Προς το περιεχόμενο

Line6 M13 Stompbox Modeller - Review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΘΕΪΚΟ ειναι τοτε το μηχανισμα..κατσε να χτυπησω ενα......

 

:o :o :o

 

Ladies and gents, we've got a convert!

 

;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση από: Superfunk στις 15:30 - 06/05/09

ΘΕΪΚΟ ειναι τοτε το μηχανισμα..κατσε να χτυπησω ενα......

 

άι καλααα... ::)

 

βλέπω όλο το νόιζ με Μ13..

 

θα αυξηθούν και οι πωλήσεις τώρα..

 

"Line6 M13 --> out of stock" στο DV247

 

πανικός, φωνές, νεύρα, άγχος και υστερία.....ωραία!! :-\

 

:-X SuperFunk ..δεν τα λένε έτσι αυτά.. :-X

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.musicradar.com/gear/all/guitars/fx/multi-fx/m13-175492/review/2

 

Eχει κάποια καλά κλιπάκια και review.

Το μηχάνημα είναι πανεύκολο στη χρήση. Τα μόνα του μείον για εμένα είναι κάποια εφέ σαν το univibe, rotary drum, wah θα τα ήθελα να είναι πιο organic (πιο ζώντανα) και η έλλειψη whammy εφέ. Απο τα drive όσοι χρησιμοποιούσαν tubescreamer, rat, Fuzz Face θα μείνουν ικανοποιημένοι. Θετικό επίσης το ότι μπορείς να ελέγχεις το gain του overdrive από το expression. Υπάρχει κάποια ελπίδα ότι στο μέλλον θα κυκλοφορήσουν και πακέτα με extra εφέ και θα μπορείς να τα φορτώνεις στην πεταλιέρα. Έχει πολύ καλό support από το φόρουμ της line6. 

 

Σημαντικό: Άν ο ενισχυτής σου ή και η κιθάρα σου έχει αδυναμίες θα φανούν και στην απόδοση του πεταλιού.

 

επίσης δείτε και αυτό :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τελικα (το q filter) δεν το ειχα προσθεσει.Σιγα μη κουβαλαω και wah...για ...μισο κομματι που το χρησιμοποιω ;D ,αλλωστε εδω το ζητημα ειναι να τα εχεις ολα σε ενα.. ;D (οπως στην TL που btw εχει απιστευτο wah ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τελικα (το q filter) δεν το ειχα προσθεσει.Σιγα μη κουβαλαω και wah...για ...μισο κομματι που το χρησιμοποιω ;D ,αλλωστε εδω το ζητημα ειναι να τα εχεις ολα σε ενα.. ;D (οπως στην TL που btw εχει απιστευτο wah ;D)

 

Ναι, το Q-Filter είναι, βέβαια εγώ το Budda μου δεν το αλλάζω με τίποτις.  ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω μία ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν στέκει...

Έχει καλύτερης ποιότητας εφε από το X3 live???

Αν ναι γιατί???

Τα ίδια εφέ της ίδιας εταιρίας δεν θα έπρεπε να ακούγονται ίδια????

Είναι θέμα αλγορίθμου κλπ????

 

Υ.Γ.Μπορεί να φταίει η πολύ έκθεση... ;D

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως καλο θα ηταν να απαντηθει αυτο...αν δηλαδη βγαζοντας τις προσωμοιωσεις-που εγω δεν πιστευω οτι ειναι κακο απορω γιατι ειναι παρεξηγημενο αφου προσφερει ακομα  παραπανω δυνατοτητες-αντιδρα οπως μια Μ13....παντως εγω την προηγουμενηpodxt  live που ειχα την ειχα χρησιμοποιησει σε λαμπατο μαρσαλλ σε καθαρο καναλι και ειχα μεινει απιστευτα ευχαριστημενος...αλλα λογω κολληματος οτι και καλα θα βρω την ακρη με τα πεταλια την εδωσα ο βλακας και το καταλαβα αργοτερα ποσο αξιζει μια πεταλιεριτσα...ειδικα οταν θες ηχους αλα petrucii,malmsteen,vai,satriani ειναι 1000 φορες πιο ευκολο να βγαλεις ηχο παρα να μπλεκεις με 100 πεταλακια που το ενα θα σφυραει το αλλο θα βουηζει...πεταλακια μονο αν θες ενα απλο rig αλα stevie ray vaughan ,tube screamer-wah-comp-λαμπιτσα καθαρο καναλι και καλα δαχτυλα κι εφυγες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου