Προς το περιεχόμενο

Κατηγορίες μεταλλάδων!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακολουθουσα το θεμα απο την αρχη, διαβαζα τα ποστ σου και σε εκοψα

για αρκετα νεοτερο, ειδα την ηλικια σου και μου εκανε εντυπωση, ετσι απλα.

Ουτε υποστηριζω καποια θεση στο συγκεκριμενο θεμα και φυσικα δεν προκειται

να επιχειρηματολογησω για να την στηριξω, αφου δεν υπαρχει...Εγω μπορω να ονομασω σχεδον ολα τους τα κομματια και να μουρμουρισω και

καμια 20ρια σολο χωρις να μου ξεφυγει νοτα αμα λαχει... για πρωινο σε εχω ;D

Μαλλον ημουν λιγο παπαουερ στα γυμνασιακα μου χρονια.

 

 

Έγινε φίλε μου bihla! Εγώ μάλλον σ' έχω για κολατσιό, ενδεκατιανό, κυρίως γεύμα, απογευματινό και δείπνο... Η Σιδηρά Παρθένος δεν είναι παπάουερ είναι κλασικό χέβυ μέταλ!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό είναι το χειρότερο ότι χρειάζεσαι και ανάλυση για να υποστηριχθεί το μέταλ. Λες και χρειάζεται. Τα πράγματα είναι απλά. Σ' αρέσει; Ακους; Τέλος.

Πρέπει να το αναγνωρίσει η κοινωνία και να μη διασπείρει ημιμάθειες όσον αφορά το χώρο; Όχι.

Είναι γραφικοί 80% (και παραπάνω, αλλά είπα να είμαι ευγενική) των μεταλλάδων; Ναι είναι.

Σε πείραξε προσωπικά το μπλογκ; Ναι σε πείραξε. Δεν πειράζει δεν είναι ντροπή.

 

Προσωπικά, ακούω μέταλ, έχω ασχοληθεί με τη σκηνή με την αγάπη και την αφοσίωση που νιώθουν οι μεταλάδες ότι είναι ανάγκη για να μιλάς σε τέτοιες κουβέντες (lol) αμα θες να σου πω και τη δισκογραφία maiden (μέχρι το 93, ξέρεις την καλή) να πειστείς...

 

Δεν έχω προσβληθεί ακόμα που ανέφερες την κουβέντα μου ως πορδή ή ότι αερολογώ, επιμένω ακόμα πως γίνεσαι γραφικός. Τέλοσπάντων μπορούμε να κάτσουμε να το αναλύσουμε λιγάκι να αποσώσουμε το μεταλ... Μας χρειάζεται. Να μην έχουν λανθασμένη άποψη οι νεότεροι. Είναι ντροπή.

 

 

Ας το ξαναπώ ο τίτλος του θέματος περιείχε και τις λέξεις "μεγάλες αλήθειες". Είναι μεγάλες αλήθειες το blog? Όχι δεν είναι, "χιούμορ" είναι...

 

Είναι το 80% των μεταλλάδων γραφικοί? Ασφαλώς και όχι το πολύ είναι ένα 20-25% και αυτούς περιγράφει το blog (μικρούτσικες αλήθειες δηλαδή...)

 

Με πείραξε το blog? Αυτά έχουν χιλιοειπωθεί κι από άλλους και με πολλούς τρόπους τόσες φορές στο παρελθόν που το συγκεκριμένο πέρασε και δεν ακούμπησε...

 

Τα σχόλιά μου προς το πρόσωπό σου έγιναν κατόπιν δικής σου προκλήσεως...

Τέλος ο καθένας καλό είναι να διαμορφώνει τις δικές του απόψεις αλλά χωρίς να παγιώνεται ως "μεγάλη αλήθεια" ένα blog... Και η δισκογραφία των maiden από τα γυμνασιακά σου χρόνια δε φτάνει να με πείσει...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε φίλε μου bihla! Εγώ μάλλον σ' έχω για κολατσιό, ενδεκατιανό, κυρίως γεύμα, απογευματινό και δείπνο... Η Σιδηρά Παρθένος δεν είναι παπάουερ είναι κλασικό χέβυ μέταλ!

Καταρχην αυτο δεν πηγαινε σε εσενα, ηταν στο γενικοτερο κλιμα του χαβαλε :)

Παπαουερ (συμφωνα με το blog) ειναι

Αυτή η κατηγορία μεταλά είναι αρκετά συνηθισμένη στην Ελλάδα. Πρόκειται για το αιώνιο γυμνασιόπαιδο...

...Ακούει το πολύ 3 συγκροτήματα πάουερ τα οποία εδώ και 20 χρόνια βγάζουν τον ίδιο δίσκο, απλά με άλλο όνομα και με διαφορετική σειρά τα κομμάτια...

...Δύο συγκροτήματα που αγαπάει: Iron Maiden, Judas Priest.

Αυτος κανει λαθος λεγοντας παουερ, μην μου πεις οτι δεν το διαβασες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξακαθαρήσουμε κάτι.Εγω είμαι μεταλλοπατέρας αλλά όχι πρωτοδισκάκιας υπήρξα παπαουερ και τώρα είμαι ψωνισμένος progressivas... ;D ;D :P :P

 

Το άρθρο γ....!!!τρελό γέλιο!!!

 

Ρε relayer επι της ουσίας ΟΚ καλα τα λες αλλά γιατί;Ενα άρθρο με καυστική σάτιρα είναι σιγά το πράμα.Μη τρελένεσαι...

 

Α και ημιμάθεια υπάρχει σε όλα τα είδη μουσικής που δεν έχουμε την υπομονή,γουστο να ακούσουμε.Διαμάντια υπάρχουν πολλά και παντού.

 

 

Συμφωνώ σε όλα φίλε pinhead εκτός από το τρελό γέλιο... Σκέτο γέλιο δε φτάνει?

 

Διότι δε μ' άρεσε το "μεγάλες αλήθειες"...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε relayer είναι δεδομένο ότι διαφωνούμε πολλαπλώς και ποικιλοτρόπως.

 

Kudos όμως στην εμμονή και υπομονή σου. Φιλικά και ειλικρινά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σχόλιά μου προς το πρόσωπό σου έγιναν κατόπιν δικής σου προκλήσεως...

Τέλος ο καθένας καλό είναι να διαμορφώνει τις δικές του απόψεις αλλά χωρίς να παγιώνεται ως "μεγάλη αλήθεια" ένα blog... Και η δισκογραφία των maiden από τα γυμνασιακά σου χρόνια δε φτάνει να με πείσει...

 

Σωστό να του στείλουμε ένα mail να αλλάξει τον τίτλο σε "Οι καθαρά προσωπικές μου απόψεις για τους μεταλάδες, και πως τους καταχώρησα εγώ μέσα στη ζωή  μου"

 

Εμ αφού προκαλείσαι εύκολα, μια κουβέντα λέμε, το 'χουμε πάρει όλοι στο χαβαλέ, εκ των οποίων αρκετοί ακούμε ΚΑΙ μεταλ κ εσύ εκεί, να διευκρινήσουμε τις ανακρίβειες.

 

Τέλοσπάντων. Ξέρω και τη μετέπειτα δισκογραφία των maiden αν θες, όχι τόσο καλή αλλά αφού οι maiden είναι η καλυτερότερη μπάντα είναι win-win situation.

Μπορώ να σου πω και ποιος κουρεύτηκε πρώτος. Ο Dickinson ή ο Hetfield.

 

κύριος Mpixlas εσύ άκου καλά. Μπορεί να ξέρεις να μου πεις όλα τα κομμάτια, αλλά από ότι ξέρεις και ακούς εσύ, εγώ ξέρω περισσότερο. Σ' έχω. Και ένας φίλος μου ακούει και σε έχει κ αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε relayer είναι δεδομένο ότι διαφωνούμε πολλαπλώς και ποικιλοτρόπως.

 

Kudos όμως στην εμμονή και υπομονή σου. Φιλικά και ειλικρινά.

 

 

Φως φανάρι είναι αυτό φίλε audiokosta, καλό όμως το θεωρώ για να μη βαριόμαστε κιόλας...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό να του στείλουμε ένα mail να αλλάξει τον τίτλο σε "Οι καθαρά προσωπικές μου απόψεις για τους μεταλάδες, και πως τους καταχώρησα εγώ μέσα στη ζωή  μου"

 

Εμ αφού προκαλείσαι εύκολα, μια κουβέντα λέμε, το 'χουμε πάρει όλοι στο χαβαλέ, εκ των οποίων αρκετοί ακούμε ΚΑΙ μεταλ κ εσύ εκεί, να διευκρινήσουμε τις ανακρίβειες.

 

Τέλοσπάντων. Ξέρω και τη μετέπειτα δισκογραφία των maiden αν θες, όχι τόσο καλή αλλά αφού οι maiden είναι η καλυτερότερη μπάντα είναι win-win situation.

Μπορώ να σου πω και ποιος κουρεύτηκε πρώτος. Ο Dickinson ή ο Hetfield.

 

κύριος Mpixlas εσύ άκου καλά. Μπορεί να ξέρεις να μου πεις όλα τα κομμάτια, αλλά από ότι ξέρεις και ακούς εσύ, εγώ ξέρω περισσότερο. Σ' έχω. Και ένας φίλος μου ακούει και σε έχει κ αυτός.

 

 

Τον τίτλο του θέματος στο Noiz δες όχι το blog...

Τέλος για να μη το κουράζουμε άλλο όπως ο καθένας μπορεί να blogάρει ότι θέλει και επίσης ο καθένας μπορεί να το γουστάρει έτσι και ο καθένας μπορεί να μη το γουστάρει και να το αντιμετωπίζει όπως θέλει...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου