Προς το περιεχόμενο

1o Noiz Πληκτρο-Jam!


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην βασιστείς όμως μόνο σ'αυτό γιατί ενδέχεται να την πατήσεις...

Συνέβει και στον Playloud και σ'εμένα.

Δεν λέω οτι ντε και καλά θα συμβαίνει πάντα αλλά καλού κακού τσέκαρε λίγο και με το αυτί... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι, μερικοι αυτο που κανανε ηταν να "κοψουν" ισως ενα ελαχιστο κενο αν εχει το Backing track και μετα γραψανε κανονικα. ΑΥτο ομως ηταν αρκετο για να βγει ΟΛΟ το σολο οφ.

Μην κοιτας που φανηκαν μονο αυτα στο hard rock jam. Υπηρξαν κι αλλα που τα εντοπισα και εφτιαξα κατ ευθειαν ;)

 

Το λεω και για επομενα jam. Καλο ειναι το κοματι που ανεβαζει ως backing track αυτος που το ανεβαζει να ΜΗΝ πειραζεται (ουτε bitrate ουτε τιποτα), απλα να γινεται import και export

 

Sorry for the off topic

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

είμαι καινούργιος στο Noiz και δεν είμαι familiar με τα NoiZ Jams αλλά μπορώ να πω πως μου ακούγονται ως ένα ΠΟΛΥ ενδιαφέρον θέμα!  :)

 

Θα παρακολουθήσω το thread στενά μέχρι το τελικό αποτέλεσμα. Μακάρι να συμμετείχα αλλά ασχολούμαι με κιθάρα. ::)

 

good luck!

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά πιάνεται το Stylophone!! Αλήθεια, αν καταφέρεις και ηχογραφίσεις ένα κομματάκι και το βάλεις.. θα αξίζει!!

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρέψτε μου να κάνω μια offtopic παρατήρηση και δε θα επεκταθώ. Απλά παίρνω το θάρρος από την ιδέα του lambrosgg  και το γεγονός ότι δεν υπάρχουν αρκετές συμμετοχές, δε θα πω κάτι παραπάνω απο αυτό το ποστ.

 

Πριν λίγο καιρό είχα βάλει εδώ αγγελία ψάχνοντας πληκτρά για prog. rock μπάντα αλλά και με άλλες επιρροές. Με λύπη λοιπόν δηλώνω ότι... δε μου απάντησε ούτε ένας...!!!

 

Εντάξει, καταλαβαίνω ότι ζητάω κάτι ιδιαίτερο, αλλά δε νομίζω όλοι πια οι πληκτράδες να παίζουν σκυλάδικα ή pop/rock!  Κai δεν έχω κάτι μαζί τους, απλώς βλέπω ότι αυτό είναι το είδος προτίμησης των πληκτράδων του noiz.

 

Υπομονή λοιπόν lambrosgg και θα ολοκληρωθεί το jam, πού θα πάει!

Θα "σκάσουν"  και άλλοι με τον καιρό. Φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα και ανυπομονώ να ακούσω τα δαχτυλάκια σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου