές ;D) θα τις προτιμούσα από αλλες μάρκες με αναλογα ακούσματα ιδικα σε τιμες 300-1000 ευρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου