Προς το περιεχόμενο

Eνισχυτής για μέταλ από 250-400 ευρώ? Για σπίτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα σου έλεγα κάτι σε Marshall μια κ οι φίλτατοι Priest Παίζουν με Marshall 50/50 αλλά στα λεφτά που δίνεις με έναν Βlackstar HT-5 θα είσαι κομπλε.

Mesa BooBie: The Spirit of Sex in Bedroom :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

τον ειχε προτεινει κ ενας προηγουμενος φιλος.Δεν ξερω...κολλαω  στο δεκαρι μεγαφωνο.Λες να μην εχω τοσο προβλημα?η να τον παρω καλυτερα κεφαλη?αλλα μετα θα παει στα 500 η δουλεια.Και κατι αλλο ...βαγαζει τιποτα η jet city σε 5-10 watt?Απο οσο μπορω να κρινω στο youtube,φαινονται πολυ καλοι

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου προτεινα κατι λιγο πιο τσιμπημενο απο αποψη τιμης αλλα πιστευω θα σε καλυψει απολυτα

προκειται για εναν τελικο

πχ Λαμπατος

(βρηκα εναν στις αγγελιες φαινεται για ευκαιρια)

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=32237

τρανζιστορ

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=32674

 

και το gsp1101 το οποιο μπορεις να το βρεις χρησιμοποιημενο σε καλη τιμη

αν θες τρανζιστορ τελικο εχεις 150+250=400 λαμπατο τελικο 250+250=500

;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D εδω βλεπουμε εναν μαρσαλλ ακριβως 2 σκαλια απο αυτον που σου εδειξα πιο πανω δηλαδη αυτος ειναι 100αρης και αυτος που σου εδειξα ειναι 20αρης η βασικη φιλοσοφια ειναι λογικα η ιδια

GlenTimpton.jpg.201078c9780c217bbc25e067444a8590.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν εχει φοτο στη αγγελια κ δεν καταλαβα,  ειναι κεφαλη ο μαρσαλ?τοτε θα χρειαστω κ μια καμπινα(1χ12 πιστευω ειναι καλη) καπου στα 150, νταξει δεν ξεφευγω και πολυ.Αλλα τα 20 βαττ λαμπατου δεν ειναι πολλα για σπιτι?

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το matamp παντως ειναι ωραιο αργαλειο.Αν βρεθει ενα αξιοπρεπες εμφανισιμο σασί για να μπει μεσα θα ειναι και γαμω τα αργαλεια.

 

Το δοκιμασα στον μπιχλα με σαπιοbach κιθαρες και ηταν πολυ τζαζ το αποτελεσμα δικε μου ναουμε και τα λοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά, σου προτείνω σε αυτά τα λεφτά να κοιτάξεις και τον Spider Valve (1ης γενιάς) 2x12 combo που αυτή τη στιγμή στο dv247 έιναι 60% κάτω της τιμής που είχε έως πριν μερικούς μήνες (800-890 euros) ή έχει ακόμα σε άλλα καταστήματα. Διώχνουν ότι έχουν σε stock γιατί έχει βγεί το επόμενο μοντέλο με μερικά amp models και effect παραπάνω.

 

http://www.dv247.com/guitars/line-6-spider-valve-212-tube-modelling-guitar-amp-combo--44566

 

Στον προτείνω γιατί με 380κατι ευρώ έχεις:

-μια 2x12 καμπίνα με Celestion V30's,

-προενίσχυση modelling με εφεδάκια για να προσεγγίζεις διάφορους ήχους...

-...πολύ εύκολα παρακάμπτεις την ψηφιακή (*) προενίσχυση και χρησιμοποιείς κάποια άλλη λαμπάτη(σε μορφή pedal, rack, ή πεταλιέρας),

-40W λαμπάτη τελική ενίσχυση by Bogner,

-λόγω των 2 celestions αν πάρεις κάποια άλλη κεφαλή στο μέλλον χρησιμοποιείς άνετα την καμπίνα του (120W στα 16Ohms).

 

Για τους παραπάνω λόγους νομίζω αποτελεί ευκαιρία σε αυτή τη τιμή (γι αυτό και το παρήγγειλα!). Ελπίζω να βοήθησα.

 

(*) Ενώ στην Line 6 λένε πως έχει (2) Sovtek 12AX7LPS preamp tubes, (2) Sovtek 5881/6L6WGC power amp tubes, στο διάγραμμα εμφανίζονται οι preamp tubes....μετά την προενίσχυση!  ???

signal_flow.JPG.2267c6a59b67b23f1d8a3d56a4f005d2.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μια προενισχυτικη λειτουργει σαν phase splitter που τροφοδοτει τις 2 τελικες, η αλλη προσφερει ενα τελικο σταδιο προενισχυσης για "λαμπατοζεστασυνη αλα κρεμ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μια προενισχυτικη λειτουργει σαν phase splitter που τροφοδοτει τις 2 τελικες, η αλλη προσφερει ενα τελικο σταδιο προενισχυσης για "λαμπατοζεστασυνη αλα κρεμ".

Thanx man for the info! Και έλεγα εγώ τι ^#@% γίνεται ρε παιδί μου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου