Προς το περιεχόμενο

"Πεταλομηχανή" μέχρι τα 400ε?


NoIzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Επισης αν με ανοιχτες καμπινες &....combo Fender ενισχυτες ψαχνετε να βγαλετε high gain metal ηχο,μαλλον τζαμπα ψαχνετε.. ;),δε χτυπατε καλυτερα κανα φτηνο τραντζιστορατο AVT Μαρσαλακι να καμετε δουλεια σας?

 

 

+ απειρα

 

Τα χριστουγεννα δοκιμασαμε ενα fat foot , που ειναι ογκολιθος high gain , με ενα hrd και το αποτελεσμα ηταν το λιγοτερο απογοητευτικο .

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω τα ίδια με έναν twin reverb και gainατα πετάλια οπότε αρχίσαμε να γίνομαστε πολλοί...με τον peavey classic 30 όμως δεν έχω τέτοιο πρόβλημα ίσα ίσα.Ρίξτον μια αυτιά και μεταχειρισμένο τον βρίσκεις στο budget σου.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο peavey classic ειναι γνωστη υπερτατη πεταλομηχανη, το ειχα στο νου μου να τον προτεινω αλλα καινουργιος ειναι εξω απο το budget του, αλλα αν μπορει να τον βρει μεταχειρισμενο θα ειναι οτι καλυτερο πιστευω.

 

Οποτε +1 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει αλλα στους φεντερ δε νομιζω :'(

Συμφωνώ στους fender εγω είμαι ασχετος.

Πάντως o bassman είτε ο reissue είτε ο παλιός μια χαρά  δέχεται και τα vintage και τα highgain πετάλια.. ε ε ε ε? οεο!!  :P

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αν με ανοιχτες καμπινες &....combo Fender ενισχυτες ψαχνετε να βγαλετε high gain metal ηχο,μαλλον τζαμπα ψαχνετε.. ,δε χτυπατε καλυτερα κανα φτηνο τραντζιστορατο AVT Μαρσαλακι να καμετε δουλεια σας?

Το καλύτερο HighGain Ηχο τον έχω ακούσει με Open καμπίνα και Fender ενισχυτή combo.Μαλλον στην αθήνα παίρνετε fender ρεπλικες μου φαίνεται.. Ο μαρσαλ είναι για κάνα παπαγάλο. χαχαχαχαχαχα

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το καλύτερο HighGain Ηχο τον έχω ακούσει με Open καμπίνα και Fender ενισχυτή combo....

...

 

Και με vintage στρατ ε? :) Να δεις που μάλλον το καλώδιο έκανε όλη τη δουλειά.  :)

 

(Το ξέρεις πολύ καλά ότι αυτό που ονομάζουμε "fender combo" δεν είναι στην πεπατημένη "συνταγή" για high gain ήχο, οπότε ας μην γράφουμε υπερβολές).

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο HighGain Ηχο τον έχω ακούσει με Open καμπίνα και Fender ενισχυτή combo.Μαλλον στην αθήνα παίρνετε fender ρεπλικες μου φαίνεται.. Ο μαρσαλ είναι για κάνα παπαγάλο. χαχαχαχαχαχα

Από περιέργεια, ποιος ενισχυτής; Ποια ήταν τα υπόλοιπα συστατικά στον "καλύτερο HighGain Ηχο" (κιθάρα, εφέ, κλπ);;;

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου