Προς το περιεχόμενο

VOX AC4TVH και V112TV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Very very good! Πολύ με άρεσε ο ηχος του, και απο οσο ειναι δυνατον να κρινω απο κλιπ μου αρεσε παραπανω απο τους Valve Jr και Σια (οπως πχ τον HB που ειχα. οχι οτι ηταν κακος και εκεινος...). Μαλιστα απο οτι ειδα ο combo εχει ουτε 250 ευρω (πως ειχα την εντυπωση οτι πλησιαζε το 400αρι?) οποτε σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αντικαταστησω τον roland που εχω στη Σαλονικα για τα καλοκαιρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΣΛΟΥΡΠ!  ;D

 

Ωραίος! Εδώ που τα λέμε και χάλια ήχο να είχε, είναι ρετρο-ομορφούλης!  8)

 

Με γειές!  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Εδώ που τα λέμε και χάλια ήχο να είχε, είναι ρετρο-ομορφούλης!

Oχι απλα ομορφος, μανεκένε ειναι ο ατιμουλης ;D Εστω και ενα μονο κλικ καλυτερος να ειναι απο τα υπολοιπα

5αρια (στο κλιπ τουλαχιστον ακουγεται ωραια) αξιζει και με το παραπανω, ειδικα ο combo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικος!

 

Και ζεν πρεμιέ, και ήχο κυριλέ...

 

(Γαμώ της πλατφόρμες για NOS hunting, θα έλεγα). 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τερματισμένος ο ήχος είναι τζιτζίκι ακόμα και με LesPaul με τελείως κλειστό το tone. Στα 1 και 1/4 W είναι προοδευτικά ακόμα πιο τζιτζίκι (τερματισμένος) καθώς μειώνεται η συνεισφορά του μεγαφώνου. Βέβαια, δεν έγραψα με διαφορετικές θέσεις του attenuator ... με το αυτί είναι η παραπάνω εκτίμηση και ίσως να πέφτω έξω λόγω της διαφορετικής φασματικής ευαισθησίας του αυτιού μας σε διαφορετικές στάθμες.

Πάντως χρήσιμος ο attenuator αν και δεν τον πολυχρησιμοποιώ.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

πριν λιγες ωρες πηρα στα χερια μου τον combo με το 10ιντσο μεγαφωνο :)

 

Η αρχική μου εντύπωση δεν ήταν η καλύτερη, περιμενα περισσοτερα δεδομενης της τιμης του (και εχοντας την εμπειρια του ελεεινά φτηνού harley benton ga5), αλλα στη συνέχεια τον προσαρμοσα με τις ρυθμισεις του στις κιθαρες και το παιξιμο μου και εκτιμησα καποια απο τα καλά του στοιχεία.

 

Το ενσωματωμενο attenuator νομιζω οτι ειναι ολα τα λεφτα και θεωρω μεγαλο προνόμιο να εχει κανεις λαμπατη παραμορφωση σε ενταση χαμηλότερη από αυτη μιας ακουστικής κιθάρας. Χονδρικα, στο 1W μου δινει τον ηχο που θελω απο μια tele σε λογικη ενταση δωματιου και με μεταβαση στα 0.25W παιρνω αξιοπρεπη (παντα για σπιτι) tube overdiven ήχο, ενώ στα 4W βάζω το σκάφος και παίζω καθαρά στην ιδια ενταση.

 

Προβλέπω ο AC15 μου να πιάνει σκόνη, αλλά ήλπιζα οτι με την αγορα του ac4 θα εστελνα τον 1ο στις αγγελίες, πραγμα το οποίο δεν βλεπω τοσο πιθανο ακόμα, γιατι δεν ειμαι σιγουρος οτι ο μικρουλης ειναι αρκετος για να θεωρηθει ο κύριος ενισχυτής μου (για λόγους που δεν εχουν να κάνουν με την εντασή του, την οποια θεωρω ικανοποιητικη).

 

Eπειδή τον πήρα μεταχειρισμένο έχω μια απορία : το tone του δημιουργεί ελάχιστη διαφοροποίηση στον ήχο. Ετσί είναι ή εχει καποιο προβλημα ο δικός μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

 

Eπειδή τον πήρα μεταχειρισμένο έχω μια απορία : το tone του δημιουργεί ελάχιστη διαφοροποίηση στον ήχο. Ετσί είναι ή εχει καποιο προβλημα ο δικός μου?

 

Καλοπαίξιμος.(<-?)  :P :P

 

Κι εμένα έτσι συμπεριφέρεται το tone.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου