Προς το περιεχόμενο

Telecaster Lite Ash


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά δε πιάνετε καμιά άλλη συζήτηση?

Υπάρχουν τουλάχιστον 2-3 threads στα οποία μονοπωλείτε τη "συζήτηση", φωνάζοντας και ρίχνοντας μπηχτές ο ένας στον άλλο!

Στο κάτω κάτω το thread λέγεται TELECASTER LITE ASH και όχι BEYOND THE 14th FRET...::D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Αληθεια ποιος σου ειπε οτι παιζω μονο ακκορντα & μονο μεχρι το 14ο ταστο?? :twisted: (γιατι πλακα πλακα παρατραβηξε αυτο τα αστειο... αλλα αν δεν με πιστευεις θα σου στειλω μερικες ηχογραφησεις μου' date='αν και πρεπει να εχεις καποιες :wink: )

 

απλα μια φορα αναφερα το κλασσικο "there is no money after the 14th fret" και εσυ το εδεσες σχοινι- κορδονι... :lol: 8O

 

το οτι προτιμω να παιζω ρυθμικη & οτι την θεωρω τη ΒΑΣΗ του κιθαριστικου παιξιματος ειναι αλλο πραγμα απο το 'παιζω μονο μεχρι το 14ο & μονο ρυθμικη)

 

για αυτη σου την αποψη συγχωρησε μια και δεν εχεις παιξει με αλλους μουσικους πολυ,αν ειχε παιξει βεβαια θα αντιλαμβανοσουν οτι υπαρχουν ορια σε καθε ΕΙΔΟΣ μουσικης (π.χ. δεν ειναι δυνατον σε ενα απλο ποπ τραγουδι να "πλακωσεις "3 λεπτo τρελλο bending solo..[/quote']

 

συγγνωμη τοτε.απλα μια φορα αναφερες αυτο το κλασσικο "there is no money after the 14th fret",και μια αλλη φορα ειπες δεν θυμαμαι καλα για καποιον ενισχυτη ή κιθαρα οτι δεν θα μπορουσες να κρινεις γιατι δεν παιζεις ποτε κατω απο 14ταστο και ειχες βαλει ενα προσωπακι που κοκινιζει και οχι το..κλασσικο χαμογελο...και λεω μαλλον θα το εννοει...χεχε

βασικα δεν εχω ουτε μια ηχογραφηση σου.. :wink:

 

οσο για το σολο και τα "ορια" σε ενα ας πουμε pop κομματι εγω δεν μιλησα για διαρκεια σολου και σιγουρα οχι 3λεπτο :lol:

αλλα οκ αστο.ελπιζω να μην σου φαινομαι πολυ μ#$%κας με αυτα που σου λεω απλα μου αρεσει να τα λεω χυμα(και με τα πιπινακια το ιδιο κανω),και να μην κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου και ας με παρεξηγουν πολλοι.

peace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λεω χυμα(και με τα πιπινακια το ιδιο κανω),

 

κακη τακτικη.... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol:

oντως πολλες φορες με παιρνανε ή για ανωμαλο ή για μαλακα ή για οτι μπορεις να φανταστεις :lol: :lol:

αλλα μονο ετσι θα "οδηγηθω" στα.."ΕΡΓΑΛΕΙΑ" τα καλα...... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol:

oντως πολλες φορες με παιρνανε ή για ανωμαλο ή για μαλακα ή για οτι μπορεις να φανταστεις :lol: :lol:

αλλα μονο ετσι θα "οδηγηθω" στα.."ΕΡΓΑΛΕΙΑ" τα καλα...... :lol: :lol:

 

Όπως αυτά της ομάδας βόλευ έτσι takis :?: :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μωρε ηλια.σοβαρα πειραχτηκες;το γυρισαμε λιγο στο χαβαλε γιατι στραβωνεις

Δε στραβώνω ρε συ, απλά όποιο θέμα και αν ανοίξω, γίνεται η ίδια συζήτηση-κόντρα μεταξύ των δυο σας:

- ξύλα και η επιρροή τους στον ήχο

- ακριβές Vs φτηνές κιθάρες

 

Χθες νομίζω ότι το παρακάνατε, και μάλιστα τη στιγμή που έγραψα το "ΕΛΕΟΣ" διέκρινα ότι ο Superfunk (που γενικώς έχω παρατηρήσει από παλιά ότι είναι Τέρας ψυχραιμίας) άρχισε να τσιμπάει και να παίζει το "παιχνίδι" σου.

Εσύ του την έλεγες ή τον πείραζες και αυτός το συνέχιζε ενώ συνήθως, όταν κάποιος του τη λέει, πετάει ένα αστειάκι (συνήθως αυτοσαρκαστικό) και η συζήτηση σταματάει εκεί.

 

Anyway, δεν είμαι εγώ αυτός που θα σας υποδείξω πότε να σταματήσετε, αλλά από την άλλη, νομίζω ότι απλά επαναλαμβάνεστε από ένα σημείο και μετά, οπότε δεν έχει ενδιαφέρον!

Τουλάχιστον "τσακωθείτε" για κανένα καινούριο και πιο πρωτότυπο θέμα! Πχ ποια η επίδραση του τύπου της ζώνης στον ήχο της κιθάρας? (!!!!) Αν είναι δερμάτινη δίνει περισσότερο sustain? Τα strap locks μήπως κάνουν τον ήχο πιο πριμαριστό? Για reagge ποιά είναι η καλύτερη ζώνη?

:wink: :lol: :lol: :D :D :D :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου