Προς το περιεχόμενο

Κατηγορίες μεταλλάδων!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

relayer είσαι ο liberis? Ηλικιακά παίζει. Το χεις πάρει εξίσου προσωπικά.

Τέλοσπάντων χαλάρωσε με το όλο ζήτημα, δε χρειάζεται να πειστεί κανείς για το αν το μεταλ είναι έτσι ή αλλιώς, ή προσφέρει ή δεν προσφέρει. Γίνεσαι γραφικότερος και από τους τύπους που χαρακτηρίζει το μπλογκ.

Ούτε επιχειρήματα θέλει το θέμα ούτε ανάλυση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

relayer είσαι ο liberis? Ηλικιακά παίζει. Το χεις πάρει εξίσου προσωπικά.

Τέλοσπάντων χαλάρωσε με το όλο ζήτημα, δε χρειάζεται να πειστεί κανείς για το αν το μεταλ είναι έτσι ή αλλιώς, ή προσφέρει ή δεν προσφέρει. Γίνεσαι γραφικότερος και από τους τύπους που χαρακτηρίζει το μπλογκ.

Ούτε επιχειρήματα θέλει το θέμα ούτε ανάλυση.

 

Δεν ξέρω κανένα liberi...

Η παιδιάστικη και επιπόλαιη απάντησή σου "ούτε επιχειρήματα, ούτε ανάλυση" δε σε τιμά...

Εγώ και χαλαρός είμαι και τίποτε δεν παίρνω προσωπικά όταν μου απαντάνε ή με ρωτάνε συνήθως απαντάω... απλά ΑΠΑΝΤΑΩ λοιπόν σε κάποιους που προσπαθούν χωρίς επιχειρήματα να με πείσουν...

Όσο για το χαρακτηρισμό σου προς το πρόσωπό μου ή στήριξέ τον κάπως, ή πρώτα μάθε να συζητάς και μη πετάγεσαι σα πορδή και αερολογείς ασύστολα...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτησή σου "σοβαρολογείς?" και η ηλικία μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ φίλε bihla...

Εγώ τεκμηρίωσα τα γραφόμενά μου... ή κάνε το ίδιο ή μείνε...

Μα καθεσαι και 'υπερασπιζεσαι' το μεταλ μεσα σε ενα forum? Θιχτηκες απο τον

χαβαλε που κανουμε σε ενα θεμα που ανοιχτηκε με σκοπο να κανουμε χαβαλε?

Αρπαζεσαι με καποιον αγνωστο και του απαντας με υφος θερμοαιμου εφηβου?

Λυπαμαι αλλα θα συμφωνησω...

Γίνεσαι γραφικότερος και από τους τύπους που χαρακτηρίζει το μπλογκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, σόρρυ mea culpa. Απλώς το υπέθεσα (εμφανώς λανθασμένα) από το...

ένας τρόπος σκέψης και ζωής ΕΞΩ από τις επιταγές της εκάστοτε μόδας... Μόδα είναι κάτι που έρχεται και παρέρχεται φίλε child of story και το metal δίνει το παρόν αδιατάρακτα από τα τέλη της δεκαετίας του 1960...

 

Τώρα βέβαια αν θεωρείς εκτός μόδας Europe, Bon Jovi, Metallica ή στάση ζωής τους Slipknot, Korn (τα γλυκά μου έχουν και Grammy nominations) και τα άλλα δεν ξέρω βαθυστόχαστα γκρουπ του Ερέβους, δεν μου χαλάς το πάρτυ και δικαίωμά σου. Όπως επίσης δεν με ενοχλεί διόλου εάν πιστεύεις με χαρακτηριστική χεβυμεταλική αφέλεια ότι το μάρκετινγκ δεν έχει σχέση με το Heavy. (Απλώς για να μη χαλιέσαι, όπου υπάρχουν έσοδα δισεκατομυρίων και δισκογραφικές εταιρείες υπάρχουν και εμπορικά συμφέροντα, μαρκετινγκ, διαπλοκές κλπ κλπ. Που τα τρέχουν "έμποροι". De facto κι αν σου αρέσει.)

Having said that, θα προτιμήσω η κόρη μου κι ο γιός μου να ακούει Forks of Splinanteron από την κάθε Spitmey Bears. Αλλά θα ήθελα να έχουν την αίσθηση του ότι "οκ πλάκα κάνουμε".

Και να είμαστε χαλαροί με το ζήτημα.

 

Εκείνη τη θεϊκή διαφήμιση του Lemmy για την British Telecom την έχετε δει; Πρέπει.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καθεσαι και 'υπερασπιζεσαι' το μεταλ μεσα σε ενα forum? Θιχτηκες απο τον

χαβαλε που κανουμε σε ενα θεμα που ανοιχτηκε με σκοπο να κανουμε χαβαλε?

Αρπαζεσαι με καποιον αγνωστο και του απαντας με υφος θερμοαιμου εφηβου?

Λυπαμαι αλλα θα συμφωνησω...

 

 

Δεν αρπάζομαι με κανέναν. Επίσης δεν θίχτηκα. Συζήτηση κάνω. Ο τίτλος του θέματος περιείχε και κάτι σαν "κρύβει πολλές μεγάλες αλήθειες" ή κάνω λάθος?

Σε αυτούς που απάντησα ΔΕΝ ΈΚΑΝΑΝ ΧΑΒΑΛΕ αλλά κουβέντα και εσύ συγκεκριμένα το μόνο που βρήκες να πεις ήταν "σοβαρολογείς?". Μπράβο ρε φοβερή απάντηση πρέπει να είσαι πολύ κουρασμένος τώρα... Επίσης ο θερμόαιμος έφηβος συνήθως δεν έχει επιχειρήματα στα λεγόμενά του... Μήπως λοιπόν κοιτούσες σε κάποιο καθρέφτη όταν έγραφες την απάντησή σου???

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το χειρότερο ότι χρειάζεσαι και ανάλυση για να υποστηριχθεί το μέταλ. Λες και χρειάζεται. Τα πράγματα είναι απλά. Σ' αρέσει; Ακους; Τέλος.

Πρέπει να το αναγνωρίσει η κοινωνία και να μη διασπείρει ημιμάθειες όσον αφορά το χώρο; Όχι.

Είναι γραφικοί 80% (και παραπάνω, αλλά είπα να είμαι ευγενική) των μεταλλάδων; Ναι είναι.

Σε πείραξε προσωπικά το μπλογκ; Ναι σε πείραξε. Δεν πειράζει δεν είναι ντροπή.

 

Προσωπικά, ακούω μέταλ, έχω ασχοληθεί με τη σκηνή με την αγάπη και την αφοσίωση που νιώθουν οι μεταλάδες ότι είναι ανάγκη για να μιλάς σε τέτοιες κουβέντες (lol) αμα θες να σου πω και τη δισκογραφία maiden (μέχρι το 93, ξέρεις την καλή) να πειστείς...

 

Δεν έχω προσβληθεί ακόμα που ανέφερες την κουβέντα μου ως πορδή ή ότι αερολογώ, επιμένω ακόμα πως γίνεσαι γραφικός. Τέλοσπάντων μπορούμε να κάτσουμε να το αναλύσουμε λιγάκι να αποσώσουμε το μεταλ... Μας χρειάζεται. Να μην έχουν λανθασμένη άποψη οι νεότεροι. Είναι ντροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξακαθαρήσουμε κάτι.Εγω είμαι μεταλλοπατέρας αλλά όχι πρωτοδισκάκιας υπήρξα παπαουερ και τώρα είμαι ψωνισμένος progressivas... ;D ;D :P :P

 

Το άρθρο γ....!!!τρελό γέλιο!!!

 

Ρε relayer επι της ουσίας ΟΚ καλα τα λες αλλά γιατί;Ενα άρθρο με καυστική σάτιρα είναι σιγά το πράμα.Μη τρελένεσαι...

 

Α και ημιμάθεια υπάρχει σε όλα τα είδη μουσικής που δεν έχουμε την υπομονή,γουστο να ακούσουμε.Διαμάντια υπάρχουν πολλά και παντού.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ συγκεκριμένα το μόνο που βρήκες να πεις ήταν "σοβαρολογείς?". Μπράβο ρε φοβερή απάντηση πρέπει να είσαι πολύ κουρασμένος τώρα... Επίσης ο θερμόαιμος έφηβος συνήθως δεν έχει επιχειρήματα στα λεγόμενά του... Μήπως λοιπόν κοιτούσες σε κάποιο καθρέφτη όταν έγραφες την απάντησή σου???

Παρακολουθουσα το θεμα απο την αρχη, διαβαζα τα ποστ σου και σε εκοψα

για αρκετα νεοτερο, ειδα την ηλικια σου και μου εκανε εντυπωση, ετσι απλα.

Ουτε υποστηριζω καποια θεση στο συγκεκριμενο θεμα και φυσικα δεν προκειται

να επιχειρηματολογησω για να την στηριξω, αφου δεν υπαρχει...

αμα θες να σου πω και τη δισκογραφία maiden (μέχρι το 93, ξέρεις την καλή) να πειστείς...

Εγω μπορω να ονομασω σχεδον ολα τους τα κομματια και να μουρμουρισω και

καμια 20ρια σολο χωρις να μου ξεφυγει νοτα αμα λαχει... για πρωινο σε εχω ;D

Μαλλον ημουν λιγο παπαουερ στα γυμνασιακα μου χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, σόρρυ mea culpa. Απλώς το υπέθεσα (εμφανώς λανθασμένα) από το...

Τώρα βέβαια αν θεωρείς εκτός μόδας Europe, Bon Jovi, Metallica ή στάση ζωής τους Slipknot, Korn (τα γλυκά μου έχουν και Grammy nominations) και τα άλλα δεν ξέρω βαθυστόχαστα γκρουπ του Ερέβους, δεν μου χαλάς το πάρτυ και δικαίωμά σου. Όπως επίσης δεν με ενοχλεί διόλου εάν πιστεύεις με χαρακτηριστική χεβυμεταλική αφέλεια ότι το μάρκετινγκ δεν έχει σχέση με το Heavy. (Απλώς για να μη χαλιέσαι, όπου υπάρχουν έσοδα δισεκατομυρίων και δισκογραφικές εταιρείες υπάρχουν και εμπορικά συμφέροντα, μαρκετινγκ, διαπλοκές κλπ κλπ. Που τα τρέχουν "έμποροι". De facto κι αν σου αρέσει.)

Having said that, θα προτιμήσω η κόρη μου κι ο γιός μου να ακούει Forks of Splinanteron από την κάθε Spitmey Bears. Αλλά θα ήθελα να έχουν την αίσθηση του ότι "οκ πλάκα κάνουμε".

Και να είμαστε χαλαροί με το ζήτημα.

 

Εκείνη τη θεϊκή διαφήμιση του Lemmy για την British Telecom την έχετε δει; Πρέπει.

 

 

Συμφωνώ σε ότι λες για το εμπόριο και την απληστία των δισκογραφικών και φυσικά δε χαλιέμαι ούτε είναι κάτι που το αγνοώ αλλά εγώ είπα ότι το metal στηρίζεται ΛΙΓΟΤΕΡΟ στο Marketing από αυτά που θα ακούν τα παιδιά σου (δε τα λυπάσαι?) τα οποία είναι ΜΟΝΟ marketing. Και φυσικά οι Europe είναι εκτός μόδας έξαιρουμένης της διετίας 86-87... Οι Bon Jovi κάνουν επιτυχίες από το 1986, οι Metallica κάνουν επιτυχίες από το 1990 και αυτά δεν είναι μόδα φίλε μου...οι Slipknot κάνουν επιτυχία λιγότερα χρόνια αλλά από ότι φαίνεται αντέχουν αρκετά για να χαρακτηριστούν μόδα (εξάλλου δεν είναι και από τους αγαπημένους μου όπως και οι άλλοι παρόμοιοι "Πρίγκηπες του Σκότους") ... Οι Korn δεν είναι metal...

Εντελώς ΧΑΛΛΛΛΛΛΑΡΑ!

 

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου