Προς το περιεχόμενο

Διαγραφη αγγελιας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Σεβαστές όλες οι απόψεις και γνώμες τον συναδέλφων, αλλά και  η ειρωνεία δεν είναι απαραίτητη...γιατί η παροιμία λέει ,εκεί που είσαι ήμουνα , και εδώ που είμαι θα έρθεις...!

Από το κείμενο της αγγελίας προκύπτει σαφέστατα η πρόθεση μου για το πως μπορεί ένας υποψήφιος αγοραστής να διαμορφώσει την επιθυμητή τιμή για τον εαυτό του, και γι αυτό το λόγο γράφω ‘’ τιμή συζητήσιμη ‘’.Το ότι ένα ‘’κενό τετραγωνάκι’’ προκάλεσε τόση συζήτηση δεν θα το περίμενα! Αλλά και η κίνηση του yameth  να την χτυπήσει ως άμεση αγορά, πολύ ‘πονηρή’, ε? ...Ενώ θα έφτανε ένα απλό  μήνυμα  για το τι κάνω λάθος. 

Θα προτείνω κάτι στους διαχειριστές του noiz, που ανέφερε και κάποιος συνάδελφος. Βάλτε μια δικλίδα ασφαλείας ,ώστε να μην είναι δυνατή η ανάρτηση μιας αγγελίας αν δεν είναι σωστά διατυπωμένη.

Πάντα με σεβασμό, Κελεπουρης Αθανάσιος.

 

Τελικά, η τιμή, έχει τιμή ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Δεν ειμαι με το μερος κανενος ουτε του Yameth ουτε του tanas6.

Φταινε και οι 2 κατα την γνωμη μου, ο Υameth για τον λογο οτι δεν εχει καταφερει να βρει ενα αποτελεσματικο συστημα αγγελιων με αποτελεσμα τα γινονται τα ιδια φαινομενα καθε μερα και ο tanas6 για τον λογο οτι του εγινε μια επιπληξη και εξακολουθει να επαναλαμβανει το ιδιο λαθος.

To μονο μη αποτελεσματικο είναι ο έλεγχος που πρεπει να γινεται απο τον admin των αγγελιών πριν την δημοσίευση, ως προς τη συμβατότητα τους με τους κανόνες δημοσίευσης. Κανονικά πρέπει να παιρνούν όλες κοσκινο και να δημοσιεύονται ή να απορρίπτονται την επομένη. Κατα τ' άλλα μια χαρά σύστημα το βλέπω. Δωρεάν, με ελευθερία και αμεσότητα. Μηπως γι αυτό υπάρχει πρόβλημα;

 

Και στο φιναλε δεν ειναι σωστο να γινετε δημοσια δικη και να την πληρωσει ο tanas6 απο την στιγμη που το εχουν κανει τοσοι και τοσοι, ειχε την ατυχια να ειναι στο λαθος μερος την λαθος στιγμη.(Ισως και κατι παραπανω γιατι μαλλον προκαλει την μοιρα του)

Οπως ήδη ανεφέρθει δεν δικαζεται κανένας.

 

Εξαλου boss το θεμα το εχουμε θιξει απο τις αρχες που αλλαξε το συστημα αγγελιων χωρις να εχει γινει κατι το οποιο να αναιρεσει ολα τα προβληματα που αναφερουμε τοσο καιρο απενταντιας η ελειψη του πεδιου τιμης στις αγγελιες και ο τροπος "επιλυσης" αυτου του προβληματος δημιουργησε αλλο προβλημα να μην αναγραφεται τελικα τιμη.

 

Προφανώς σε άλλο σάιτ θα αναφερεσαι. Αν διάβασες και το "παράπτομα" του φίλου μας, είναι ακριβώς γιατί δεν χρησιμοποιεί το πεδίο αυτό όπως πρέπει. Η τιμή είναι απαραιτητη για τη δημοσίευση. Αν βαζεις 1 ευρώ, θα πρέπει να περιμενεις και τις αντιστοιχες προσφορές.

 

Δεν ξερω αν γινομαι κακος μ' αυτα που γραφω, μα το προβλημα υπαρχει και δεν εχει λυθει ακομα οποτε η συμβιβαζομαστε με τον σημερινο τροπο λειτουργιας του συστηματος αγγελιων χωρις να αναλωνομαστε σε τετοιου ειδους κουβεντες η ας βρεθει τελικα ενα πιο αποτελεσματικο συστημα αγγελιων.

 

Υπάρχουν όντως καποια προβλήματα όπως αυτα που αναφέρουν τα παιδιά παραπάνω, αλλά αν θες να γίνεις πιο συγκεκριμμενος θα το εκτιμούσα, διαφορετικά είναι πολύ αόριστα αυτά.

 

Προς αυτη την κατευθυνση λοιπον στο εξής οι αγγελίες θα έχουν τη μιση διάρκεια, ενώ σε καποιες ευαίσθητες κατηγορίες (βλεπε Διάφορα) αρχικά (και βλέπουμε αργότερα) θα απαιτείται έγκριση πριν τη δημοσίευση. Ως προς τους κανόνες, δεν νομιζω οτι μπαίνουν πολλοί στη διαδικασία να τους ελέγξουν, οπότε θα γίνουν πολύ πιό συγκεκριμμένοι και αυστηροί για να σεβόμαστε και τον χώρο μας.

 

 

ΥΓ - Ο tanas6, εξεπλάγει που επέλεξα "Αμεση αγορά" στην αγγελία του προς 1 ευρώ, καθως θεωρεί ότι πρέπει να ξέρω ότι αυτη ΔΕΝ είναι η τιμή του. Θα'πρεπε να στελνω σε καθε tanas6 πμ: "ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ"; -στοργικά ο μπαμπάς σου.

Εχετε αναρωτηθεί αν πρέπει να κανω εγω αυτό ή να διαβαζετε και να σεβεστε εσεις τους κανόνες;

Εξ άλλου λέει δεν έκανε και μεγάλο αδίκημα... φόνο έκανε; Α ρε ελλαδάρα με τις εξαιρέσεις σου... "Αφού το κανει αυτός γιατι να μη το κανω κι εγω;.." Σημείο αναφοράς ο χειρότερος! Δοκιμάστε να ακολουθησετε απλές οδηγίες πρώτα και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε με τις εξαιρέσεις! ΟΥΦ!!!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο μη αποτελεσματικο είναι ο έλεγχος που πρεπει να γινεται απο τον admin των αγγελιών πριν την δημοσίευση, ως προς τη συμβατότητα τους με τους κανόνες δημοσίευσης. Κανονικά πρέπει να παιρνούν όλες κοσκινο και να δημοσιεύονται ή να απορρίπτονται την επομένη. Κατα τ' άλλα μια χαρά σύστημα το βλέπω. Δωρεάν, με ελευθερία και αμεσότητα. Μηπως γι αυτό υπάρχει πρόβλημα;

 

Προφανώς σε άλλο σάιτ θα αναφερεσαι. Αν διάβασες και το "παράπτομα" του φίλου μας, είναι ακριβώς γιατί δεν χρησιμοποιεί το πεδίο αυτό όπως πρέπει. Η τιμή είναι απαραιτητη για τη δημοσίευση. Αν βαζεις 1 ευρώ, θα πρέπει να περιμενεις και τις αντιστοιχες προσφορές.

 

Υπάρχουν όντως καποια προβλήματα όπως αυτα που αναφέρουν τα παιδιά παραπάνω, αλλά αν θες να γίνεις πιο συγκεκριμμενος θα το εκτιμούσα, διαφορετικά είναι πολύ αόριστα αυτά.

 

Προς αυτη την κατευθυνση λοιπον στο εξής οι αγγελίες θα έχουν τη μιση διάρκεια, ενώ σε καποιες ευαίσθητες κατηγορίες (βλεπε Διάφορα) αρχικά (και βλέπουμε αργότερα) θα απαιτείται έγκριση πριν τη δημοσίευση. Ως προς τους κανόνες, δεν νομιζω οτι μπαίνουν πολλοί στη διαδικασία να τους ελέγξουν, οπότε θα γίνουν πολύ πιό συγκεκριμμένοι και αυστηροί για να σεβόμαστε και τον χώρο μας.

 

 

ΥΓ - Ο tanas6, εξεπλάγει που επέλεξα "Αμεση αγορά" στην αγγελία του προς 1 ευρώ, καθως θεωρεί ότι πρέπει να ξέρω ότι αυτη ΔΕΝ είναι η τιμή του. Θα'πρεπε να στελνω σε καθε tanas6 πμ: "ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ"; -στοργικά ο μπαμπάς σου.

Εχετε αναρωτηθεί αν πρέπει να κανω εγω αυτό ή να διαβαζετε και να σεβεστε εσεις τους κανόνες;

Εξ άλλου λέει δεν έκανε και μεγάλο αδίκημα... φόνο έκανε; Α ρε ελλαδάρα με τις εξαιρέσεις σου... "Αφού το κανει αυτός γιατι να μη το κανω κι εγω;.." Σημείο αναφοράς ο χειρότερος! Δοκιμάστε να ακολουθησετε απλές οδηγίες πρώτα και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε με τις εξαιρέσεις! ΟΥΦ!!!

 

Άπειρα ΜΠΡΑΒΟ από 'μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς σε άλλο σάιτ θα αναφερεσαι. Αν διάβασες και το "παράπτομα" του φίλου μας, είναι ακριβώς γιατί δεν χρησιμοποιεί το πεδίο αυτό όπως πρέπει. Η τιμή είναι απαραιτητη για τη δημοσίευση. Αν βαζεις 1 ευρώ, θα πρέπει να περιμενεις και τις αντιστοιχες προσφορές.

 

Υπαρχει αλλο ενα θρεντ οπου εχουμε συζητησει για ορισμενα προβληματα, τα οποια ακομη επαναλαμβανονται, το πιο συνηθισμένο αυτο με τις διπλες αγγελιες, που καποιος δεν περιμενει να ληξουν παρα τις επαναδημοσιέυει για να ειναι παντα στην πρωτη σελιδα.

Αλλο ενα ειναι που μερικοι εξυπνοι σβηνουν την αγγελια πριν ληξει και την δημοσιέυουν για να ειναι παλι παντα στην πρωτη σελιδα.

Αυτο με την τιμη που προβληματιζει,πριν δεν υπηρχε πεδιο τιμης και μας προβληματιζε γιατι καποιοι δεν αναγραφουν τιμη, τωρα που υπαρχει πεδιο τιμης μας προβληματιζει γιατι καποιοι βαζουν το ελαχιστο ποσο που δεν ειναι αντικειμενικο.

 

Επισης δεν αναφέρομαι σ'αλλο site,για μουσικη μονο σε ενα μπαινω, δεν εχω και τον απειρο χρονο, κι αν ακουγονται παραπονα ολα αυτα παει να πει οτι με ενδιαφερει ο χωρος που επισκεπτομαι και ενιοτε χρησιμοποιω να ειναι περιποιημενος και σαν μελος θεωρω πως η γνωμη μου θα κανει τους υπευθυνους να διαμορφωσουν οσο το δυνατον καλυτερα αυτο τον χωρο για το κοινο συμφερον ολων μας.

 

Προς αυτη την κατευθυνση λοιπον στο εξής οι αγγελίες θα έχουν τη μιση διάρκεια, ενώ σε καποιες ευαίσθητες κατηγορίες (βλεπε Διάφορα) αρχικά (και βλέπουμε αργότερα) θα απαιτείται έγκριση πριν τη δημοσίευση. Ως προς τους κανόνες, δεν νομιζω οτι μπαίνουν πολλοί στη διαδικασία να τους ελέγξουν, οπότε θα γίνουν πολύ πιό συγκεκριμμένοι και αυστηροί για να σεβόμαστε και τον χώρο μας.

 

Καλη αρχη λοιπον ελπιζοντας οτι τα πραματα θα γινουν πολυ καλυτερα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου