Προς το περιεχόμενο

Κατηγορίες μεταλλάδων!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται ότι καμία παρεξήγηση δεν παίζει ακόμα κι αν προσωπικά λατρεύω το metal σε πολλές από τις "κατηγορίες" του...

ΟΚ, το κειμενάκι ψιλοαστείο είναι, αλλά δεν έκανα και το τρελό γέλιο αφού το περισσότερο μέρος του βρίθει ημιμάθειας... Και επίσης μου θυμίζει κάποια κακογραμμένα κείμενα σε mainstream περιοδικά, περί ανύπαρκτων "φυλών" και περί των επίσης ανύπαρκτων συνηθειών και τρόπου ζωής τους...

Τώρα, οι περισσότεροι μεταλλάδες που ξέρω εγώ, έχουν πάθος με τη μουσική, ψάχνονται πολύ και έχουν πάρα πολλές μουσικές γνώσεις... Βέβαια τα παιδιά μέχρι 20 χρονών δε μετράνε γιατί συνήθως έχουν επιδερμική επαφή με τη μουσική  οποιοδήποτε είδος κι αν ακούνε...

Ακόμη η κατά καιρούς θεώρηση που βλέπω στο noiz, ότι το metal και οι διάφορες εκφάνσεις του είναι στείρα και επαναλαμβανόμενη μουσική που δεν έχει να δώσει τίποτα και έχει μόνο κάφρους φίλους, προδίδει περιορισμένες γνώσεις, αν όχι πλήρη άγνοια όσον αφορά το βάθος και την ποικιλία του είδους...

Τέλος αστείες γραφικότητες υπάρχουν σε όλα τα είδη της μουσικής από σκυλάδικα, ποπ σκυλάδικα, ροκ σκυλάδικα, έντεχνα σκυλάδικα, mainstream pop-dance-lounge ή όπως αλλιώς τη λένε, mainstream & classic rock, alternative, punk, new wave και δε συμμαζεύεται...

Συμπερασματικά ως χιούμορ δεκτό αλλά κατά τη γνώμη μου όχι τίποτε το ιδιαίτερο, ως κάτι περισσότερο καλύτερα να μιλήσουμε για korg vs roland & για fender vs gibson...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια ελαφρά παρεξήγηση όμως έπαιξε αν κρίνω από το κείμενό σου.

Σίγουρα γραφικότητες υπάρχουν παντού απλά στον κόσμο που ακούει μέταλ συνηθίζεται να είναι πιο έντονες και χαρακτηριστικές.

 

Γενικά πάντως όλα τα κωμικά κείμενα φροντίζουν να υπερβάλλουν καθαρά για να τονίσουν αυτό που διακωμωδούν. Ας μην τα παίρνουμε και τόσο σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ελαφρά παρεξήγηση όμως έπαιξε αν κρίνω από το κείμενό σου.

Σίγουρα γραφικότητες υπάρχουν παντού απλά στον κόσμο που ακούει μέταλ συνηθίζεται να είναι πιο έντονες και χαρακτηριστικές.

 

Γενικά πάντως όλα τα κωμικά κείμενα φροντίζουν να υπερβάλλουν καθαρά για να τονίσουν αυτό που διακωμωδούν. Ας μην τα παίρνουμε και τόσο σοβαρά.

 

 

Ούτε καν ελαφριά παρεξήγηση παίζει, δηλαδή έπρεπε να προσποιηθώ ότι το καραγούσταρα για να μη χαρακτηριστώ παρεξηγιάρης???

Εξάλλου το metal κοινό πάντοτε είχε μία εκκεντρική και έξω από τα συνηθισμένα εμφάνιση που προκαλούσε και πάντοτε χαρακτηριζόταν από τα εκάστοτε mainstream άτομα "γραφική", ποτέ όμως δεν έπαιζε παρεξήγηση για τέτοια σχόλια μάλλον αδιαφορία έπαιζε...

Ξανατονίζω ότι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ βρήκα το συγκεκριμένο κείμενο ως χιούμορ ΑΠΟΔΕΚΤΟ αλλά μέτριο λόγω της ημιμάθειας του γράφοντος που οδήγησε σε πολλές άστοχες υπερβολές... Και ως εκ τούτου δεν το πήρα καθόλου στα σοβαρά...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι αυτο με τα ονοματα εχει την πλακα του, ειδικα τα Ελληνικα

http://faeenamalaka.blogspot.com/2009/05/blog-post_17.html

Γενικα εχει ωραια πραματακια το blog, κατηγοριες Ελληνων γερων,

π**τ*νακια του myspace, κατηγοριες συμμαθητων...

 

Παντως το συγκεκριμενο blog ειναι χαλαρα οτι καλυτερο εχω διαβασει ποτε μου στο ελληνικο νετ & προσωπικα με εκανε να πιστεψω ξανα οτι ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΣ σε αυτη τη χωρα και δεν ειναι ολοι γυρω μου κοιμωμενα ζωα..... (γιατι σιγουρα οπως σκεπτεται ,παρατηρει & αντιδρα αυτο το παλικαρι σκεφτονται και παρα πολλα αλλα νεα παιδια...)

 

Ασε που καιρο εχω να διαβασω τοσο καλο ελληνα συγγραφεα (γιατι το παλικαρι ειναι τεραστιο συγγραφικο ταλεντο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι σιγουρα οπως σκεπτεται ,παρατηρει & αντιδρα αυτο το παλικαρι σκεφτονται και παρα πολλα αλλα νεα παιδια...

Σε ευχαριστώ Superfunk, για τα καλά σου λόγια...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το συγκεκριμενο blog ειναι χαλαρα οτι καλυτερο εχω διαβασει ποτε μου στο ελληνικο νετ &  με εκανε να πιστεψω ξανα οτι ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΣ σε αυτη τη χωρα και δεν ειναι ολοι γυρω μου κοιμωμενα ζωα..... (γιατι σιγουρα οπως σκεπτεται ,παρατηρει & αντιδρα αυτο το παλικαρι σκεφτονται και παρα πολλα αλλα νεα παιδια...)

 

Ασε μας ρε πρωτοδισκάκια.......

 

είναι τυχαίο άραγες ότι το 1666ό μου post είναι για heavy (or whatever) metal ?

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι καμία παρεξήγηση δεν παίζει ακόμα κι αν προσωπικά λατρεύω το metal σε πολλές από τις "κατηγορίες" του...

ΟΚ, το κειμενάκι ψιλοαστείο είναι, αλλά δεν έκανα και το τρελό γέλιο αφού το περισσότερο μέρος του βρίθει ημιμάθειας... Και επίσης μου θυμίζει κάποια κακογραμμένα κείμενα σε mainstream περιοδικά, περί ανύπαρκτων "φυλών" και περί των επίσης ανύπαρκτων συνηθειών και τρόπου ζωής τους...

Τώρα, οι περισσότεροι μεταλλάδες που ξέρω εγώ, έχουν πάθος με τη μουσική, ψάχνονται πολύ και έχουν πάρα πολλές μουσικές γνώσεις... Βέβαια τα παιδιά μέχρι 20 χρονών δε μετράνε γιατί συνήθως έχουν επιδερμική επαφή με τη μουσική  οποιοδήποτε είδος κι αν ακούνε...

Ακόμη η κατά καιρούς θεώρηση που βλέπω στο noiz, ότι το metal και οι διάφορες εκφάνσεις του είναι στείρα και επαναλαμβανόμενη μουσική που δεν έχει να δώσει τίποτα και έχει μόνο κάφρους φίλους, προδίδει περιορισμένες γνώσεις, αν όχι πλήρη άγνοια όσον αφορά το βάθος και την ποικιλία του είδους...

Τέλος αστείες γραφικότητες υπάρχουν σε όλα τα είδη της μουσικής από σκυλάδικα, ποπ σκυλάδικα, ροκ σκυλάδικα, έντεχνα σκυλάδικα, mainstream pop-dance-lounge ή όπως αλλιώς τη λένε, mainstream & classic rock, alternative, punk, new wave και δε συμμαζεύεται...

Συμπερασματικά ως χιούμορ δεκτό αλλά κατά τη γνώμη μου όχι τίποτε το ιδιαίτερο, ως κάτι περισσότερο καλύτερα να μιλήσουμε για korg vs roland & για fender vs gibson...

 

ωχ, το βλέπω σαν γράμμα σε επόμενο χάμερ με τίτλο "up the irons", "uphold the metal", "die infidels" κλπ κλπ.. ;D ;D ;D (no offence ε!) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα σοβαρα περι... μεταλ, τα εχουμε ξαναπει και με επιχειρηματα & απο τις δυο πλευρες (ενταξει θεωρω πιο πολλα ειχε η μια  ;D  ;D  ;D ) :

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=161204.0

 

Τωρα προσωπικα δοξα τω θεω ΔΕΝ ακουω μεταλ... και ΜΟΝΟ με τις ετικετες του μπουχτιζω...

 

"ΠΑΝΚ σολο μπροστα, αυτοδιαχειριση, αυτοκαταστροφη!"

 

                                                                                              #kwstas79

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το συγκεκριμενο blog ειναι χαλαρα οτι καλυτερο εχω διαβασει ποτε μου στο ελληνικο νετ & προσωπικα με εκανε να πιστεψω ξανα οτι ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΣ σε αυτη τη χωρα και δεν ειναι ολοι γυρω μου κοιμωμενα ζωα..... (γιατι σιγουρα οπως σκεπτεται ,παρατηρει & αντιδρα αυτο το παλικαρι σκεφτονται και παρα πολλα αλλα νεα παιδια...)

 

Ασε που καιρο εχω να διαβασω τοσο καλο ελληνα συγγραφεα (γιατι το παλικαρι ειναι τεραστιο συγγραφικο ταλεντο)

Kαι εσυ ολοκληρο το blog σε μια μερα το ξεκοκκαλισες?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου