Προς το περιεχόμενο

τι εξοπλισμο εχετε στα στερεοφωνικα σας???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα, μια και εχουμε συζητησει σχετικα με καθε εξοπλισμο μας, εκτος απο τα στερεοφωνικα η οποιο αλλο τελοσπαντων μεσο απο το οποιο ακουμε μουσικη.

 

ξεκιναω με το δικο μου συστημα:

 

1.ενισχυτης : LUXMAN L-220, μουσειακο μοντελο, αν και απ οτι ξερω στην εποχη του ηταν πολυ δυνατο μηχανημα..

2.cd player : MARANTZ CD-38, ενα αρκετα καλο cd player για τα λεφτα του, και πολυ ανθεκτικο, αφου παιζει μετα την τουμπα του απο τα 2 μετρα(γκρεμιστηκαν τα ραφια μου....)

3. ηχεια : NAD 15-75 watts αγνωστο μοντελο, το οποιο μαλλον μονο εγω αγορασα, αφου δεν πουλησε καθολου και σταματησε να βγαινει. ειναι οτι καλυτερο εχω στο στερεοφωνικο μου, και σκεφτομαι οτι τα ειχα αγορασει μονο 30 χιλιαρικα(ηταν λιγο φιλικ η τιμη, αλλα οχι οτι εκαναν και πολυ παραπανω ).τελικα δεν αγορασα τα tannoy της ιδιας κατηγοριας, και δεν το μετανειωσα ποτε.

 

αυτα με τα δικα μου,

περιμενω τα posts σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ηχεια MISSION (τα εχω 12 χρονια&δεν θυμαμαι μοντελλο αλλα ειναι κατι γομαρια που μου πιανουν το μισο σαλονι!!)&

Eνισχυτης MISSION CYRUS

DVD/CD PLAYER CROWN (αγορασμενο 70 ευρω & παιζει καλυτερα απο το πανακριβο MISSION που ειχα & τα επαιξε...!!)

Πικ απ MICRO SEIKI (το εχω 20 χρονια παλι δεν θυμαμαι..)&

Κασσετοφωνο AIWA (το εχω 10 χρονια και βεβαια παλι δεν θυμαμαι μοντελλοem.icon.blush.png)

 

Το κασετοφωνο & το πικ απ εχουν βεβαια πιασει αραχνες... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Electrovoice EV30W(sub)

Altec 515/311/288-16G(bas/middle)

Electrovoice T-35(Tweter)

 

Leak TL12.1(main ampl)

Sanyo D-55(mini system)(sub ampl)

Home made preampl

 

Grundig RT-50 tuner

Playsation 1 CDplayer

 

Αυυυτα!

 

Χαιρετησματα

 

Σπιρος

piros Agathagelidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν και σπάνια ακούω πλέον μουσική για ευχαρίστηση... (συνήθως βρίσκομαι στο γραφείο μου και ακούω τα Genelec 1030), το Hi-fi setup μου έχει ως εξής:

 

Ηχεία : PMC LB-1 (το μικρότερο αλλά και κορυφαίο transmission line)

Ενίσχυση : 2 τελικούς ενισχυτές Sugden 28 (τάξη Α & ΑΒ) & Rotel RC850 προενισχυτή.

Πηγές ήχου : Pioneer DVD DV-515, Sony tuner ST-SE500 + Δορυφορικό δέκτη της Intracom... (κάτι που μου έμεινε από την συνεργασία μας για την δημιουργία δορυφορικής πλατφόρμας του ΟΤΕ).

Όλα είναι στημένα σε βάση Standesign με ακίδες που χαλάνε το παρκέ... :lol:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρώτο μου ηχοσύστημα, που μάλλον θα μείνει αναλλοίωτο για κάμποσα χρόνια, που έφτιαξα με οικονομίες+βοήθειες και πολλέεεεεες ώρες ψαξίματος στο νετ και τα περιοδικά, που τελικά αποδείχτηκαν σχεδόν αχρηστες όταν έφτασε η ώρα της κρίσης (ακρόασης) :

 

Ενισχυτής: Nad 320 BEE

Cd Player: Nad 521 BEE

Ηχεία: JM Lab 714S

 

Αναμένεται να προστεθούν και τα AKG 240 monitor ακουστικά.

 

 

Προσοχή όταν μιλάτε στον alfasud για ηχεία! Απ' ότι θυμάμαι έχει κάτι...δωμάτια-κόρνες! :D

 

Τα grande utopia όταν τα είδα από κοντά, τρόμαξα!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω συμμοριτη

Η αληθεια ειναι οτι μονο η κουτα των sub μου ειναι 19 κυβικα μετρα, οποτε υπολογισε ποσες ουτοπιες παιρνει μεσα!

Χαιρετησματα

Σπιρος

ΥΓ: Τι τυχερος που ειμαι αφου ειμαι lowend-ας και ευτυχως δεν εχω ονειρα για τετοια σκουπιδια.

piros Agathagelidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απολυτα σεβαστη η αποψη σου, αλλα μαλλον εισαι ο μονος ανθρωπος στον κοσμο που θεωρεις αυτο το ηχειο σκουπιδι.βεβαια αποψεις ειναι αυτες.

παντως κ εμενα που μου αρεσει, δεν θεωρω οτι με ενα στερεοφψνικο που συνολο αξιζει 400 ευρω(και πολλα ειπα) ειμαι hi-endas.

αλλωστε μουσικη ακουμε και οχι στερεοφωνικα...

 

αν επιτρεπεται Σπιρο, τι μουσική ακους??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου