Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι 27 και 10 μηνών(κοινώς 28 παρα 2 μήνες για να κρύβω :) ), είμαι εδώ και ένα χρόνο πτυχιούχος Φυσικός, εδώ και 4 μήνες πτυχιούχος κιθαρίστας(κλασσικός) αν και παίζω από δευτέρα λυκείου και όχι μόνο κλασσική, σπουδαστής θεωρητικών (ειδικό αρμονίας) και υποψήφιος για ένα μεταπτυχιακό μουσικής τεχνολογίας και ηλεκτρακουστικής σύνθεσης στην κέρκυρα. Με την μπάντα μου παίζω από το 2002 περίπου, βγάλαμε ενα σιγκλάκι το 2004 και τώρα όπου νάναι κυκλοφορεί ο πρώτος μας πλήρης δίσκος (ΦΤΗΝΟ ΕΥΕΛΙΚΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ). Λεφτά βγάζω κυρίως απο κάτι live με την μπάντα και απο δω κι απο κεί και απο κανα μάθημα κιθάρας που κάνω όταν τα καταφέρω. Σκοπός μου είναι να ασχοληθώ επαγγελματικά με την μουσική και όχι μόνο από το ΔΥΝΑΜΙΚΟ. Οι προβλέψεις επ'αυτού είναι δυσοίωνες αλλα θα δούμε. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια Χαρά και από εμένα.Είμαι 27 χρονών και εδώ και 4 χρόνια εργάζομαι ως Υπευθυνος Τμήματος Μουσικών Οργάνων/Μουσικής τεχνολογίας

(Music Dep Sales) σε γνωστή εταιρεία .Θα αποφύγω να ονομάσω την εταιρεία αυτήν για ευνόητους λόγους.Παράληλα εργάζομαι ως DJ,post production σε κινηματογράφο και τηλεόραση και manager σε αθλητή του Freestyle Motocross.Με τα λεφτά που βγάζω αγοράζω μηχανήματα(synths,fx etc) για να τελοιοποιήσω το προσωπικό μου studio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μολις περασα Αθηνα στο Μουσικων Σπουδων. Προφανως αυτη θα ειναι η 'δουλεια' μου για τα επομενα 5 χρονια... Η δουλεια που πραγματικα θελω ειναι στα μπουζουκια. Πως μπορει να χωθει κανενας σε αυτο το τρυπακι? Απ ολα παιζω. Ειμαι καταρχην πληκτρας κ κιθαριστας, αλλα μπορω ναπαιξω αρκετα καλα ντραμς μπασο και σαξοφωνο. Η ερωτηση ισως ακουστει γελοια και 'επαρχιωτικη' αλλα το εχω απορια. Πρεπει να εισαι Θεος για να το κανεις αυτο η απλως να χτυπησεις μερικα κουδουνια? Δεν λεω να παιξει κανεις με φιρμες, αλλα σε ενα τετοιο μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα.εγω ασχολουμαι με την οδοντιατρικη-(κτηνιατρικη).Δοντια κανω,(προσπαθω δηλαδη),αλλα δεχομαι και τους δυο τιτλους.αλλωστε τους εχω συνηθισει.ναναι καλα ο ..ακαλυπτος.

με την μουσικη ασχολουμαι απο το δημοτικο.κιθαρα.τωρα που ειμαι 31 ετων ακομα προσπαθω να μαθω τα βασικα στις κλιμακες.βλεπετε το μυαλο μας ηρθε τωρα ,που λογω δουλειας δεν μπορουμε να κλασ,/.με.για αυτο,ολοι οι φοιτητες εκμεταλευτειτε τα ανεμελα αυτα χρονια.αλλα που θα παει,μεχρι να παρω συνταξη,θα μαθω το dorian kai myxolydian.

επισης,τελευταιο 4μηνο,αποφασισα να πιαστω με υπολογιστες,καμια ηχογραφηση,cubase,και τα σχετικα.αν και ξεκινησα σοβαρα,στην πορεια τεινει το ολο θεμα να παρει διαστασεις κωμωδιας,λογω ασχετοσυνης του ομιλουντος.

αλλα παλι καλα που εχω και την μουσικη σαν χομπυ,να ξεφευγω απο τα προβληματα της δουλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 6 μήνες αργότερα...

Γειά κι από 'μένα,είμαι στα 25 κάτοχος του R.G.T και μέλος στο γκρούπ γνωστού μουσικού,παίζω σε ένα Electro γκρουπάκι τους Elica και πρόσφατα άρχισα να χώνομαι δειλά στην δισκογραφική εταιρία ενός φίλου.Είμαι επίσης τεχνικός σε τηλεοπτικό σταθμό και ηχολήπτης σε εταιρία θεατρικών(κυρίως) παραγωγών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τις καλησπερες μου!Εγώ είμαι 22 ετών,πιανίστας-πληκτράς και σπουδάζω στο τει μουσικής τεχνολογίας και ακουστικής στο ρέθυμνο.Επίσης παίζω σε διάφορα μαγαζιά στο Ρέθυμνο με συγκρότημα.

σοι μπορούν κάνουν, όσοι δεν μπορούν κρίνουν...Μάνος Χατζιδάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλησπερα και απο εμενα ειμαι 28 εργαζομαι(και εγω Γεια σου ρε Mindconspiracy) σε εταιρεια μουσικων και μουσικης τεχνολογιας ως υπευθυνος

τμηματος της οποιας το ονομα δεν θα αναφερω για τους γνωστους λογους και τα βραδια ως Session πληκτρας κ τραγουδιστης και οταν μου μενει χρονος ως καθηγητης μουσικης κ ασχολουμαι με την γυναικα μου (χαχα)

Ειμαι εδω για να συμβουλευω οχι για να κατευθυνω,απλα επειδη εχω περασει απο την θεση πολλων στο Forum

Να ειστε ολοι καλα and keep on rocking

 

Born to Rock...Forced to Work

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου