Προς το περιεχόμενο

Αν ειχατε μονο ενα, ποιο Marshall Head θα θελατε?


Kingfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό που αρέσει και σε σένα νομίζω  ;) 

 

ούτε κανάλια, ούτε πολλές επιλογές, ούτε effects... απλά πράγματα...

ένα presence κι έφυγες. και είναι και loud as fukk!

 

;) ;) ;)

 

αλλά ένα έχω να πω: Marshall 2773!!! (1973+800 ;D)

 

 

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

JCM 800, 2203...

 

Παρεπιπτόντως δεν υπάρχει σαν επιλογή και ένας από τους αγαπημένους μου...

 

Μarshall Bass 50w, 1986 model

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 1974X που αναφέρεται στην ψηφοφορία για ηεαδσ... δεν είναι ηεαδ αλλά ψομβο. Aυτόν ψήφισα, όπως και προηγουμένως στο προηγούμενο θρεντ που αναφέρθηκε, και στο προηγούμενο θρεντ του προηγούμενου που υπάρχει σε αυτό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω DSL100 head & 1974x, αν ήταν να μείνω μόνο με έναν σίγουρα ο 1974χ, παίζει τόσο όμορφα που είναι "αρρώστια"... βέβαια θα λυπόμουν τα μάλλα για τον DSL... οπότε θα τον ξανάπαιρνα... από τους πλέον ευέλικτους μοντέρνους Marshall... είναι θεωρώ everybody must have one! Σχεδόν όλο το "κλασσικό" Marshall feel σε έναν ενισχυτή. Από Plexi Lead μέχρι pushed JCM800 και βάλε ακόμα... σχετικά οικονομικός και αξιόπιστος. Μπορείς να αναπαράγεις σχεδόν όλο το φάσμα των ηχοχρωμάτων Marshall  :)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδιά...

 

JCM800 δεν είναι μοντέλο ενισχυτή... Είναι ολόκληρη σειρά προϊόντων της Marshall. Υπάρχουν τουλάχιστον 4 διαφορετικά μοντέλα JCM800 για κιθάρα... Μερικά μάλιστα έχουν και diode clipping... Και η πλάκα είναι ότι είναι και το πιο δημοφιλές "μοντέλο" στο Poll.

 

Τεσπα, για να φύγει η παρεξήγηση, τα μοντέλα της Μαρσαλ είναι 4 ψήφιοι αριθμοί. Τα JCM, JMP, JTM κλπ είναι σειρές προϊόντων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου