Προς το περιεχόμενο

τι εξοπλισμο εχετε στα στερεοφωνικα σας???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Alfasud είναι σκατά' date=' όπως όλα τα ιταλικά αυτοκίνητα, τα τελευταία 30 χρόνια.[/quote']

 

ε,καλα οχι και ..ολα!!! :lol:

 

 

Eyeprotocol, πρόσεξε! Με τέτοια που γράφεις, θα πεσει φωτιά να σε κάψει! Ή θα σε πατήσει καμιά Integrale! :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωχ' date=' μολις θυμηθηκα οτι εχω κανει χειραψια με τον Αρβο Περτ, οταν ηταν εδω στο χωριο μου σαν επιτημος προσκεκλημενος πριν μερικα χρονια[/quote'] Και τι μας νοιάζει, τι σχέση έχει αυτό με τη συζήτηση; Υποθέτω ότι ο Περτ είχε χειραψίες και με τον Δήμαρχο, άρα με αυτόν θα πρέπει να μιλάμε για ήχο;

 

:lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με προηγούμενο καυστικό post μου σε αυτό το thread, παρέχω στους ενδιαφερόμενους την διευκρίνηση ότι το σύνολο των απόψεων που διατυπώνονται είναι προσωπικές και μόνο προσωπικές. Η διευκρίνηση αυτή παρέχεται και σε μικρή επέμβαση που έκανα στο original post.em.icon.smile.png

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς απανταχου μουσικοφιλους το παθος με τα ιταλικα αυτοκινητα μοιαζει με το παθος του takis με τις shur (τα λεω καλα taki?) η με των fenderακηδων με τις strat ...μονο που τωρα οι ιταλοι πλεον δεν βγαζουν πισωκινητα! :cry: :cry: :cry:

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Αη Προτοκωλ

 

Ευχαριστούμε εμείς οι ενδιαφερόμενοι για την διευκρίνηση περί προσωπικών απόψεων. Δεν καταλαβαίνουμε βέβαια πως συμβιβάζεται με την εναρκτήρια πρόταση του άκρως ενδιαφέροντος post σου.

 

Αγαπητέ Alfasud' date=' είμαι υποχρεωμένος [b']ως moderator[/b] να προστατεύσω το φόρουμ από τις ανακριβείς πληροφορίες που παραθέτεις.

 

Θα αποφύγω να αναφερθώ στον οχετό των μνησίκακων εξυπνάδων που αποτελεί σχεδόν το σύνολο της δημοσίευσής σου και θα σταθώ στην τελευταία φαντασμαγορική σου δήλωση:

 

Υ.Γ. Τα Alfasud είναι σκατά, όπως όλα τα ιταλικά αυτοκίνητα, τα τελευταία 30 χρόνια.

 

 

Υ.Γ. Και όλα αυτά γιατί, όπως σωστά μου είπε ο yameth, τα γραπτά μένουν, και αφού δεν σε ξέρω προσωπικά, θα σε κρίνω απ'τα γραπτά σου. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς απανταχου μουσικοφιλους το παθος με τα ιταλικα αυτοκινητα μοιαζει με το παθος του takis με τις shur (τα λεω καλα taki?) η με των fenderακηδων με τις strat ...μονο που τωρα οι ιταλοι πλεον δεν βγαζουν πισωκινητα! :cry: :cry: :cry:

 

οχι δεν τα λες καλα...suhr Γραφονται και ΟΧΙ shur...Ποσες φορες θα το πω; :twisted: :wink:

παντως επειδη εχει παρεξηγηθει το θεμα ας πω για μια τελευταια φορα οτι οσο μου αρεσουν οι suhr,τοσο μου αρεσει και τρελλαινομαι το ιδιο πολυ η les paul μου,αλλα και 1 πολυ καλη fender που θα μου πεσει στα χερια.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε μου dienekes εδώ παραβαίνεις τους κανονισμούς καθώς επιτίθεσαι υβριστικά και σε προσωπικό επίπεδο στον Wow! που ξεκαθάρησε παραπάνω ότι μιλούσε την προσωπική του άποψη.

Γι αυτό διαγράφω την συγκεκριμμένη πρόταση σύμφωνα με τους κανονισμούς.

Προφανώς, καθώς δεν έχεις δείξει από τα γραπτά σου να στηρίζεις με αντικειμενικά στοιχεία τις απόψεις του Alfasud, έχεις άλλους λόγους (πιό υποκειμενικούς) για να υποστηρίζεις τον και τις... Alfasud.

Το σέβομαι αλλά όχι έτσι.

Νομίζω ότι τσιτωθήκαμε αρκετά όλοι μας και κυρίως χωρίς λόγο.

Εδώ συζητάμε τα της μουσικής έτσι όπως τα γνωρίζουν από πρώτο χέρι οι μουσικοί.

Ας επανέλθουμε χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς και με τα σημεία αναφοράς του forum που στηρίζονται στα διεθνή συμφωνηθέντα στανταρντς (σιωπηλά gentlemen agreements) που δημιούργησε το internet με την άμιλα και ανιδιοτέλεια.

 

Φιλικά,

yameth

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου dienekes εδώ παραβαίνεις τους κανονισμούς καθώς επιτίθεσαι υβριστικά και σε προσωπικό επίπεδο στον Wow! που ξεκαθάρησε παραπάνω ότι μιλούσε την προσωπική του άποψη.

Γι αυτό διαγράφω την συγκεκριμμένη πρόταση σύμφωνα με τους κανονισμούς.

Προφανώς' date=' καθώς δεν έχεις δείξει από τα γραπτά σου να στηρίζεις με αντικειμενικά στοιχεία τις απόψεις του Alfasud, έχεις άλλους λόγους (πιό υποκειμενικούς) για να υποστηρίζεις τον και τις... Alfasud.

Το σέβομαι αλλά όχι έτσι.

Νομίζω ότι τσιτωθήκαμε αρκετά όλοι μας και κυρίως χωρίς λόγο.

Εδώ συζητάμε τα της μουσικής έτσι όπως τα γνωρίζουν από πρώτο χέρι οι μουσικοί.

Ας επανέλθουμε χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς και με τα σημεία αναφοράς του forum που στηρίζονται στα διεθνή συμφωνηθέντα στανταρντς (σιωπηλά gentlemen agreements) που δημιούργησε το internet με την άμιλα και ανιδιοτέλεια.

 

Φιλικά,

yameth[/quote']

 

Φίλε yameth

 

Δεν μπορώ να πω ότι δεν περίμενα αυτή την κίνηση, στα πλαίσια τον κανονισμών.

 

Δεν νομίζω ότι η μέχρι τώρα συμπεριφορά μου στο forum έχει δώσει σημεία αντιπαλότητας και ιδιοτέλειας.

 

Ωστόσο έχεις άδικο να υποστηρίζεις ότι η θέση μου βασίζεται σε μεροληπτικά κριτήρια υπέρ του ενός ή του άλλου μέλους. Αν θέλεις η τοποθέτηση έναντι της οποίας καταφέρθηκα, με ενοχλεί αισθητικά και με θλίβει σαν μέλος του φόρουμ, κυρίως εφόσον προέρχεται από διαχειριστή. Ακόμα και αν εκφέρει τις "προσωπικές του εκτιμήσεις".

 

Ούτε εγώ έχω διάθεση να δώσω συνέχεια στο θέμα που δημιουργήθηκε πραγματικά εκ'του μη όντος. Παρ'όλα αυτά, η δική μου, επίσης προσωπική εκτίμηση σχετικά με το περιεχόμενο του κρανίου του εν λόγω moderator παραμένει αναλλοίωτη.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Dienekes, δεν σε καταλαβαίνω. Το όνομα "dienekes" δεν υπάρχει πουθενά σε ολόκληρο το post μου. ¶ρα εσύ έχεις κάποιους δικούς σου λόγους για να απαντάς έναντι του Alfasud, και καλά κάνεις, αλλά νομίζω ότι οφείλεις να μας διευκρινήσεις ποιοι είναι αυτοί οι λόγοι, πριν συνεχιστεί η συζήτηση.

 

Ο οχετός εξυπνακίστικων μνησικακιών, ήρθε σε απάντηση του αντίστοιχου οχετού εξυπνακίστικων ανακριβειών του Alfasud, και σαν τέτοιος (οχετός, δηλαδή) απευθύνεται μόνο σε αυτόν. Η δική σου παρεμβολή, δείχνει ότι μάλλον δεν έχεις συναίσθηση της διαφοράς του δικού σου επιπέδου από το επίπεδο του Alfasud, και κακώς δεν την έχεις διότι υπάρχει και (από όσο έχει φανεί μέχρι σήμερα) είναι σημαντική.

 

Ο συγκεκριμένος moderator (που ακριβώς τα ίδια θα έγραφε ακόμη και αν δεν ήταν moderator, όπως γνωρίζουν οι παλαιότεροι), εξακολουθεί να σε εκτιμά και να κατανοεί τον εκνευρισμό σου - συνεπώς δεν θα δώσει συνέχεια σε αυτή τη μη-διαμάχη.

 

Υ.Γ. - Η πτώση της ποιότητας των προϊόντων της ιταλικής αυτοκινητοβιομηχανίας είναι κάτι ευρύτατα γνωστό σε όσους ασχολούνται με το αυτοκίνητο. Το καλό όνομα των ιταλών στα αυτοκίνητα σχετίζεται με τα άριστα μοντέλα της Fiat, της Lancia και της Alfa Romeo κατά την δεκαετία του 60 και στις αρχές του 70. Ειδικά τα τελευταία 15 χρόνια, όποιος πήρε ιταλικό αυτοκίνητο και δεν κλαίει καλείται για μία τιμητική συνδρομή στο noiz.

 

Υ.Γ. - Η χρήση της λέξης που σε ενόχλησε ήταν ηθελημένη. Σε πολλά threads τα μέλη χρησιμοποιούν αργκό και μάλιστα λέξεις αρκετά βαρύτερες για την περιγραφή προσώπων, εταιρειών και καταστάσεων. Συνεπώς δεν εκτιμώ ότι τίθεται θέμα προσβολής της δημόσιας αιδούς (μεγάλα παιδάκια είμαστε). Από αισθητικής απόψεως, όντως συνιστά (η χρήση της λέξεως) μία προσβολή, όχι βαρύτερη όμως από την αναφορά του playstation σαν συσκευή υψηλής πιστότητας - εξαρτάται από το πόσο ευαίσθητος είναι κανείς.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ. - Η πτώση της ποιότητας των προϊόντων της ιταλικής αυτοκινητοβιομηχανίας είναι κάτι ευρύτατα γνωστό σε όσους ασχολούνται με το αυτοκίνητο. Το καλό όνομα των ιταλών στα αυτοκίνητα σχετίζεται με τα άριστα μοντέλα της Fiat' date=' της Lancia και της Alfa Romeo κατά την δεκαετία του 60 και στις αρχές του 70. Ειδικά τα τελευταία 15 χρόνια, όποιος πήρε ιταλικό αυτοκίνητο και δεν κλαίει καλείται για μία τιμητική συνδρομή στο noiz.

[/quote']

 

Οφείλω να ομολογήσω πως με τις απόψεις σου, ούτε και συ, διεκδικείς βραβείο ανοιχτομυαλιάς... :roll:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου