Προς το περιεχόμενο

Ένας αγανακτισμένος γείτονας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα κάνω μια παρέμβαση γιατί καταντάει ελαφρώς εκνευριστικό.

Το ότι μπορεί να ενοχλείται κάποιος από συνεχή θόρυβο δεν τον κάνει μυγιάγγιχτο, αλλά φυσιολογικό.

Ο θόρυβος προκαλεί επιπλέον άγχος και ένταση και γι αυτό υπάρχουν κανονισμοί για τον περιορισμό του στις αστικές περιοχές.

 

Καταλαβαίνω πως στην Ελλάδα που δε σέβεται κανείς τίποτα είναι ΔΥΣΚΟΛΟ για πολλούς να το καταλάβουν. Όχι μόνο αυτό αλλά και πολλά άλλα... αλλά προσπαθήστε και λίγο :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα κάνω μια παρέμβαση γιατί καταντάει ελαφρώς εκνευριστικό.

Το ότι μπορεί να ενοχλείται κάποιος από συνεχή θόρυβο δεν τον κάνει μυγιάγγιχτο, αλλά φυσιολογικό.

Ο θόρυβος προκαλεί επιπλέον άγχος και ένταση και γι αυτό υπάρχουν κανονισμοί για τον περιορισμό του στις αστικές περιοχές.

 

Καταλαβαίνω πως στην Ελλάδα που δε σέβεται κανείς τίποτα είναι ΔΥΣΚΟΛΟ για πολλούς να το καταλάβουν. Όχι μόνο αυτό αλλά και πολλά άλλα... αλλά προσπαθήστε και λίγο :)

 

 

+1000

 

βλέπω διαρκώς άτομα στο φόρουμ να πιστεύουν πως έχουν το δικαίωμα να αποφασίσουν πότε δικαιούται ο γείτονας να παραπονεθεί και πότε όχι

 

αν ενοχλείται τόσο ώστε να γράψει γράμμα (και ως προς το λεκτικό του γράμματος έχουν άποψη πολλοί), ή να χτυπήσει κουδούνι, αυτό σημαίνει πως έχει κάνει υπομονή δεκάδες φορές και κάποια στιγμή αποφάσισε να κινηθεί, άρα   ε ν ο χ λ ε ί τ α ι

 

λες και η επί μια ώρα προσπάθεια να βγάλω ένα σόλο ή ριφ ή να παίζω ασκήσεις ή να ψάχνω το καλύτερο γκάζι είναι κάτι το εύηχο για τον άλλο, ΑΚΟΜΗ και σε μέτρια ένταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω μια παρέμβαση γιατί καταντάει ελαφρώς εκνευριστικό.

Το ότι μπορεί να ενοχλείται κάποιος από συνεχή θόρυβο δεν τον κάνει μυγιάγγιχτο, αλλά φυσιολογικό.

Ο θόρυβος προκαλεί επιπλέον άγχος και ένταση και γι αυτό υπάρχουν κανονισμοί για τον περιορισμό του στις αστικές περιοχές.

 

Καταλαβαίνω πως στην Ελλάδα που δε σέβεται κανείς τίποτα είναι ΔΥΣΚΟΛΟ για πολλούς να το καταλάβουν. Όχι μόνο αυτό αλλά και πολλά άλλα... αλλά προσπαθήστε και λίγο :)

 

 

+1 και απο μενα!

ειδικα για αυτο.....

 

Καταλαβαίνω πως στην Ελλάδα που δε σέβεται κανείς τίποτα είναι ΔΥΣΚΟΛΟ για πολλούς να το καταλάβουν. Όχι μόνο αυτό αλλά και πολλά άλλα... αλλά προσπαθήστε και λίγο :)

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Στον freerock1974

 

Να προσθέσω ότι κάτι "πρώην" κανιβαλοι σαν εμένα, δεν ακούμε και πολύ καλά απο τις βλακείες που κάναμε παλιά.... Και ξέρω ότι δεν είμαι ο μόνος! ;)

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούμε... σύντομα θα αρχίσουμε να μιλάμε για ντεσιμπελόμετρα και αστυνομίες και τα λοιπά. Υπάρχουν παράγοντες που δεν μπορούν να μετρηθούν έτσι ωστε να αποτελέσουν γενικό κανόνα με μια επαγωγή.

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη η μέτρηση είναι το πιο εύκολο πράγμα. Και πιο απλό να βρεις το νούμερο στο ντεσιμπελόμετρο από το να συζητάς "είναι δυνατα" - "δεν είναι". Και για τα μηχανάκια πχ υπάρχουν όρια στα ντεσιμπελ στην εξάτμιση. Και για να είμαι ειλικρινής πολύ χαίρομαι όταν - πολύ σπάνια είναι αλήθεια - η αστυνομία που λες γράφει κάποιον που έχει βάλει μπουρί στη μηχανή του. Όχι από χαιρεκακία. Επειδή απλά μας σπάει τα π@π@ρι@ χωρίς λόγο

 

Όπως λέει κι ο μηχανικός μου (όταν μιλάμε για εξατμίσεις, αλλά ισχύει και σε άλλα πεδία) το νέο δόγμα είναι "ΕΝΟΧΛΩ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩ"  :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια μου κανει εντυπωση πως οταν συζηταμε στα φορουμ η ακομα

και εξω για τα κακως κειμενα ειμαστε ολοι Ευρωπαιοι και νομοταγεις ακομα και νομολατρες...υπερμαχοι του πολιτισμου και του σεβασμου του συνολου...

Οταν ερθει η ωρα ομως να κανουμε τη τρελα μας η αυτο τελοσπαντων που μας

συμφερει και γουσταρουμε,δεν υπολογιζουμε τιποτα...και ριχνουμε και κανα αγενες βρισιδι σ αυτον που ενοχλουμε...

Τι εγινε?Γιναμε ξαφνικα ολοι Ευρωπαιοι?Μακαρι...

Δε μου κανει καμια εντυπωση η οικονομικη μας κατασταση.... :-[(ασχετο?)

Ολα μια αλυσιδα ειναι και ερμηνευονται απο τις πιο απλες συμπεριφορες οπως

το να ενοχλεις το γειτονα για να παιξεις το αγαπημενο σου κομματι...

Και γω υπηρξα απ αυτους που ενοχλουσαν(να μη πω οτι ακομα ειμαι...).

Θελουμε παιδεια....οχι απο αυτην του σχολειου,μεσα απο την οικογενεια...

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια μου κανει εντυπωση πως οταν συζηταμε στα φορουμ η ακομα

και εξω για τα κακως κειμενα ειμαστε ολοι Ευρωπαιοι και νομοταγεις ακομα και νομολατρες...

 

Τώρα λες πώς όλοι οι Έλληνες είναι ίδιοι; Και αυτοί που συχνάζουν εδώ μέσα και οι "απ'έξω"; Λάθος εντύπωση. Ειδικά σε αυτό το φόρουμ αλλά και γενικότερα, ενεργά στο ίντερνετ, το 5% των Ελλήνων - και πολύ λέω - είναι άλλη φάρα...

Προσοχή δεν μιλάω για τον λαό των torrents, του Youtube και του Facebook. Μιλάω για τους ενεργούς χρήστες internet.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα λες πώς όλοι οι Έλληνες είναι ίδιοι; Και αυτοί που συχνάζουν εδώ μέσα και οι "απ'έξω"; Λάθος εντύπωση. Ειδικά σε αυτό το φόρουμ αλλά και γενικότερα, ενεργά στο ίντερνετ, το 5% των Ελλήνων - και πολύ λέω - είναι άλλη φάρα...

Προσοχή δεν μιλάω για τον λαό των torrents, του Youtube και του Facebook. Μιλάω για τους ενεργούς χρήστες internet.

 

Τι θα πει ενεργος χρηστης ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που συμμετέχει, συνεισφέρει, τοποθετείται, έχει άποψη και τη γράφει, ζητάει βοήθεια και βοηθάει τους άλλους.

Edit: Αλλά αυτό δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να μη νομίζεις ότι όλοι οι Έλληνες είναι ίδιοι (όχι ίσοι - όλοι οι Έλληνες ΕΙΝΑΙ ίσοι, το λέει και το Σύνταγμα ;) )

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη,

Κάποιος που συμμετέχει, συνεισφέρει, τοποθετείται, έχει άποψη και τη γράφει, ζητάει βοήθεια και βοηθάει τους άλλους.

Αποκλειεται να βριζει τα κακως κειμενα και μετα να κανει τα ιδια?

Δε νομιζω...

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν ειμαστε ολοι οι Ελληνες ιδιοι και επιτρεψε μου να πιστευω οτι δεν ειμαστε ουτε ισοι με βαση το Συνταγμα

(αν ηταν ετσι καποιοι που βλεπουμε στα παραθυρα θα ταν φυλακη...)

Τελοσπαντων,αυτο που εννουσα ειναι οτι ΠΟΛΛΟΙ απο μας που τωρα μιλαμε για το δικαιωμα του ησυχαζειν(απο φασαρια)ισως επειδη περασαμε τα -αντα...

καποτε ενοχλησαμε...

Ας φροντισουμε να αλλαξουμε νοοτροπια στα παιδια μας τουλαχιστον,εκτος αν θελουμε μια χωρα χαβαλε.Αν τη θελουμε ετσι,καλως,αλλα μην παραπονιομαστε οτι δε μας σεβονται οι αλλοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου