Προς το περιεχόμενο

τι εξοπλισμο εχετε στα στερεοφωνικα σας???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαρισρω κυριε διενεκες, δεν ερχεσαι εδω να κανουμε μερικα πειραματα με καφεδες?

Ρε ανωνυμε, ηρεμησε, οχι αγχος παρακαλω!Εγω τωρα που ηπια το καφεδακι μου θα κοιμηθω σαν αθωο παιδακι .......

Σπιρος

piros Agathagelidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι' date=' τι το παραξενο βλεπεις σε αυτο?[/quote'] Οκ, τίποτε... απλώς αν αρχίσεις να κοιτάς σε καθρέπτες μόνος σου και να λες στο είδωλό σου "are you talking to me?" μην παραξενευτείς....

 

Υ.Γ. Εννοείται πως κάνω πλάκα, μην παρεξηγηθείς σε παρακαλώ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα

εγω να παρεξηγηθω?

Δεν νομιζω οτι πασχω απο αυτην την ασθενεια!

Δεν το εχω κανει ουτε σε ποιο σοβαρες καταστασεις, ετσι δεν ειναι δενεκες?

Σπιρος

piros Agathagelidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω κανει ουτε σε ποιο σοβαρες καταστασεις' date=' ετσι δεν ειναι δενεκες?

[/quote']

 

Λες για εκείνη την "κατάσταση" που εγώ ήθελα να σκοτώσω κάποιον με φρικτά και παρατεταμένα βασανιστήρια, να τον κόψω ψιλά ψιλά κομμάτια και να τον θάψω σε κάποιο ξεχασμένο δάσος της Ουγγαρίας; :D

 

Eyeprotocol όπως σου είπα ο Σπύρος πίνει πολύ νερό. Και ο καφές είναι διουρητικός οπότε πίνει ακόμα περισσότερο νερό. Μην ανησυχείς λοιπόν για τα παραπάνω συμπτώματα δυσκοιλιότητας που λέγαμε. :wink:

 

Εξάλλου πρέπει να είναι ήρεμος γιατί έχει και κάτι ηλεκτρονικά μαραφέτια να επισκευάσει και κάτι άλλα να ξεκινήσει να φτιάχνει... εκτός αν τα έχει ξεχάσει... ξέρει αυτός... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους, Μιχαλη, τωρα μπορω να παω ησυχος για υπνο!

Εεεεε. εννοω να παω στο υπογειο και να ακουσω το καλυτερο στερεο συστημα της Νοτιας Σουηδιας!

Οχι ζηλιες παρακαλω!

Σπιρος

piros Agathagelidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα τωρα διενεκες, ηηηηρεμα, οχι και κομματακια τον φιλο μας, μονο αμερικανακι ειναι ο καυμενος!

Μην ξεχασω, εχεις χαιρετησματα απο εναν Λακη εξ Ατλαντης UZA!

Σπιρος

piros Agathagelidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπιρο, η το χιουμορ σου ειναι λιγο εξεζητημενο, η εισαι λιγακι εριστικος, η λογω ετων στην Σουηδια εκφραζεσαι με τροπο που δεν γινεται αντιληπτο απο μενα οτι ειναι,απλος,λιτος, χωρις σταγονα τα παραπανω.

σε καθε περιπτωση παντως καλη ακροαση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ, ακομα δεν τα ξεχασες αυτα τα ηλεκτρονικα?

Σπιρος

Σημερα που ηρθε ο φιλος ο κοντραμπασιστας, πρωην μπασιστας Τζαζ, μου εφερε εναν αμερικανικο ενισχυτη με τρανσιστορ για φιαξιμο, βγαζει βομβο!Ειναι 35 χρονων παλαιος και εχει ενα 12αρι!Κατι με poly...... λεγεται!

Σπιρος

piros Agathagelidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Hej, hej!

 

Ερωτησεις τωρα!

Εχεις ακουσει αυτα τα Αλτεκ που εχω σπιτι μου?

Όχι! (Μ' αρέσουν οι συνεντεύξεις!)

 

Εχεις ακουσει το PS1 σαν μηχανημα αναπαραγωγης?

Ναί δυστυχώς.

 

Ακους τα μηχανηματα σου σαν μερος της δουλειας σου σε στουντιο η για να ευχαριστηθης την μουσικη?

Και τα δύο καθώς αν ακούσεις αυτό που πας να γράψεις σαν ηχολήπτης και μουσικός' date=' δεν υπάρχουν δύο διαφορετικοί ήχοι αλλά ένας. Αυτός που άκουσες από το ίδιο το όργανο.

 

Κατα ποσον εχεις ακουσει κλασσικη μουσικη live?Εκκλησιαστικο οργανο?

 

Επειδή πλησιάζω σε μια διετία τα 50, μπορώ να πω ότι έχω ακούσει αρκετή μουσική για τα χρόνια μου. ...καί κλασσική... και live.

Και τον Penderetsky έχω δεί να διευθύνει το ρέκβιεμ του στο Ηρώδειο και την Berlin Philarmonic...

Εκκλησιαστικό και μαλιστα ένα από τα κορυφαία όργανα της Ευρώπης έχω ακούσει επανηλειμένα στο Μέγαρο Μουσικής των Αθηνών.

Λοιπόν; Πέρασα το τεστ;

Έχω τις προδιαγραφές σου για να ακούω;

Δηλαδή τώρα τι θα αντιπαραθέσουμε;

Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό για όσους δεν είναι μουσικοί, καθώς προφανώς εσύ δεν είσαι από τα συμφραζόμενα σου... αλλά για μας δεν εξηγεί πολλά... Ίσως σε επίπεδο ευρύτερης κουλτούρας.

 

 

ΥΓ 1:Δεν πινω ποτε μπυρα ουτε κρασι ουτε αλλο ποτο!

ΟΚ.

 

ΥΓ 2:Εισαι καλοδεχουμενος να ακουσεις και το συστημα μου και αλλα ακομα ποιο σοβαρα συστηματα' date=' δυστυχως μονο κορνες, μοναδες Altec, JBL, EV, TAD, να επισκεφτουμε μερικα στουντιο στο χωριο μου και να μιλησεις με συναδελφου σου, γιατι αν καταλαβα καλα εισαι επαγγελματιας στον ηχο![/quote']

 

Κι εσύ είσαι καλοδεχούμενος Alfasud. Αλλά τα δικά μας εδώ, λόγω μεγέθους, αποκλείεται να σε εντυπωσιάσουν. Ϊσως σε κάποιο από τα τακτικά μου ταξιδάκια στη χώρα σου να περάσω και από το χωριό σου. Συνήθως πάω πιό βόρια. Είμαι σίγουρος ότι θα είναι αποκάλυψη!

 

Προσωπικά αυτές οι αντιπαραθέσεις μου φαίνονται άκρως χαζές.

Δεν χρειάζομαι να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.

Από τη μία είσαι απόλυτος για τις δημιουργίες σου, και από την άλλη δηλώνεις ότι δεν τις έχεις καν μετρήσει...

Τέτοιες απόλυτες και κυρίως αστήρικτες απόψεις δεν τις υποστηρίζω (μου θυμίζουν το marketing του hi end) και μου κάνει εντύπωση που έρχονται από τη χώρα των Σουηδών που είναι χαμηλών τόνων.

 

Υπάρχει βιβλιογραφία για τα πηνία, τις κόρνες, τα ηχεία, το transmission line, το bass reflex, την ταχύτητα του ήχου και την συμπεριφορά του σε ένα κλειστό χώρο, το RT, harmonic distortion, τα στάσιμα κύματα... και.. και... εμείς συζητάμε αν το δικό σου είναι καλύτερο από το δικό μου... Σαν μικρά παιδιά.

 

Και εσύ είσαι με τις ψηλές σουηδέζες κι εγώ με τις αλανιάρες συμπατριώτισες μας!

Δεν το αφήνουμε καλύτερα και ο νοών νοείτω;

Και εσύ ευτυχισμένος με τα Altec και το συλλεκτικό σου playstation... και εγώ μακριά τους!

 

Peace!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου