Προς το περιεχόμενο

τι εξοπλισμο εχετε στα στερεοφωνικα σας???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Wow!

 

Νομίζα ότι κατέστησα σαφές από το τελευταίο post μου ότι δεν επιθυμώ να ασχοληθώ μαζί σου ή με τις απόψεις σου.

 

Με αναγκάζεις όμως να απαντήσω, για τελευταία φορά.

 

Κατά πρώτον θα πρέπει να ξέρεις ότι ούτε εγώ ούτε ο Σπύρος δίνουμε δεκάρα για την προσωπική σου αξιολόγηση σε ότι αφορά το "επίπεδό μας".

 

Η δική μου τουλάχιστον άποψη για το δικό σου επίπεδο είναι δεδομένη.

 

Προσωπική μου άποψη την οποία καταθέτω εδώ, και την οποία υποψιάζομαι ότι συμμερίζονται και άλλα μέλη του φόρουμ, αλλά απλώς δεν ενδιαφέρονται να ασχοληθούν, είναι ότι είσαι ανίκανος να επωμιστείς τις ευθύνες σου ως moderator του forum και επομένως θα έπρεπε να απαλλαγείς απ'αυτές.

 

Have a nice life.

 

 

@yameth

 

Οι παραπάνω παρατηρήσεις δεν αναφέρονται στον Wow! ως άτομο, αλλά μόνο στον ρόλο και στην persona του μέσω του forum. Ως εκ'τούτου δεν πιστεύω ότι συνιστούν προσωπική επίθεση, και άρα δεν παραβιάζουν κανόνες του φόρουμ. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε παιδια, πως καταφεραμε ακομα μια φορα να ξεσκισουμε ενα topic??

o κυριοτερος λογος που συνεβη αυτο ειναι οτι ΓΡΑΦΟΥΜΕ και δεν ΜΙΛΑΜΕ. γι αυτο και ολοι μας θα πρεπει να ειμαστε αρκετα προσεκτικοι αν θελουμε τα γραπτα μας να μην παραρμηνευονται.

πιθανολογω οτι αν λεγαμε ακριβως τα ιδια εγω, ο yameth, o Σπιρος, ο Wow! και ο dienekes, ισως να γελαγαμε και να ειχαμε μια ουσιαστικοτατη κουβεντα.

αυτο που εκνευρισε ομως τον Wow!, και εμενα ομολογω, ηταν ο τροπος γραφης του Σπιρου και η αυτοαναδειξη του ως αυθεντια.

ολοι νομιζω εχουμε αντιληφθει οτι ο superfunk και ο yameth πιθανως να γνωρισουν αρκετα πραγματα παραπανω απο μας αλλα δεν νομιζω ποτε να εκαναν καμια προσπαθεια επιδειξης της γνωσης τους.

εδω που τα λεμε, ουτε ο Σπιρος, πιστεω οτι το εκανε αυτο, αλλα ετσι φανηκε. απλα νομιζω και θελω να πιστευω οτι η συνομιλια σε ενα forum δεν ειναι και το forte του και σε καθε περιπτωση θα ηθελα να τον ξαναδω στο fotum, με αλλη διαθεση ομως.

 

@dienekes & Wow!

σας θεωρω και τους δυο πολυ σοβαρα ατομα εδω μεσα και ειναι κριμα να αρπαζεστε με αφορμη αυτο το topic.νομιζω οτι οταν ηρεμησετε θα το αντιληφθειτε και εσεις!!!

 

τα χαιρετισματα μου σε ολους σας!!

Μιχαλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δυστυχώς ακούω μουσική/ επεξεργάζομαι μουσική στο έρημο στερεοφωνικό philips που έχω και το πήρα προσφορά από το carfour 199 ευρώ. 240 βάτ, το οποίο αποδίδει το΄"θεικό" αποτέλεσμα που εξάγουν οι a/d μετατροπείς της κάρτας ήχου του λαού (audigy 2 plat "pro").

 

στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε, η καταναλωτική μας κοινωνία μας επιβάλλει έμμεσα να επενδύουμε τα μέγιστα στα αυτοκίνητα και τις μοτοσυκλέτες, στα κλάμπ και στις βόλτες και να παραμελούμε το μουσικό πάθος μας.

 

Ναι ρε παιδιά, ξέρετε τι έκανα. αγόρασα τον προηγούμενο μήνα αυτοκίνητο (Το νεο Lancer) me 17.500 euro, θα το ξεχρεώνω 4 χρόνια, χωρίς να έχω ουσιαστική ανάγκη για τέτοιο αυτοκίνητο στην βρωμο Αθήνα , και με πολύ λιγότερα χρήματα θα μπορούσα να τελοιοποιήσω το μουσικό μου set up. Ειμαι άξιος της μοίρας μου.

 

είμαι ένα σκουλίκι που παρασύρομαι στον οχετό της υπερκατανάλωσης και δεν σέβομαι το μικρό ταλέντο που μου έδωσε ο θεούλης να μπορώ να εκφράσω έστω και λίγο αυτά που αισθάνομαι μέσα μου μέσα απο τα πλήκτρα και πλέον πολύ ευκολότερα απο παλία, λόγω της μουσικής τεχνολογίας. Θέλω να με βασανίζετε και να με προπηλακίσετε, να με διασύρετε με τον ίδιο τρόπο που αλληλλοπροσβληθήκατε στα προηγούμενα πόστ, θέλω να βγάλετε το μένος σας σε εμένα/

 

Και τώρα η τελευταία μου ελπίδα να ακούσω καλύτερα είναι να περιμένω τον φίλο μου τέλσον να μου πουλήσει τα ενεργά του μονιτορ που μου ακούγονται σαν όαση 6,5 inch. δεν θυμάμαι την μάρκα, και αναπτερώνουν τον ήδη θεϊκό ήχο του v-synth του (ναι είναι καλό το άτιμο, ξυρίζει και εμπνέει. - Να πώ και ένα καλό λόγο για την roland γιατι σε λίγο θα νομίζουν κάποιοι οτι δουλεύω για την Korg), όπως μου πούλησε την παλιά του κάρτα, για να νοιώσω και εγώ στα αυτιά μου την χαμένη μου ακουστική αξιοπρέπεια.

 

Αν και δεν είμαι ειδικός , ειμαι άσχετος διλαδή στα θέματα ηχοακουστικής , και επειδή έχω και ps1 και ps2 αλλά και ένα cd player - recorder της sony (δεν θυμάμαι μοντέλο τώρα γιατι δεν είμαι σπίτι) το έχω σε μία φωτογραφία που έχω βάλει στο noiz φόντο, είμαι σίγουρος οτι τα cd στο cd player ακούγονται μακράν καλύτερα από το ps1.

 

Πείτε μου 5 νούμερα και ένα για το τζόκερ :lol:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που εκνευρισε ομως τον Wow!' date=' και εμενα ομολογω, ηταν ο τροπος γραφης του Σπιτου και [u']η αυτοαναδειξη του ως αυθεντια[/u].

ολοι νομιζω εχουμε αντιληφθει οτι ο superfunk και ο yameth πιθανως να γνωρισουν αρκετα πραγματα παραπανω απο μας αλλα δεν νομιζω ποτε να εκαναν καμια προσπαθεια επιδειξης της γνωσης τους.

εδω που τα λεμε, ουτε ο Σπιρος, πιστεω οτι το εκανε αυτο, αλλα ετσι φανηκε. απλα νομιζω και θελω να πιστευω οτι η συνομιλια σε ενα forum δεν ειναι και το forte του και σε καθε περιπτωση θα ηθελα να τον ξαναδω στο fotum, με αλλη διαθεση ομως.

 

Μιχάλη διάβασε προσεκτικά την παραπάνω πρόταση σου, και πες μου ειλικρινά αν εσύ έχεις ή όχι πρόβλημα στο συντακτικό.

 

Τελικά ο Σπύρος αυτοανακυρήχτηκε αυθεντία ή όχι; Ή απλώς έτσι φάνηκε; Εσύ έχεις καταλάβει τι έγινε; Κατάλαβες κάτι απ'αυτά που σου έγραψα, σε ένα από τα πρώτα πρώτα μηνύματα σ'αυτό το thread; Σχετικά με τη δυσκολία έκφρασης και την πιθανή ανάγκη διευκρινήσεων;

 

Το πρόβλημα τελικά είναι να μάθουμε να διαβάζουμε, μάλλον!

 

Και αν δεν είμαστε σίγουροι τι εννοεί ο άλλος, να ρωτάμε!

 

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια προσωπικη αποψη για τα cd-player,ειναι οτι μπορει κανεις να εχει πολυ καλο ηχητικο αποτελεσμα απο μια φτηνη συσκευη, η οποια ομως βασιζεται σε καποιον καλο και γνωστο μηχανισμο, πχ της philips κλπ.

φιλε cos_dr, εχω κανα δυο ατομα υποψιν μου που θα σε βοηθουσαν στον διασυρμο, αλλα ευτωχως εχουν σταματησει να γραφουν εδω και καιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
@Wow!

 

Κατά πρώτον θα πρέπει να ξέρεις ότι ούτε εγώ ούτε ο Σπύρος δίνουμε δεκάρα για την προσωπική σου αξιολόγηση σε ότι αφορά το "επίπεδό μας".

Η δική μου τουλάχιστον άποψη για το δικό σου επίπεδο είναι δεδομένη.

 

Αγαπητέ φίλε' date=' δεν ξέρω κάποιον Σπύρο ούτε θέλω να ξέρω 2 διαφορετικά ονόματα για τον καθένα μας μέσα στο forum.

Ξέρω τον Alfasud, ο οποίος για δικούς του λόγους και όχι λόγω συντακτικού, αποφασισε ότι θα του απευθυνόμαστε με το πραγματικό του όνομα και όχι με αυτό που δήλωσε στο forum ενώ αποκαλούσε άλλους "ανώνυμους".

Με αυτόν αλλά και διάφορους άλλους τρόπους που θα έλεγα ότι δεν προέρχονται από το συντακτικό, έκανε 2-3 κι εμένα μαζί να ξεκατινιαζώμαστε... 'Ελεος! (κάποιος νομίζω ανέφερε ότι συμβαίνει και σε άλλα fora που συμμετείχε)

 

Επαναλαμβάνω λοιπόν: "Προφανώς, καθώς δεν έχεις δείξει από τα γραπτά σου να στηρίζεις με αντικειμενικά στοιχεία τις απόψεις του Alfasud, έχεις άλλους λόγους (πιό υποκειμενικούς) για να υποστηρίζεις τον και τις... Alfasud."

 

Eσύ και ο Alfasud έχετε κάποια άλλη σχέση απο αυτή που οι υπόλοιποι έχουμε στο forum και τον προστατεύεις σαν να είναι ο μικρός σου αδελφός. (Και είμαι σίγουρος ότι για να το κάνεις, το αξίζει. Απλά άλλα μας έδωσε να καταλάβουμε.)

 

Στο forum εκθέτουμε τις απόψεις μας. Κάποιοι απλά εκτίθεντε.

 

Δεν έχεις κανένα λόγο να απαντάς στον Wow! απαξιωτικά (για να μη πω χειρότερα...), ενώ αυτός δεν έχει δείξει κάτι τέτοιο απέναντί σου και τίνει χέρι συμφιλίωσης μετά το επιθετικότατο ποστ σου.

 

Προσωπική μου άποψη την οποία καταθέτω εδώ, και την οποία υποψιάζομαι ότι συμμερίζονται και άλλα μέλη του φόρουμ, αλλά απλώς δεν ενδιαφέρονται να ασχοληθούν, είναι ότι είσαι ανίκανος να επωμιστείς τις ευθύνες σου ως moderator του forum και επομένως θα έπρεπε να απαλλαγείς απ'αυτές.

 

Ο moderators ή modulators χαίρουν της εμπιστοσύνης του administrator, ενώ μπορείς να ανατρέξεις, ακολουθώντας το url, τον λόγο που υπάρχουν σε αυτό το site.

Διαφέρει κατά πολύ από τον ρόλο του watchdog.

Και αν κάποιες φορές σκοντάψουν καθώς όλοι έχουμε τα πάθη μας, δεν αναιρούνται όσα σωστά έκαναν μέχρι τώρα.

 

Scripta manet ευτυχώς αλλά και δυστυχώς!

 

Μας καλώ όλους στην τάξη.

 

Τέλος επισοδείου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που εκνευρισε ομως τον Wow!' date=' και εμενα ομολογω, ηταν ο τροπος γραφης του Σπιτου και [u']η αυτοαναδειξη του ως αυθεντια[/u].

ολοι νομιζω εχουμε αντιληφθει οτι ο superfunk και ο yameth πιθανως να γνωρισουν αρκετα πραγματα παραπανω απο μας αλλα δεν νομιζω ποτε να εκαναν καμια προσπαθεια επιδειξης της γνωσης τους.

εδω που τα λεμε, ουτε ο Σπιρος, πιστεω οτι το εκανε αυτο, αλλα ετσι φανηκε. απλα νομιζω και θελω να πιστευω οτι η συνομιλια σε ενα forum δεν ειναι και το forte του και σε καθε περιπτωση θα ηθελα να τον ξαναδω στο fotum, με αλλη διαθεση ομως.

 

Μιχάλη διάβασε προσεκτικά την παραπάνω πρόταση σου, και πες μου ειλικρινά αν εσύ έχεις ή όχι πρόβλημα στο συντακτικό.

 

Τελικά ο Σπύρος αυτοανακυρήχτηκε αυθεντία ή όχι; Ή απλώς έτσι φάνηκε; Εσύ έχεις καταλάβει τι έγινε; Κατάλαβες κάτι απ'αυτά που σου έγραψα, σε ένα από τα πρώτα πρώτα μηνύματα σ'αυτό το thread; Σχετικά με τη δυσκολία έκφρασης και την πιθανή ανάγκη διευκρινήσεων;

 

Το πρόβλημα τελικά είναι να μάθουμε να διαβάζουμε, μάλλον!

 

Και αν δεν είμαστε σίγουροι τι εννοεί ο άλλος, να ρωτάμε!

 

:roll:

 

αυτο δεν ειναι προβλημα στο συντακτικο. αυτο ειναι η σαφεστερη αποδειξη σε αυτο το forum οτι ειμαι διχασμενη προσωπικότητα. η δεν είμαι???

 

μπερδευτηκα,

τασος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτόν αλλά και διάφορους άλλους τρόπους που θα έλεγα ότι δεν προέρχονται από το συντακτικό' date=' έκανε 2-3 κι εμένα μαζί να ξεκατινιαζώμαστε... 'Ελεος! (κάποιος νομίζω ανέφερε ότι συμβαίνει και σε άλλα fora που συμμετείχε)

 

[/quote']

 

Eγώ προσωπικά, τον ξέρω από 3 άλλα fora που αποχώρησε, με όχι και πολύ "ειρηνικό" τρόπο. Και ένα το νοιζ, σύνολο 4!

 

Ειδικά σε ένα που συμμετείχε έντονα, διαπίστωσα αυτά που έγραψα μερικές σελίδες πιο πίσω, αλλά κανείς δεν με άκουσε...Πάντως, σίγουρα δεν μπήκε για να κάνει τον έξυπνο (ο διαδικτυακός Alfasud που γνωρίζω, για τον πραγματικό, δεν έχω ιδέα...)

 

 

ΤΕΛΟΣ! :D (αλά Ανίτα Πάνια)

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ προσωπικά' date=' τον ξέρω από 3 άλλα fora που αποχώρησε, με όχι και πολύ "ειρηνικό" τρόπο. Και ένα το νοιζ, σύνολο 4!

[/quote']

 

Όσο συνεχίζεται το θέμα, (γιατί δεν μπορεί κανείς να λέει ό,τι θέλει και μετά να δηλώνει "τέλος", σαν να θέλει να έχει την τελευταία κουβέντα), θα αναγκάζομαι να απαντάω. Gangster καμμιά μομφή προς εσένα, απλώς έτσι φαίνεται. :wink:

 

Για την αποκατάσταση της αλήθειας λοιπόν, ο Σπύρος δεν αποχώρησε με "έντονο" τρόπο παρά μόνο από ένα ακόμα φόρουμ, στο οποίο μετά από λίγο καιρό του ζήτησαν δημόσια (και κατ'ιδίαν) συγνώμη.

 

Gangster εσύ πρέπει να γνωρίζεις για ποιο πρόκειται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dienekes, μέσα στην οργή σου, κάνε μία παύση και σκέψου σε παρακαλώ τα παρακάτω:

 

- Ουδείς έδιωξε τον φίλο σου από το noiz. Ο φίλος σου αποφάσισε να φύγει, πριν από την δική μου επίθεση, όχι μετά.

- Αφού ουδείς δεν τον έχει διώξει, έχει κάθε δικαίωμα να απαντήσει αν θέλει σε οτιδήποτε λένε γι' αυτόν.

- O yameth δεν έχει κλειδώσει το thread, άρα ο φίλος σου μπορεί όντως να απαντήσει.

- Η επιμονή σου να απαντάς αν' αυτού (εφ' όσον δεν συντρέχει τίποτε από τα παραπάνω) είναι ακατανόητη και ενοχλητική.

 

Επίσης, έρχεται σε τέλεια αντίφαση με την συμπεριφορά όλων των υπολοίπων εδώ μέσα, όπου ο καθένας απαντά για τον εαυτό του, όταν του προσάπτουν κάτι.

 

Αυτή η ιδέα που σας έχει καρφωθεί, ότι για κάποιο λόγο θα έχετε άλλη μεταχείριση από όλους τους υπόλοιπους, δεν κάνει τίποτε άλλο παρά να ισχυροποιεί τα επιχειρήματά μου για τις "εξυπνάδες" του Alfasud. Επιτέλους, ας κατανοηθεί ότι η μεταξύ σας φιλία δεν μας ενδιαφέρει, ούτε μπορεί να είναι πρόσχημα για όλες αυτές τις συμπεριφορές.

 

Πριν αρχίσεις τους λεονταρισμούς για τον ρόλο μου ως moderator (ο οποίος όπως διαπίστωσες δεν αμφισβητείται),επιτέλους μπες στον κόπο να απαντήσεις στα επιχειρήματα των άλλων. Όπως και ο φίλος σου πριν από εσένα, έχεις αρχίσει να γίνεσαι γραφικός με το διδακτικό σου υφάκι ("να μάθουμε να διαβάζουμε" και λοιπές μπαλονιές). Επίσης, όταν θέλεις να κάνεις τον νταή λέγοντας ότι "ούτε εγώ ούτε ο Σπύρος δίνουμε δεκάρα" καλά θα κάνεις να το εννοείς, διότι άλλο είναι να μην δίνεις δεκάρα και άλλο είναι να πατάς το F5 κάθε λίγο για να δεις μήπως κάποιος έχει γράψει κάτι, ώστε να "αναγκαστείς" να απαντήσεις. Ουδείς σε "αναγκάζει" σε τίποτε, μην απαντάς, μην ξανα-ασχοληθείς, μην ξανα-ανάψεις τον υπολογιστή σου αν δεν θέλεις. Σε διαβεβαιώνω ότι η ευτυχία μας ΔΕΝ εξαρτάται από το αν θα μας πεις την γνώμη σου για οποιοδήποτε θέμα, ειδικότερα αν το "θέμα" είναι η σχέση σου με τον κ.Σπύρο, ο οποίος από "λαλίστατος" έχει γίνει "μουγκός".

 

Έκανα ένα λάθος σε αυτό το thread: έπρεπε να είχα σπεύσει να απαντήσω στις κοτσάνες του κ. Σπύρου από την πρώτη στιγμή, αλλά (για να δεις πόσο διαφορετικά σκεφτόμαστε) υπολόγισα ότι "αφού τον υποστηρίζει ο dienekes, ας μην γίνουμε εχθρικοί", αλλά βλέπω ότι η ανοχή αυτή στηρίχτηκε σε λάθος βάση.

 

Αυτό το λάθος δεν θα ξαναγίνει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου