Προς το περιεχόμενο

Σκυλιά με ουρά...τα λεφτά!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...μα ειπαμε ο session παιζει και σκυλαδικα και μεταλ και ροκ και funk και τα παντα...στην ελλαδα ομως το χρημα υπαρχει εκει και εκει παει' date='λογικο ειναι..[/quote']

 

Ορίστε λοιπόν που βγήκα και πιτσιρικάς, χρόνια είχα να το ακούσω αλλά μ'άρεσε. :lol:

Περιμένω λίγο να ωριμάσω μπας και αποκτήσω και εγώ τέτοιες εμπειρίες με μέλη της μεγάλης των Ελλήνων Session-αράδων Σχολής που ηχογραφούν χωρίς να ξέρουν από πριν τι γράφουν (μην σου πω και με τα αυτιά βουλωμένα … οπότε ούτε και μετά μαθαίνουν τι έπαιξαν) και φυσικά σε ΟΛΑ τα είδη (ΤΑ ΠΑΝΤΑ λέμε, εκεί βρίσκεται και η διαφορά από τις σχολές του εξωτερικού, εκείνοι και ειδικά οι του ανατολικού μπλοκ δεν μπορούν να παίξουν σκυλο-session, ενώ εμείς...)

Και μην ξεχνάμε πως οδηγούν μηχανάκι με κλειστά τα μάτια, 8O όχι έτσι ...

έτσι 8)

 

Αλήθεια έχετε δει το vidεάκι με τον Hendrix και την ακουστική του μπροστά στην κάμερα να ζητά συγνώμη για λαλακία που έχει κάνει και να πιάνει το κομμάτι από την αρχή? Σίγουρα οι περισσότεροι το ξέρουν… Εγώ μια φορά έχει τύχει να το δω.

ΟΥΦ, ευτυχώς, οι δικοί μας δεν είναι ερασιτέχνες. Και να σκεφτείς ότι ήξερε και από πριν τι θα έπαιζε… ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

 

Δεν θέλω να παρεξηγηθεί κανένας χιούμορ κάνουμε :)

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

old nick δεν είσαι ικανός εσυ να με ειρωνευτείς.

άντε παλικάρι μου να ασχοληθείς με τίποτε άλλο, να μην μαγαρίσουμε πάλι το forum μας με μπινελίκια.(δεν αξίζει τον κόπο εξάλλου)

 

σχετικά με το υπεροπτικό ύφος τον επαγγελματιών θα έλεγα πως

δεν είναι ολοι οι άνθρωποι ίδιοι..

επίσης, δεν παίζουν με τα μάτια κλειστά και τα αυτιά βουλωμένα, απλά διαβάζοντας τις σημειώσεις και δοκιμάζοντας το κομμάτι 1-2 φορες, ηχογραφούν απευθείας και αλάνθαστα (στο μέτρο του δυνατού γιατί άνθρωποι είναι και αυτοί,αν και όταν ετυχε να παρευρίσκομαι σε ηχογράφηση δεν άκουσα κανένα λάθος και οι μόνες επαναλήψεις έγιναν επειδή ο παραγωγός είχε κάτι άλλο στο μυαλό του)

 

να σημειωθεί πως όλοι οι μουσικοί εκείνη την ημέρα,επέμεναν να προσπαθήσουν και άλλο για καλύτερο αποτέλεσμα,ακόμη και όταν τους έλεγαν πως όλα γράφτηκαν όπως έπρεπε.

 

θέλουμε η δεν 8ελουμε το επίπεδο γνώσεων-τεχνικής και εμπειρίας τους είναι υψηλότατο και το εκμεταλλεύονται βγάζοντας χρήματα.

 

τώρα αν ειναι ικανός να τους καταδικάσει ως μη καλλιτέχνες ο guitar hero της κρεβατοκάμαρας,ειναι άλλο θέμα και βγάζουμε ολοι τα συμπεράσματα μας..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειληκρινα δεν καταλαβαινω που το πατε με αυτο το θεμα!!!!

οτι οι"σκυλαδες εχουν καλυτερα οργανα απο μας? (αραγε ο schumaher οδηγαει seicento?)

η οτι ειναι καλυτεροι μουσικοι? (προσωπικη αποψη και 50 takes να κανει καποιος ενα κοματι το βγαζει αν και ο Φοιβος - λεμε τωρα- δεν νομιζω να δινει παρτιτουρες σε μουσικους θα παιζει τα παντα με κανα super-douper plug-in

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειληκρινα δεν καταλαβαινω που το πατε με αυτο το θεμα!!!!

οτι οι"σκυλαδες εχουν καλυτερα οργανα απο μας? (αραγε ο schumaher οδηγαει seicento?)

η οτι ειναι καλυτεροι μουσικοι? (προσωπικη αποψη και 50 takes να κανει καποιος ενα κοματι το βγαζει αν και ο Φοιβος - λεμε τωρα- δεν νομιζω να δινει παρτιτουρες σε μουσικους θα παιζει τα παντα με κανα super-douper plug-in

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειληκρινα δεν καταλαβαινω που το πατε με αυτο το θεμα!!!!

οτι οι"σκυλαδες εχουν καλυτερα οργανα απο μας? (αραγε ο schumaher οδηγαει seicento?)

η οτι ειναι καλυτεροι μουσικοι? (προσωπικη αποψη και 50 takes να κανει καποιος ενα κοματι το βγαζει αν και ο Φοιβος - λεμε τωρα- δεν νομιζω να δινει παρτιτουρες σε μουσικους, θα παιζει τα παντα με κανα super-douper plug-in

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα οργανα στις παραγωγες του φοιβου ειναι φυσικα (εκτος synths και πιανα)και βεβαια ολα τα dance κομματια του ειναι με υπολογιστη οπως ειναι φυσικο.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ θα σας πώ μόνο να μην είστε τόσο καχύποπτοι και μειωτικοί ο ένας για τον άλλο... Δεν ξέρετε τι είναι ο καθένας πίσω απο το πληκτρολόγιο, ούτε τα χρόνια του, ούτε την πείρα του. Χαλαρώστε λίγο.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ θα σας πώ μόνο να μην είστε τόσο καχύποπτοι και μειωτικοί ο ένας για τον άλλο... Δεν ξέρετε τι είναι ο καθένας πίσω απο το πληκτρολόγιο' date=' ούτε τα χρόνια του, ούτε την πείρα του. Χαλαρώστε λίγο.[/quote']

εγώ δεν μείωσα ουτε ειρωνεύτηκα κανέναν,

έχω ζησει άλλα πράγματα στον χώρο και δεν μπορώ να δεχτώ ανακρίβειες και μάλιστα με επιβλητικό ύφος.

Δεν εξυψώνω ουτε μειώνω κανέναν απλά λέω τα πράγματα όπως είναι γιατί τα είδα από κοντά

.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου