Προς το περιεχόμενο

Fender vs suhr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν παει παρακατω ο μαγνητης στην ιδια θεση ειναι...βεβαια για να αλλαξεις pickguard πρεπει να βγαλεις το μπρατσο... ;D...αλλα θα μου πεις εδω στις vintage για να ρυθμισεις το TR πρεπει να το βγαλεις...

 

Προσωπικα εμενα με χαλαει γιατι αυτο το overhang ειναι BFU   ;D

 

butt-fucking ugly

 

I like my Fenders nice and vintage  ;)

 

Συγκρινεται ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ αυτη η κουκλα

 

$_20.JPG

 

με αυτη την...πανουκλα?  ;D

 

0076403_01_b.jpg

 

δε νομιζω... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εγω παντως και στις 2 βλεπω μονο βιδες και πλαστικα! εξελιξη μηδεν μετα απο 40 χρονια :p (να πω κ εγω καμια γνωμη,μη βαρατε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I like my Fenders nice and vintage  ;)

 

Συγκρινεται ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ αυτη η κουκλα

 

$_20.JPG

 

με αυτη την...πανουκλα?  ;D

 

0076403_01_b.jpg

 

δε νομιζω... ;)

Νίκο ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι αυτό που λες είναι καθαρά υποκειμενικό. Απλά μία fender, όπως αυτή που παρέθεσες (με ατέλειες, relic και aged χρώματα στα πλαστικά και στο σώμα-μπράτσο) τυχαίνει ;) να αρέσει στο 95% από την αποστειρωμένη "perfect" :P suhr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως και στις 2 βλεπω μονο βιδες και πλαστικα! εξελιξη μηδεν μετα απο 40 χρονια :p (να πω κ εγω καμια γνωμη,μη βαρατε)

 

Καποια πραγματα ειναι ΚΛΑΣΣΙΚΑ...δεν ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ εξελιξη γιατι ειναι ΤΕΛΕΙΑ απο την αρχη... ;)

 

Αν καποιος θελει εξελιξη υπαρχουν και αλλες εταιριες που φτιαχνουν κιθαρες.... οι κιθαριστες παντως στη συντριπτικη τους πλειοψηφια προτιμουν τα ΚΛΑΣΣΙΚΑ μοντελλα,για αυτο και οι περισσοτεροι παιζουν με κιθαρες που σχεδιαστηκαν τη δεκαετια του...50....(Gibson,Fender,Rickenbacker,Gretsch)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως και στις 2 βλεπω μονο βιδες και πλαστικα! εξελιξη μηδεν μετα απο 40 χρονια :p (να πω κ εγω καμια γνωμη,μη βαρατε)

 

Καποια πραγματα ειναι ΚΛΑΣΣΙΚΑ...δεν ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ εξελιξη γιατι ειναι ΤΕΛΕΙΑ απο την αρχη... ;)

 

Αν καποιος θελει εξελιξη υπαρχουν και αλλες εταιριες που φτιαχνουν κιθαρες.... οι κιθαριστες παντως στη συντριπτικη τους πλειοψηφια προτιμουν τα ΚΛΑΣΣΙΚΑ μοντελλα,για αυτο και οι περισσοτεροι παιζουν με κιθαρες που σχεδιαστηκαν τη δεκαετια του...50....(Gibson,Fender,Rickenbacker,Gretsch)

ΕΞΕΛΙΞΗ υπάρχει ΠΑΝΤΟΥ καλώς ή κακώς και όποιος δεν την αποδέχεται στο τέλος(αργά ή γρήγορα) ΧΑΝΕΙ.

Εξ ου και η στροφή της Fender & mARSHALL των δεν μασαω ΚΟΛΟΣΣΩΝ κιθαρων και amp στο μοντελινγκ Mustang & JMD όταν όλοι σιχτιρίζαν τη Line 6 όταν το ξεκίνησε...

Εξ ου και οι μηνύσεις της Gibson σε οτι ξυλινο κυκλοφορουσε με το σχήμα της....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν παει παρακατω ο μαγνητης στην ιδια θεση ειναι...βεβαια για να αλλαξεις pickguard πρεπει να βγαλεις το μπρατσο... ;D...αλλα θα μου πεις εδω στις vintage για να ρυθμισεις το TR πρεπει να το βγαλεις...

 

Προσωπικα εμενα με χαλαει γιατι αυτο το overhang ειναι BFU  ;D

 

butt-fucking ugly

 

I like my Fenders nice and vintage  ;)

 

Συγκρινεται ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ αυτη η κουκλα

 

$_20.JPG

 

με αυτη την...πανουκλα?  ;D

 

0076403_01_b.jpg

 

δε νομιζω... ;)

 

 

Αν και παραλίγο να συμφωνήσω πρώτη φορά ever με τον σουπερφάνκ .... το ξανασκέφτηκα... και οι δυο πανούκλες είναι !!!  μπλιαχ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξεπερασουμε καποιες αποψεις που ακουστηκαν του στυλ"Οι Fender δεν κρατανε το κουρδισμα,οι Suhr το κρατανε" κτλ κτλ κτλ που ειναι περα για περα προχειρες και αναληθεις,εγω παντως ειλικρινα αυτα τα περι....αποστειρωμενου η μη ηχου και τα σχετικα τα βρισκω λιγο αστεια.

 

Αρεσει σε καποιους η οχι, το να κανεις reverse engineering σε μια ηλεκτρική κιθαρα(και ειδικα σε strat) δεν ειναι πυρηνική φυσική.Οχι μονο ο Suhr αλλα και χιλιαδες αλλοι κατασκευαστες φτιαχνουν strat με ιδιο scale length,αποσταση μαγνητων και λοιπα specs επομενως το να νομιζει καποιος οτι η fender εχει καποιο ειδος "special mojo" ειναι αστειο.Eγω πχ δεν θα επαιρνα Suhr οχι γιατι δεν ειναι εξαιρετική κιθαρα, ή αποστειρωμενη strat ή υπερβολικα τελεια,αλλα γιατι ειναι υπερτιμημενη(οπως και πολλες hi end fender).

 

To να θες το headstock σου να γραφει fender(και να ειναι και το.."σωστο" σχημα ;D) το καταλαβαινω αλλα το να ξεπερνας αυτο το οριο και να θεωρεις οτι επειδη γραφει fender ακουγεται καλυτερη,εχει παραπανω mojo,η αν δεν ακουγεται καλυτερα το αντιστρεφεις και λες "η αλλη παραειναι τελεια" ::) ε νομιζω οτι αυτο δεν στεκει πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου