Προς το περιεχόμενο

Line6 M13 Stompbox Modeller - Review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

α κανω μια ερωτηση......

μπορεις να εχεις αποθηκευμενο σε ενα scene π.χ istortion full,delay,chorus και πατωντας ενα κουμπι για να μπεις σε ενα αλλο scene  να εχεις λιγοτερο distortion(half) και μονο delay ή καποιο καθαρο ηχο με chorus μονο....?Οπως δλδ κανεις στις πεταλιερες οπου σε ενα κουμπι εχεις καποιο ηχος για ρυθμικα και πατωντας ενα αλλο εχεις ηχο για σολο ...πατωντας ενα αλλο εχεις ηχο για τα καθαρα....κοινως να αποθηκευεις σε ενα patches....3-4 πετλακια ενεργοποιημενα και πατωντας ενα αλλο patches να ειναι ενεργοποιημενα καποια αλλα πεταλακια με αλλα settings ή απενεργοποιημενα καποια απο το προηγουμενο patch......δλδ να μην χρειαζεται να κανεις tpa dancing ενεργοποιωντας ενα ενα τα πεταλακια που θες για τον συγκεκριμενο ηχο.

 

 

επισης μηπως κανενα καλοπαιδο που εχει την περι ου ο λογος......να την ακουσω απο κοντα ;D?(λεω τωρα μια χαζομρα εγω)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

α κανω μια ερωτηση......

μπορεις να εχεις αποθηκευμενο σε ενα scene π.χ istortion full,delay,chorus και πατωντας ενα κουμπι για να μπεις σε ενα αλλο scene  να εχεις λιγοτερο distortion(half) και μονο delay ή καποιο καθαρο ηχο με chorus μονο....?Οπως δλδ κανεις στις πεταλιερες οπου σε ενα κουμπι εχεις καποιο ηχος για ρυθμικα και πατωντας ενα αλλο εχεις ηχο για σολο

 

Ναι μπορείς.

 

Είτε πατώντας ένα μόνο διακόπτη (στο latching mode) είτε πατώντας το διακόπτη για επιλογή scenes και μετά το scene που σε ενδιαφέρει.

 

Γενικά η λογική του Μ13 είναι ότι έχεις 12 "πεταλιέρες" με 12 πετάλια η καθεμία, από τα οποία μέχρι 4 μπορεί να είναι ανοιχτά κάθε δεδομένη στιγμή.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως στα ιδια λεφτα θα ηταν καλυτερη η αγορα ενως rack effect τυπου g-major 2 η και ακομα pod x3 pro?

 

Όχι

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται χλωμο να εχει καλυτερης ποιτητας εφφε το line6 απο καποιο tc...επισης πιστευω οτι με 500 παιρνεις  3-4 εφφε που σκοτωνουν και καθαρισες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& αν δεν σου φτανουν τα 3-4 εφε? (εμενα δεν μου φτανουν ουτε για.....ορεκτικο ας πουμε ;D)

 

μου φαινεται χλωμο να εχει καλυτερης ποιτητας εφφε το line6 απο καποιο tc..

 

ακουσε το πρωτα και μετα τα λεμε ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται χλωμο να εχει καλυτερης ποιτητας εφφε το line6 απο καποιο tc...επισης πιστευω οτι με 500 παιρνεις  3-4 εφφε που σκοτωνουν και καθαρισες...

 

Φίλε μου, θα ήταν σκόπιμο να μην ακούς... με τα μάτια, αλλά να δοκιμάσεις (αν σε ενδιαφέρει βέβαια) πριν συγκρίνεις.  ;) Πιθανόν (από τις συγκρίσεις που έκανες στα πρώτα 2 posts σου, παρεμπιπτόντως, καλωσήρθες!  :)) να μην κατάλαβες τι ακριβώς είναι το Μ13, οπότε θα σε παρέπεμπτα στα πρώτα posts αυτού του thread.

 

Δεν είμαι... εμπορικός αντιπρόσωπος της Line6 για να το υπερασπιστώ, αλλά σε βεβαιώνω ότι το Μ13 βγάζει καλύτερο ήχο από πολλά υπερτιμημένα πεταλάκια.  ;) Άσε που δεν έχει τέσσερα αλλά... ογδόντα τέσσερα.

 

Επίσης, η τιμή του είναι γύρω στα 400 ευρώ, όχι 500, και μια από τις σχεδιαστικές του κατευθύνσεις είναι ότι σχεδιάστηκε για να δουλεύει και μαζί με τα αγαπημένα πετάλια που μπορεί να έχει κάποιος. Ρίξε μια ματιά στις φωτό που παρέθεσα παραπάνω και θα καταλάβεις.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω υπαρχει καποιου ειδους editor για το pc? ακομα μπορει να ελεγξει τα καναλια του ενισχυτη μας? αν και δε βλεπω καποιο relay switch.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου