Προς το περιεχόμενο

Το Μπουζούκι


dromilious

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α, δεν είναι και τίποτα φοβερό. Είναι το solo του μπουζουκτσή. Πιάνεις μια κλίμακα (λαϊκή εννοείται) και της αλλάζεις τα φώτα. Όλα εξαρτώνται από το πόσο τεχνικός σολίστας είσαι.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και ο Hendrix 8O δεν είχε μιλήσει για ένα μπουζουξή μας;;(μου διαφεύγει το όνομα :roll: )

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Blackmore πάντως όταν είχε έρθει στην Ελλάδα για διακοπές στα '70 και συγκεκριμένα στην Ρόδο, είχε μείνει άφωνος στο άκουσμα του μπουζουκιού σε λαϊκό στέκι της εποχής σε σημείο να αρχίσει να μελετάει Χιώτη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και ο Hendrix 8O δεν είχε μιλήσει για ένα μπουζουξή μας;;(μου διαφεύγει το όνομα :roll: )

Χιώτη μήπως?

 

Ναι Χιώτη :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αλλα μπουζουκια δεν εχει η παρεα του noiz;

 

Εδω παρακατω μπορειτε να δειτε την αρχοντια μου  8) πριν κατι μηνες που ημουν αρρωστος και ειχα φρικαρει στο σπιτι οποτε εριξα μια-δυο πενιες να περασει η ωρα.

 

http://www.youtube.com/user/Dromilious

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και ο Hendrix 8O δεν είχε μιλήσει για ένα μπουζουξή μας;;(μου διαφεύγει το όνομα :roll: )

 

αυτο βρωμαει urban legend....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αν και λατρευω τον ΒΑΣΙΛΙΑ των οργανων (γιατι ΕΙΝΑΙ ο βασιλιας των οργανων!)

 

Καλά λίγο ψυχραιμία... Όλοι το αγαπάμε το  μπουζούκι αλλα όχι και βασιλιάς των οργάνων. Αυτη είναι απάντηση πειραιώτη ντερμπεντέρη σίδερο στο χέρι, άσσο στη μπουνιά.

Ακόμη και σε ολόκληρη την ελλάδα να κανεις γκάλοπ δεν βγαίνει το μπουζούκι βασιλιάς των οργάνων - φαντάσου να επεκταθεί και στο εξωτερικό αυτή η έρευνα....

 

Πληροφοριακά, βασιλιάς των οργάνων παγκοσμίως θεωρείται το πιάνο.  ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι δεν το μπορω καθολου το μπουζουκι. Ισως φταίει αυτη η χιλιοπαιγμενη τεχνικη με γρηγορες πενιες αναμεσα στους στιχους, ίσως και ο ασχημος στα αυτια μου ήχος του. Αν ειχα να διαλεξω, θ διαλεγα τζουρα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχα να διαλεξω, θ διαλεγα τζουρα παντως.

Σωστόοοος, είναι και πιο αλάνικο όργανο, βγάζει αλητεία ;D ;)

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου