Προς το περιεχόμενο

τι εξοπλισμο εχετε στα στερεοφωνικα σας???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω ότι αστειεύεσαι.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Συνταγή για καφέ (από το Λούκυ Λουκ):

 

Παίρνουμε ένα κατσαρόλι' date=' καφέ και ένα πέταλο. Βάζουμε μέσα νερό και το αφήνουμε να βράσει.

 

Ρίχνουμε τον καφέ. Ρίχνουμε μέσα το πέταλο. Αν το πέταλο δεν επιπλέει, τότε χρειάζεται επιπλέον καφές.

 

Προσθέτουμε ανάλογα μέχρι το πέταλο να επιπλεύσει.[/quote']

 

 

 

happy8km.gif

lol.gif

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εσύ είσαι με τις ψηλές σουηδέζες κι εγώ με τις αλανιάρες συμπατριώτισες μας!

Δεν το αφήνουμε καλύτερα και ο νοών νοείτω;

Και εσύ ευτυχισμένος με τα Altec και το συλλεκτικό σου playstation... και εγώ μακριά τους!

 

Peace!

 

Αρχηγέ' date=' νομίζω πως με τον Sπίρο/Alfasud, δεν μπορείς "να βγάλεις άκρη", απ' όσο το έχω γνωρίσει από άλλα fora. ...

 

Νομίζω πως ένας άνθρωπος που έχει ένα στόλο Alfasud και δεν τον συγκινούν ούτε στο ελάχιστο τα σύγχρονα αυτοκίνητα, που ακούει την μουσική που ακούει και ασχολείται με αυτά που ασχολείται ο Σπίρος, είναι αντισυμβατικός, πάει κόντρα στο ρεύμα...

 

Γι' αυτό και δεν έχουν νόημα οι αντιπαραθέσεις μαζί του...Αξίζει όμως να απολαύσεις μια συζήτηση μαζί του, ακούγοντας τις ξεχωριστές απόψεις του...

 

Σπίρο, ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις, για καλό τα γράφω... :D

 

Χάρης (μια και σ' αρέσει να ξέρεις ονόματα)

 

Παντώς αυτό το playstation είμαι πολύ περίεργος να τ' ακούσω! :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ' date=' ακομα δεν τα ξεχασες αυτα τα ηλεκτρονικα?

Σπιρος

Σημερα που ηρθε ο φιλος ο κοντραμπασιστας, πρωην μπασιστας Τζαζ, μου εφερε εναν αμερικανικο ενισχυτη με τρανσιστορ για φιαξιμο, βγαζει βομβο!Ειναι 35 χρονων παλαιος και εχει ενα 12αρι!Κατι με poly...... λεγεται!

Σπιρος[/quote']

 

POLYTONE!Ενισχυτες αναφορας για καθαρο τζαζ ηχο.

Να του τον φτιαξεις του παιδιου,αξιζει τον κοπο!! :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yameth καλημέρα

 

Διατρέχω πάλι τον κίνδυνο να χαρακτηριστώ συνήγορος του φίλου μου, αλλά ειλικρινά μου έχει δημιουργηθεί μια εύλογη -πιστεύω- απορία με τα γραφόμενά σου.

 

Αναφέρθηκες αρκετές φορές σε μετρήσεις. Όταν διαλέγεις ενισχυτή για την κιθάρα σου ας πούμε, απαιτείς να δεις μετρήσεις; Πρόσεξε, όχι προδιαγραφές. Οι προδιαγραφές είναι για να πάρουμε μια ιδέα για το τελικό αποτέλεσμα και να διακρίνουμε την ποιότητα υλικών και υλοποίησης. Αλλά πιστεύω όταν μιλάμε για οποιοδήποτε ηχητικό σύστημα, αυτό που μετράει είναι η ακουστική εμπειρία.

 

Οι μετρήσεις μπορούν να μας δείξουν, κατά προσέγγιση, ποια θα είναι πιθανώς η ακουστική εμπειρία στο μέσο όρο των ανθρώπων. Πρόκειται για μια θεωρητική προσέγγιση που μικρή εφαρμογή έχει σε τελείως υποκειμενικές εμπειρίες, όπως αυτή της ακρόασης. Όπως ας πούμε στις μοτοσυκλέτες, μπορείς να εξηγήσεις γιατί κάποιοι προτιμούν Ιταλικές αντί για τις σαφώς πιο εξελιγμένες τεχνικά Γιαπωνέζικες;

 

Μου φαίνεται όλη αυτή η προσπάθεια σαν να προσπαθείς να περιγράψεις το Θεό με εξισώσεις. Ευτυχώς που εκείνος ο Χάιζεμπεργκ "έλυσε" το πρόβλημα, αποδεικνύοντας ότι δεν υπάρχει λύση!

 

Κάτι ακόμα: Τα blind tests είναι ή δεν είναι ενδεδειγμένη μεθοδολογία testing?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου yameth & Co

Φτου και απο την αρχη.......

Θα ηθελα πολυ να ακουσεις τα Αλτεκ που ανεφερα πριν εκφερεις γνωμη!

Το PS1 ακουγεται καλυτερα απο οτι εχουμε ακουσει μεχρι στιγμης, τουλαχιστον εδω πανω και για μερικους ακομα σε διαφορα μερη του κοσμου!

Ολοι ασχετοι?Χμμμμμμμμ........

Απο οτι καταλαβαινω εισαι αποσποντα στην κλασσικη μουσικη!Η κυρια ασχολια σου και τα ακουσματα σου ειναι ηλεκτρικα!

Ενα μονιτορ για ηλεκτρικη μουσικη πρεπει να εκπληρωνει αλλες προυποθεσεις απο ενα ηχειο που παιζεις μουσικη για να ευχαριστηθεις!Φυσικα, τα δικα μας κανουν και για τις δυο δουλειες, τα αυστηρως μονιτορ για στουντιο δεν κανουν για μουσικη!(εχω ακουσει και μερικα τετοια σουπερ μονιτορ εδω στα στουντιο, γιαυτο ξερω τι γραφω!)Εξαλου ετσι λενε μερικοι παραγωγοι εδω πανω που τυγχαινει να γνωριζω και δεν ειναι ασχετοι αν υποψιαζεσαι κατι τετοιο!

Ωχ, μολις θυμηθηκα οτι εχω κανει χειραψια με τον Αρβο Περτ, οταν ηταν εδω στο χωριο μου σαν επιτημος προσκεκλημενος πριν μερικα χρονια!

Οχι, δεν ειμαι μουσικος, ενας απλος ραδιοτεχνιτης, αυτο ειναι η τριτη φορα που το γραφω!

Δεν καταλαβαινω γιατι παιρνεις την συζητηση μας σαν αντιπαραθεση, απλα εσυ λες την γνωμη σου και εγω την δικια μου!

Απολυτος δεν ειμαι φυσικα, αντε παλι ξανα, ποσες φορες εχω γραψει οτι οι εξπονενσιαλ(ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΤΕΚ ΜΟΥ 311/90) εχουν τον τυπικο χρωματισμο των κορνων αυτης της σχεδιασης και οτι κανω τρακτριξ για να τις αντικαταστισω!!!!!Οι μοναδες ομως που θα οδηγουν τις καινουργιες κορνες θα ειναι οι παλαιες Αλτεκ!

Οσο για την σχεδιαση αυτων των κορνων, αντε παλι ξανα τα ιδια, δεν τις κανω εγω, επειδη δεν εχω τις θεωρητικες γνωσεις, αλλα μηχανικοι που καταιχουν αυτην την τεχνη!και αυτοι καλιστα θα μπορουσαν να δουλευουν και επαγγελματικα με ηχο, αλλα τον εχουν σαν χομπυ!Οταν ερθεις πανω, θα συναντησεις αυτα τα ατομα και θα δεις απο κοντα και τα οργανα εκατομμυριων κορωνων που εχει στην κατοχη του ενας απο αυτους!

Οι γνωμες μου δεν ειναι αστηριχτες ουτε απολυτες, επειδη δεν ειναι δικες μου γνωμες!Δεν μπορω απλα να επικαλεστω σαν δικες τις κατασκευες και τα συμπερασματα των ερευνητων της Bell Lab & Western Electric!

Χμμμ, εχεις δικιο, ας τα αφησουμε μεχρι να ακουσεις ΚΑΙ ΕΣΥ τα συατηματα εδω πανω και μετα μιλαμε!Μεχρι τοτε θα ακουω τα μονολιθικα μου μηχανηματα, ευχαριστω για την συμβουλη σου, αλλα δεν εχω αλλα δυστυχως!και θα ειμαι πολυ περηφανος για την καταγωγη τους, αφου τα μπασα μου(515) προερχονται απο ενα στουντιακι του Χολυγουντ, να δεις πως λεγεται, Μετρο Γκολντουινγκ Μαγερ νομιζω και οι κορνες και ντραιβερ απο το Ευροπα φιλμ στουντιο της Στοκχολμης!και το PS1 θα συνεχισει να ειναι ενα καλο συμπληρωμα στο γραμμοφωνο μου Lenco L75 και το μονολιθικο μου tuner Grundig RT-50!

Χαιρετησματα απο μια πολυ θυελλωδη Σουηδια μολις τωρα!

Σπιρος

ΥΓ 1: Οχι, δεν ειμαι απολυτος για τα Αλφασουντ, απλα ειναι νεαροι που δεν ξερουν περι τινος προκρειται!Στεκεται ακομα και σημερα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλα σαν ενα μοντερνο/ασφαλες μικρο αυτοκινητο που παρολι την ηλικια του μπορει να μεταφερει 3 ατομα με πληρη φορτιο δια μεσου ολης της Ευρωπης με ασφαλεια, γρηγορα και να κανει τους χαζο/οδηγους του, ακομα, να αποκοιμουνται το βραδυ με ενα απαλο χαμογελο............

Αυτο προσπαθω απεγνωσμενα να πω σε ανθρωπους που δεν ξερουν περι τινος προκειται και ομως εκφαιρουν γνωμη!

ΥΓ 2: Ναι, ετσι ειπε και ο Μαθιας, βγαζει ενα πολυ καθαρο ηχο αυτος ο Πολυτον, οι μετεπειτα ειχαν και βρωμικα καναλια!

ΥΓ 3: Ξανα για τον Μαθια! Του μετεφρασα εχτες αυτα που ειπωθηκαν εδω μεσα για τα Αλτεκ και ηθελε πολυ να γραψει και αυτος την γνωμη του, ετσι για να υπαρξει και μια πολυφωνια(Σουηδος βλεπεις)!Φυσικα αυτα που θα γραψει ειναι η δικη του γνωμη και ακουσματα και δεν του εχω πει τιποτα εγω, εξαλλου αυτα ειναι για μωρα, ετσι, αν εχεις περασει τα 50 οπως εγω τοτε υπαρχει και καποια σοβαροτητα!

ΥΓ 3: Επειδη εσεις εδω ησαστε μουσικοι και εγω απλα ενας ακροατης, δεν μπορω να προσφερω τιποτα αλλο σε εσας γιαυτο αυτο ηταν το τελευταιο μου ποστ!

Ευχαριστω τον Μιχαλη, Ιλλια, Χαρη και τους λοιπους ανωνυμους για την παραια!Αν καποιος εχει το δρομο του προς τα Βορεια μπορει ευχαριστως να ερθει σε εμενα, χωρος υπαρχει για να μεινει, το subwoofer μου χωραει ενα κρεβατι!!

piros Agathagelidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου yameth & Co

 

ΥΓ 1: Οχι' date=' δεν ειμαι απολυτος για τα Αλφασουντ, απλα ειναι νεαροι που δεν ξερουν περι τινος προκρειται!Στεκεται ακομα και σημερα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλα σαν ενα μοντερνο/ασφαλες μικρο αυτοκινητο που παρολι την ηλικια του μπορει να μεταφερει 3 ατομα με πληρη φορτιο δια μεσου ολης της Ευρωπης με ασφαλεια, γρηγορα και να κανει τους χαζο/οδηγους του, ακομα, να αποκοιμουνται το βραδυ με ενα απαλο χαμογελο............

Αυτο προσπαθω απεγνωσμενα να πω σε ανθρωπους που δεν ξερουν περι τινος προκειται και ομως εκφαιρουν γνωμη!

ΥΓ 2: Ναι, ετσι ειπε και ο Μαθιας, βγαζει ενα πολυ καθαρο ηχο αυτος ο Πολυτον, οι μετεπειτα ειχαν και βρωμικα καναλια!

ΥΓ 3: Ξανα για τον Μαθια! Του μετεφρασα εχτες αυτα που ειπωθηκαν εδω μεσα για τα Αλτεκ και ηθελε πολυ να γραψει και αυτος την γνωμη του, ετσι για να υπαρξει και μια πολυφωνια(Σουηδος βλεπεις)!Φυσικα αυτα που θα γραψει ειναι η δικη του γνωμη και ακουσματα και δεν του εχω πει τιποτα εγω, εξαλλου αυτα ειναι για μωρα, ετσι, αν εχεις περασει τα 50 οπως εγω τοτε υπαρχει και καποια σοβαροτητα!

ΥΓ 3: Επειδη εσεις εδω ησαστε μουσικοι και εγω απλα ενας ακροατης, δεν μπορω να προσφερω τιποτα αλλο σε εσας γιαυτο[b'] αυτο ηταν το τελευταιο μου ποστ![/b]

Ευχαριστω τον Μιχαλη, Ιλλια, Χαρη και τους λοιπους ανωνυμους για την παραια!Αν καποιος εχει το δρομο του προς τα Βορεια μπορει ευχαριστως να ερθει σε εμενα, χωρος υπαρχει για να μεινει, το subwoofer μου χωραει ενα κρεβατι!!

 

Σπίρο, σίγουρα θα φύγεις; Δεν θα μπορούσαν να έχουν ενδιαφέρον οι συζητήσεις μας;

 

Off topic: Για την αλφα δεν έχω αμφιβολία ότι παραμένει ακόμη και σήμερα ένα εξαιρετικό αυτοκίνητο. Απλά δεν εχει τις ανέσεις που επιθυμεί ο μέσος οδηγός όταν έχει ένα και μοναδικό μεταφορικό μέσο...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, μολις θυμηθηκα οτι εχω κανει χειραψια με τον Αρβο Περτ, οταν ηταν εδω στο χωριο μου σαν επιτημος προσκεκλημενος πριν μερικα χρονια!

 

και το εχεις πλυνει απο τοτε?!!!ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΛΕΝΑ ΠΟΤΕ!!(Πρεπει να ηταν συγκλονιστικη εμπειρια να γνωριζεις εναν τετοιο ΚΟΛΟΣΣΟ!)

 

Μη φευγεις απο την παρεα οι περισσοτεροι εδω μεσα ειμαστε (και) ΑΚΡΟΑΤΕΣ!

 

Παντως μιλωντας για τα ηχεια,τα Altec A7 που πουλαει ο φιλος μου (εχει 2 ζευγαρια & πουλαει το ενα λογω διαμορφωσης του χωρου του) τα χρησιμοποιει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για ακροαση κλασσικης μουσικης (& λιγης τζαζ) απο μπομινοφωνα & βινιλια (αν και οταν εβαλα να ακουσω ροκ κομματια απο cd player..μαμουσανε!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Alfasud, είμαι υποχρεωμένος ως moderator να προστατεύσω το φόρουμ από τις ανακριβείς πληροφορίες που παραθέτεις. Κατ' αρχήν, νομίζω ότι έχεις παρεξηγήσει λίγο το πνεύμα του thread. O mechmg93 ξεκίνησε μία απλή και όμορφη συζήτηση, η οποία θα επέτρεπε στα μέλη του φόρουμ να γνωριστούν λίγο περισσότερο μεταξύ τους, όπως βοηθιέται αυτή η γνωριμία όταν λέμε τι κιθάρα έχει ο καθένας ή τι πλήκτρα. Εσύ επιχειρείς (εδώ και αρκετές σελίδες) να πείσεις ότι έχεις κάποια αυθεντία σε αυτά τα θέματα, η οποία αυθεντία δεν φαίνεται να πιστοποιείται από τίποτε αντικειμενικό. Προσωπικά σέβομαι ότι έχεις γνώμη (η "γνώμη" είναι η παρηγοριά του έλληνα), αλλά άλλο γνώμη και άλλο γνώση.

 

Αφού λοιπόν ενδιαφερόμαστε περισσότερο για τις γνώμες μας από ότι ενδιαφερόμαστε για τη γνώση, ιδού και η δική μου γνώμη για όσα παρέθεσες, αγαπητέ Alfasud.

 

Δεν ξέρω ποια ουσία είχε καταναλωθεί (είπαμε, όχι αλκοόλ) όταν αποφασίσατε ότι το PlayStation είναι hi-end συσκευή, αλλά δυστυχώς αυτά τα πράγματα δεν ισχύουν. Όπως επίσης δεν ισχύει ότι τα ηχεία μόνιτορ δεν είναι κατάλληλα για να απολαύσει κανείς μουσική, δεν ισχύει ότι "ένα μόνιτορ για ηλεκτρική μουσική πρέπει να εκπληρώνει άλλες προϋποθέσεις από ένα ηχείο που παίζεις μουσική για να ευχαριστηθείς". Όλα τούτα είναι ανοησίες.

 

Για να δώσεις βαρύτητα σε αυτές τις ανοησίες, χρησιμοποιείς μία παράξενη διαλεκτική:

 

Το PS1 ακουγεται καλυτερα απο οτι εχουμε ακουσει μεχρι στιγμης' date=' τουλαχιστον εδω πανω και για μερικους ακομα σε διαφορα μερη του κοσμου! Ολοι ασχετοι?Χμμμμμμμμ........ [/quote']...δηλαδή ποιοι είναι αυτοί οι "όλοι", εσύ και πέντε φίλοι σου; Διαρκώς επικαλείσαι "τρίτους" για την ισχυροποίηση των απόψεών σου, αλλά ποιοι είναι αυτοί οι άνθρωποι και τι ακριβώς γνωρίζουν, δεν μας το λες.

 

ετσι λενε μερικοι παραγωγοι εδω πανω που τυγχαινει να γνωριζω και δεν ειναι ασχετοι αν υποψιαζεσαι κατι τετοιο
Εμ' date=' πως να μην το υποψιαζόμαστε, αφού δεν μας λες ποιοι είναι;

 

Ωχ, μολις θυμηθηκα οτι εχω κανει χειραψια με τον Αρβο Περτ, οταν ηταν εδω στο χωριο μου σαν επιτημος προσκεκλημενος πριν μερικα χρονια
Και τι μας νοιάζει, τι σχέση έχει αυτό με τη συζήτηση; Υποθέτω ότι ο Περτ είχε χειραψίες και με τον Δήμαρχο, άρα με αυτόν θα πρέπει να μιλάμε για ήχο;

 

Οταν ερθεις πανω' date=' θα συναντησεις αυτα τα ατομα και θα δεις απο κοντα και τα οργανα εκατομμυριων κορωνων που εχει στην κατοχη του ενας απο αυτους[/quote']Και στην Ελλάδα υπάρχουν πολλοί φίλοι της υψηλής πιστότητας που πετάνε εκατομμύρια σε σκουπίδια. Δεν είναι σουηδική αποκλειστικότητα.

 

αφου τα μπασα μου(515) προερχονται απο ενα στουντιακι του Χολυγουντ' date=' να δεις πως λεγεται, Μετρο Γκολντουινγκ Μαγερ νομιζω και οι κορνες και ντραιβερ απο το Ευροπα φιλμ στουντιο της Στοκχολμης[/quote']¶λλο ακατανόητο επιχείρημα. Τι εννοείς; τα έχεις απαγάγει; Επίσης, πριν τα απαγάγεις, αυτά παίζανε ηλεκτρική ή κλασσική μουσική (το "Όσα παίρνει ο άνεμος" ίσως;).

 

Δεν καταλαβαινω γιατι παιρνεις την συζητηση μας σαν αντιπαραθεση' date=' απλα εσυ λες την γνωμη σου και εγω την δικια μου[/quote'] Είπαμε, άλλο γνώμη και άλλο γνώση. Ο yameth δεν λέει τη γνώμη του, αλλά προσπαθεί να μεταφέρει τη γνώση του. Εσύ λες τη γνώμη σου!

 

Οι γνωμες μου δεν ειναι αστηριχτες ουτε απολυτες - Απολυτος δεν ειμαι φυσικα - Οχι' date=' δεν ειμαι απολυτος - [/quote'] Και βέβαια είσαι απόλυτος, όπως και κάθε άλλος ημιμαθής.

 

Επειδη εσεις εδω ησαστε μουσικοι και εγω απλα ενας ακροατης' date=' δεν μπορω να προσφερω τιποτα αλλο σε εσας γιαυτο αυτο ηταν το τελευταιο μου ποστ[/quote'] Δηλαδή, εμείς φταίμε τώρα για το ότι αποφάσισες (μόνος σου, αυτιστικά) ότι δεν έχεις να προσφέρεις τίποτε; Όταν μπήκες εδώ και άρχισες να γράφεις τα κουφά σου το ήξερες ότι εδώ συχνάζουν (και) μουσικοί. Δεν είδα όμως να σε εμποδίσει τότε.

 

το subwoofer μου χωραει ενα κρεβατι
Ίσως να μην είναι και κατάλληλο για τίποτε άλλο.

 

Χαιρετησματα απο μια πολυ θυελλωδη Σουηδια μολις τωρα
Και εμείς χαιρετίσματα από την ηλιόλουστη Αθήνα, κορόϊδα.

 

...

 

Να συνεχίσω ή φτάνει; Εσύ φίλε μου μπήκες εδώ για να κάνεις τον έξυπνο, αλλά ήταν κακή επιλογή διότι όλοι είμαστε αρκετά έξυπνοι και χωρίς εσένα. Το ότι τα πιο πολλά παιδιά εδώ δεν ξοδεύουν εκατομμύρια για το στερεοφωνικό τους δεν σημαίνει ότι εσύ ξέρεις περισσότερα για τη μουσική από αυτούς, σημαίνει ότι απλά εσύ είσαι λίγο περισσότερο "ψώνιο" (με την καλή έννοια).

 

Υ.Γ. Τα Alfasud είναι σκατά, όπως όλα τα ιταλικά αυτοκίνητα, τα τελευταία 30 χρόνια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Alfasud είναι σκατά, όπως όλα τα ιταλικά αυτοκίνητα, τα τελευταία 30 χρόνια.

 

ε,καλα οχι και ..ολα!!! :lol:

 

lamborghini

 

Ferrari-Enzo-001.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου