Προς το περιεχόμενο

Ακριβές κιθάρες? Ναί γιατρέ μου, τις προτιμώ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ άλλο εννοούσα...καθόμαστε και τσακωνόμαστε για τις μάρκες λες και είμαστε 15 χρονα λες και παίζει τόσο ρόλο στη μουσική πορεία του καθενός...άμα η δουλειά σου είναι να κολλάς πόρτες π.χ. η delivery μια ζωή στο delivery και στις πόρτες θα είσαι δε πα να πάρεις και την gibson τη vos πουλώντας το σπιτάκι σου...δε θα αλλάξει κάτι αν η μουσική δε σου γίνει επάγγελμα...και για να γίνει επάγγελμα το τελευταίο πράγμα που χρειάζεσαι είναι τα brands...χρειάζονται άλλα πραγματάκια trully σημαντικά..ξεκολάτε απο τη δικτατορία της αφέλειας...

" Όταν θα'στε ευτυχισμένοι... "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το σημαντικό είναι να ακούγονται η ΝΟΤΕΣ που παίζεις και αυτές να έχουν κάτι να πούν...ένα νόημα και όχι στα κουτουρού...thats the point...όλα τα άλλα είναι για να έχουμε να λέμε να γράφουμε σε forums και να κονομάνε ( ! ) άλλοι p.x. gibson fender πολυεθνικές πολυμετοχικοί πατώντας πάνω σε συνειδήσεις και όνειρα άλλων...δεν το κατηγορώ το σύστημα αυτό ...ετσι είναι ο κόσμος και εμείς και ετσι λειτουργεί...αλλα ας δούμε την αλήθεια κάποια στιγμη...

 

και απευθύνομαι στο παλικάρι που είπε ακριβές κιθάρες ναι γιατρέ μου τις προτιμώ...και? θα αλλάξει κάτι? δε πα να προτιμάς και κουβάδες? αν η ΔΟΥΛΕΙΑ σου είναι είναι περιπτεράς και όχι μουσικός θα είσαι μια ζωή στο περίπτερο φιλτατε στο υπογράφω 100 τα εκατό εκεί θα αφήσεις την πνοή σου...

 

φιλικά

" Όταν θα'στε ευτυχισμένοι... "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απευθύνομαι στο παλικάρι που είπε ακριβές κιθάρες ναι γιατρέ μου τις προτιμώ...και? θα αλλάξει κάτι? δε πα να προτιμάς και κουβάδες? αν η ΔΟΥΛΕΙΑ σου είναι είναι περιπτεράς και όχι μουσικός θα είσαι μια ζωή στο περίπτερο φιλτατε στο υπογράφω 100 τα εκατό εκεί θα αφήσεις την πνοή σου...

Επειδή το παλικάρι που το είπε ΕΙΝΑΙ μουσικός κατ' επάγγελμα (και μάλιστα πάρα πολύ καλός), καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε κάποιον άλλο γιατί αντιλαμβάνεσαι ότι η παραπάνω παραίνεση είναι ελαφρώς άτοπη.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια...και δηλαδη αν ηταν περιπτερας και του αρεσαν οι ακριβες κιθαρες, so what?

 

έλα ντε το είπες μόνος σου..SO WHAT?

" Όταν θα'στε ευτυχισμένοι... "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το παλικάρι που το είπε ΕΙΝΑΙ μουσικός κατ' επάγγελμα (και μάλιστα πάρα πολύ καλός), καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε κάποιον άλλο γιατί αντιλαμβάνεσαι ότι η παραπάνω παραίνεση είναι ελαφρώς άτοπη.

 

EINAI μουσικός και μάλιστα κατ' επάγγελμα και του αρέσουν ΜΟΝΟ οι ακριβές κιθάρες και είναι και καλός? ο καλός και επαγγελματίας μουσικός παίζει και στο καφάσι κιθάρα και την ξεμπινιάζει και αυτήν...με ένα καλό setup βέβαια...α και όταν μιξάρεις ένα κομμάτι ο ήχος  του ταμπούρου ,που ακούγεται περισσότερο ,είναι πιο σπουδαίος απο αυτόν της κιθάρας

" Όταν θα'στε ευτυχισμένοι... "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μικρο σαν ημουνα παιδι

κιθαρα ηθελα ακριβη

ομως δεν ειχα μια

 

και ετσι απ' το ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ

κιθαρα αγορασα φτηνη

και μπακλαβα γωνια

 

και γελαγε ο ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ

γιατι ειχε Γκιμπσον ακριβη

τον σεβονταν η κενωνια

 

και ετσι οταν μεγαλωσα

ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ εγινηκα

και περασε η αγωνια

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EINAI μουσικός και μάλιστα κατ' επάγγελμα και του αρέσουν ΜΟΝΟ οι ακριβές κιθάρες και είναι και καλός? ο καλός και επαγγελματίας μουσικός παίζει και στο καφάσι κιθάρα και την ξεμπινιάζει και αυτήν...με ένα καλό setup βέβαια...α και όταν μιξάρεις ένα κομμάτι ο ήχος  του ταμπούρου ,που ακούγεται περισσότερο ,είναι πιο σπουδαίος απο αυτόν της κιθάρας

Φίλε μου, γιατί παίζεις με τις λέξεις;

Έκανες μια παραίνεση πιο πριν, προφανώς επειδή θεώρησες ότι το παλικάρι που προτιμά τις ακριβές κιθάρες είναι χομπίστας και μόνο. Σου εξηγώ ότι δεν είναι και μου απαντάς "γιατί να θέλει ακριβή κιθάρα τότε, και με κουπί να παίξει θα σκίζει".

 

Όχι φίλε μου, ο επαγγελματίας μπορεί να παίζει με ό,τι θέλει. Φτηνό, ακριβό, είναι δικό του θέμα και δεν πρόκειται να υποδείξω σε κανέναν ποιά εργαλεία πρέπει να χρησιμοποιεί στη δουλειά του!

Ναι, μπορεί ο επαγγελματίας να ακουστεί πολύ καλά και με μια κινέζικη κόπια της πλάκας αλλά κακά τα ψέματα, μάλλον θα ακουστεί καλύτερα με ένα αξιόλογο (και ενδεχομένως ακριβό) όργανο.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, γιατί παίζεις με τις λέξεις;

Έκανες μια παραίνεση πιο πριν, προφανώς επειδή θεώρησες ότι το παλικάρι που προτιμά τις ακριβές κιθάρες είναι χομπίστας και μόνο. Σου εξηγώ ότι δεν είναι και μου απαντάς "γιατί να θέλει ακριβή κιθάρα τότε, και με κουπί να παίξει θα σκίζει".

 

Όχι φίλε μου, ο επαγγελματίας μπορεί να παίζει με ό,τι θέλει. Φτηνό, ακριβό, είναι δικό του θέμα και δεν πρόκειται να υποδείξω σε κανέναν ποιά εργαλεία πρέπει να χρησιμοποιεί στη δουλειά του!

Ναι, μπορεί ο επαγγελματίας να ακουστεί πολύ καλά και με μια κινέζικη κόπια της πλάκας αλλά κακά τα ψέματα, μάλλον θα ακουστεί καλύτερα με ένα αξιόλογο (και ενδεχομένως ακριβό) όργανο.

 

καλα...καλο μεσημερι παω να δω τηλεοραση

" Όταν θα'στε ευτυχισμένοι... "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου