Προς το περιεχόμενο

Μουσικός Υπολογιστής. Τι?


karhariasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα για χαβαλέ ενα testaki να δω ποσο βγένει ενα καλό συστημα πανω κατω.

 

screenshot001custom4fh.jpg

 

Τελικά βγήκε στο τσακ!!!

Έβαλα 2 250αριδες σατα2 με 8mb cache... Δεν είχε αυτούς με 16... Η τιμή είναι περίπου +10ευρα αλλα αμα βάλεις 2χ80GB + 1χ250GB είναι -10 άρα πάει στα ίσια του. Μπορείς να πέσεις και 20ε με μια μητρική χωρίς sli (δεν την είχε τώρα). Πληκτρολογιοποντικι ms dsp για οικονομια.

 

Edit

UPS Ξέχασα να βάλω +90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φίλε mechmg93 αν θες εμπειρίες ακου αυτές και τράβα τα μαλιά σου και στους μεν και στους δε

 

πέρσι σε ένα πανάκριβο σύστημα που έστησα για φίλο μου στην Αγ. Παρασκευή με AMD FX55 (η ναυαρχίδα τους τότε, μιλάμε για 920 ευρώ CPU και δική του επιλογή) ενώ φαινομενικά όλα καλά, το μηχάνημα κόλλαγε σε άσχετες στιγμές (τα υποσηστήματα όλα πανάκριβα και αυτά) ύστερα από πολύυυυυ ψάξιμο σε όοολα τα υποσηστήματα και με τα νεύρα τσίτα καταληξα στη CPU, έκανε λάθος στις μαθηματικές πράξεις΄, και το διαπίστωσα όταν έπαιζε mp3 κάποια στιγμή κόλλαγε, αλλά το καλύτερο check έγινε όταν του βάλαμε να υπολογίσει κάτι με ένα πρόγραμμα ωροσκοπίου (που χρησιμοποιούσε πολύπλοκους αλγόριθμους) που είχε ο συγκεκριμμένος φίλος και αμέσως "κράσαρε" κατόπιν βαλαμε έναν AMD 4200+ (590 ευρώ αυτός τότε) και υσήχασε γιατί ήταν το μοναδικό κομμάτι FX55 λέει στην ελλάδα 8O και δεν μας το άλλαζαν με ίδιο, οπότε πιστώθηκε και πήραμε τον 4200+ Κατόπιν τούτου ίσως ήταν και ότι πιο γρήγορο είχα δει ως τότε στη ζωή μου.¨

¶λλη περίπτωση στα Εξάρχεια στο "παλιό" μαγαζί που δούλευα το 1999 είχαμε "κρούσματα" με τους DURON (οι φτηνοί τότε like celeron της AMD)

στους 10, 1-2 δεν άναβε :lol: , και 1-2 κόλλαγαν συνεχώς :lol: ! όσοι δούλεψαν, πάταγαν όμως ανελέητα οποιονδήποτε Intel celeron, της εποχής. (εδώ μπορεί να ήταν και κάποια παρτίδα :wink: )

¶λλη περίπτωση ήταν το περίφημο chipset υποστήριξης NForce 2 της nvidia όπου σε υλοποίηση από την MSI αλλά και από Gigabyte είχε πρόβλημα στην τάση του socket (εεεε, ρε τι μπουγάτσες είχα βγάλει πρόπερσι!! :lol: ) τι σήμαινε αυτό ότι παραπάνω τροφοδοσία ρεύματος πήγαινε στο socket με αποτέλεσμα η CPU καμιά φορά να γινόταν κάρβουνο! άσε που για να κάνει boot το system έκανες 36 φορές τον σταυρό σου! (αν προλάβαινες) με το nforce 3 & 4 βελτιώθηκαν

και είναι ακόμα πολλάααα για την AMD

 

Στην ίντελ? πάνω κάτω τα ίδια χάλια, οι celeron ενω μια ζωή είναι απροβλημάτιστοι δυστηχως ΔΕΝ είναι επεξεργαστές πέρα από εφαρμογές το πολύ γραφείου από επιδόσεις ασε..... καλύτερα αγόρασε άβακα και κάνε τις πράξεις με το χέρι πιο γρήγορα θα τελειώσεις.... :lol: :lol:

όσο αφορά τους P4 από την αρχή η Intel μας παιδευε! τρελές επιδόσεις αλλά πέτα τις μνήμες σου έλεγε τότε και πάρε rambus (back in year 2000) είναι το μέλον! πλήρωνε τότε αυτές τις πανάκριβες αηδίες που ζεμάταγαν σε 10 λεπτά και από επιδόσεις μόνο στα χαρτιά! αλλάζουν πλατφόρμα σχεδόν κάθε εξάμηνο! εννοώ socket, chipsets, memory modules κλπ

όσο για προβλήματα? εδώ είναι αυτό που έλεγα λαχείο! Εξηγήστε μου γιατί σε νετ καφέ τα ίδια configuration με Ιντελ P4 3.0GHz πέρσι (και μιλάμε για ποιοτικότητα σε υποσηστήματα) είχαν διαφορές στην συμπεριφορά της ταχύτητας (όταν ζητούσαμε την φόρτωση και εκτέλεση κάποιων games) και αυτό "φαινόταν" τουλάχιστον σε εμένα. Τα μηχανήματα είχαν στηθεί εξίσου το ίδιο σε software με ακριβώς τα ίδια "υποσηστήματα" σε όλα !!!άλλαξα σε 2 που "υποψιαζόμουν" CPU και όλα οκ! (και μη πειτε τρελό :oops: , μόλις άλαξα CPU κάποιες ανέξήγητες καθυστερήσεις που υπήρχαν εξαλήφθηκαν)

Επίσης πολλοί δεν έχουν ανάψει out of the Box, και επιστράφηκαν προς αντικατάσταση

 

Κάτι άλλο που πρέπει να προσέχετε είναι το σήμα αυθεντικότητας και των δύο και της Ιντελ και της AMD που "ιριδίζει" στο box. αν έχετε επεξεργαστές στα PCia σας και δεν σας έχουν την "μαμά" ψύκτρα κάτι ΒΡΟΜΑΕΙ, εκτός και αν το παραγγείλατε με άλλη, που καλό θα ήταν να το παραγγέλνατε κανονικά και μετά να την αλλάζατε. Αυτό σημαίνει ότι ο επεξεργαστής είναι "χύμα" και έχει ένα μόνο χρόνο εγγύηση. ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελές επιδόσεις αλλά πέτα τις μνήμες σου έλεγε τότε και πάρε rambus (back in year 2000) είναι το μέλον! πλήρωνε τότε αυτές τις πανάκριβες αηδίες που ζεμάταγαν σε 10 λεπτά και από επιδόσεις μόνο στα χαρτιά!

 

μεγάλε δε παίζει αυτό που λες.

η rambus είναι απ τις μεγαλύτερες εταιρίες που κατασκευάζουν μνήμες,πάντα είναι ένα βήμα πιο μπροστά απ'τον ανταγωνισμό και μάλιστα η amd απέκτησε τη δυνατότητα να έχει πρόσβαση σε τεχνολογίες της Rambus για τα επόμενα 5 χρόνια σχετικά με ελεγκτές DDR2, DDR3, FB-DIMM, PCI Express και XDR κα.

 

(όπου xdr οι τερατώδεις μνήμες για ps3,άμεσα, και για pc αργότερα.)

 

με λίγα λόγια ήταν φοβερές μνήμες οι συγκεκριμένες αλλά το χειρίστικε λάθος το θέμα η intel και σε μια προσπάθεια να κόψει τον αέρα της amd που γνώριζε πρωτοφανή τότε επιτυχία με την πλατφόρμα thunderbird-ddr1 είπε να ρίξει το κόστος απόκτησης ενός pentium4 αλλάζοντας socket και υιοθετόντας το ddr πρότυπο.

 

θυμάμαι στα τότε benchmarks μνημών να προηγείται κατά πολύ τότε η intel.

 

μιλάμε όμως για "δεινοσαυρικές" εποχές,τότε πρωτοεδραιώθηκε στη συνείδηση του κόσμου η amd,τότε ήταν καλύτεροι οι mac κλπ.

 

ps:φίλε Wow! o καλύτερος επεξεργαστής που αναφέρθηκε στη συζήτηση αυτή είναι ο 4400 χ2 της amd ( που πρωτανέφερε ο iatrelis) χωρίς δεύτερη κουβέντα.

 

 

επίσης τα παρακάτω που λες δε στέκουν

 

 

- Η φήμη των Amd οφείλεται στους δημοσιογράφους (ιντερνετικούς και έντυπους). Ακόμη και να πιστέψουμε ότι είναι αμερόληπτοι (εγώ δεν το πιστεύω) δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είναι υποχρεωμένοι διαρκώς να "ανακαλύπτουν" κάτι καινούργιο και να το προτείνουν, αλλιώς θα ξέμεναν από δουλειά.

 

- Εγώ, λόγω επαγγέλματος, έχω δοκιμάσει όλους (μάλλον) τους επεξεργαστές που έχουν εμφανιστεί τα τελευταία 5-7 χρόνια. Πάντοτε βρίσκω προβληματα στους Amd, τα οποία προβλήματα (κατά τη γνώμη μου) δικαιολογούνται από την συνηθισμένη διαφορά στην τιμή τους. Είναι πάρα πολλά για να αναφερθούν εδώ, αλλά προς θεού μην αρχίσετε τώρα να μου λέτε αυτά που διαβάζετε στα περιοδικά, ειδικά εκείνοι από εσάς που ποτέ μέχρι σήμερα δεν έχουν αγοράσει Amd. Όποιος έχει λεφτά για να πάρει έναν καλό Intel, ας τον πάρει.

 

 

ειδικά αυτό

 

Πάντοτε βρίσκω προβληματα στους Amd, τα οποία προβλήματα (κατά τη γνώμη μου) δικαιολογούνται από την συνηθισμένη διαφορά στην τιμή τους

 

δηλαδή να απορώ που εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα ?(εκτός της θερμοκρασίας,παλιά)

 

πέρα του οτι ποτέ δε μπορείς να δικαιολογήσεις προβλήματα επειδή κάτι είναι κατα 20-30 ευρώ πιο φθηνό απο κάποιο άλλο αντίστοιχο προιόν εδώ έχουμε φτάσει να κατηγορείται η amd για τους πανάκριβους επεξεργαστες της,ειδικά στα dualcore συστήματα 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το θέμα θόρυβος εγώ το έλυσα σχεδόν κάνοντας αυτά που βλέπετε παρακάτω:

Ανεμιστήρας 8cm στη cpu στα 7Volt.

Ανεμιστήρας 8cm στη vga στα 7Volt(δεν ακούγεται κίχ)

Τοποθέτηση του σκληρού στον αέρα για να μην βουίζει το κουτί από τους κραδασμούς.

Τέλος εγώ στο τροφοδοτικό έβαλα ρυθμιστή στροφών και ετσι ρίχνω το επίπεδο του θορύβου αρκετά.

ΠΡΟΣΟΧΗ:Το σύστημα δεν είναι dead silent αλλά πλησιάζει αρκετά πρός αυτό!

 

Γεια χαρά.

 

Αυτό που έκανες με τον σκληρό σου νομίζω ότι δεν είναι και το πιο σωστό. Λογικά έτσι όπως τον έχεις κρεμάσει θα κουνιέται σαν εκκρεμές με το παραμικρό κουνηματάκι του PC σου. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα και την μείωση του χρόνου ζωής του σκληρού σου αλλά και την καθυστέρηση στην ανάγνωση λόγο του ότι οι δονήσεις στις κεφαλές των δίσκων μέσα στον σκληρό σου' date=' από ελαφρά κουνηματάκια, αποσβένονται πιο αργά απ’ότι αν ήταν βιδωμένος. Σαν να έχεις στο αμάξι σου χαλασμένα αμορτισέρ ένα πράμα. Αυτό που έχει κάνει ο τύπος στο link που έδωσες είναι κάπως διαφορετικό στην υλοποίηση από αυτό που έχεις κάνει.

 

Αυτό πάλι με τους ανεμιστήρες το είχα κάνει κι εγώ μια περίοδο δοκιμαστικά αλλά παρατήρησα ότι ανέβαζε θερμοκρασίες με αποτέλεσμα να καθυστερεί περισσότερο.[/quote']

Μπορεί να στέκει αυτό που λές αλλά εγώ δεν έχω παρατηρήσει μείωση στην απόδοση,μόνο στο θόρυβο!Επίσης προϋποτίθεται ότι δεν βαράς κλωτσιές στο κουτί οπότε μένει ακίνητο!Η θερμοκρασία στο σύστημα μου είναι το καλοκαίρι γύρω στους 50 idle που δεν το θεωρώ τραγικό.Τώρα είναι 38-40 πάντα με το κουτί ανοιχτό.Επίσης εγώ έχω απλό AMD Athlon XP οπότε δεν ξέρω αν το σύστημα μου θα λειτουργούσε και στον 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ παιδιά ότι έχουν περάσει από τα χέρια μου:

AMD 386SX 33Mhz

Celeron 300A@450Mhz

Intel PIII 1000Mhz

AMD Duron 10000Mhz

AMD Athlon XP 2000+ Palomino,μετά αλλάχθηκε με TBredB(πολύ ανώτερος)

Celeron M 1400Mhz 1MB cache (πιό γρήγορος από τον Athlon 2000+ )

ΠΟΤΕ δεν είχα πρόβλημα με AMD,τα πάντα έτρεχαν ρολόι και ΠΟΤΕ δεν συνάντησα ασυμβατότητα με οποιοδήποτε πρόγραμμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως εξελίζεται σε intel vs amd war?

 

μπα...

δε νομίζω ,αν και θα είχε πλάκα,έτσι για να πάει καλά η χρονιά :)

 

πάντως η μητέρα των μαχών (για μουσικούς υπολογιστές) είναι πάντα το

 

pc vs mac

 

που σύντομα θα μεταφραστεί σε

 

(amd vs intel)windows vista vs (macintel)macOSX.

 

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ παιδιά ότι έχουν περάσει από τα χέρια μου:

...

...

AMD Duron 10000Mhz

...

Και γιατί τον άλλαξες? Σφαίρα πρέπει να πήγαινε στα 10GHz!!!

:lol: ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας καλοί μου άνθρωποι (αισθάνομαι λίγο Βέγγος). Κατ' αρχήν, δεν είμαι μέσα στη φάση του να ξεκινήσουμε κανένα "πόλεμο" ανάμεσα στους επεξεργαστές - ειλικρινά, προτιμώ να μείνουμε στο επίπεδο ήρεμης ανταλλαγής απόψεων όπως κάνουμε μέχρι τώρα. Αλλά αφού έχετε όρεξη για τεχνολογική κουβεντούλα, ας μην σας χαλάσω το χατήρι.

 

Για να δούμε:

 

φίλε Wow! o καλύτερος επεξεργαστής που αναφέρθηκε στη συζήτηση αυτή είναι ο 4400 χ2 της amd ( που πρωτανέφερε ο iatrelis) χωρίς δεύτερη κουβέντα

 

Σύμφωνα με τη σελίδα της amd' date=' ο συγκεκριμένος επεξεργαστής, συγκρινόμενος με τον αντίστοιχο της intel, παρουσιάζει τα εξής φοβερά πλεονεκτήματα:

 

- Έχει socket 939 (και όχι LGA775, για το οποίο δεν υπάρχουν αρκετά motherboard) ([i']σ.σ. βάλτε τη γαργαλιέρα στην πρίζα[/i]).

 

- Έχει process technology 90 νανόμετρα (ενώ ο Intel έχει... 90 νανόμετρα) (σ.σ. τι θα γίνει με αυτή τη γαργαλιέρα;).

 

- Ο αριθμός των τρανζίστορ είναι 154 έως 233 εκ/ρια (ενώ ο intel έχει 230 εκ/ρια μόνο) (σ.σ. τι διάολο, κανείς δεν πήρε μπαταρίες για αυτή τη γαργαλιέρα;).

 

- Υποστηρίζει AMD 64 Instructions (ενώ ο Intel, προφανώς, δεν υποστηρίζει, αφού δεν είναι AMD) (σ.σ. και τι χρησιμεύει το συγκεκριμένο σετ από instructions; ονειρεύονται ότι θα φτιάξει καμία εταιρεία λογισμικού προγράμματα που θα εκμεταλεύονται ένα σετ εντολών που υποστηρίζονται ΜΟΝΟ από την Amd; και γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο, θέλει ποτέ μία εταιρεία λογισμικού να αποκλείσει από την αγορά της όλους τους αγοραστές της Intel; δεν είμαστε με τα καλά μας...).

 

- Ενισχυμένη προστασία από ιούς μόνο για συγκεκριμένα λειτουργικά συστήματα (η Intel δεν έχει αυτό το χαρακτηριστικό) (σ.σ. εδώ προβληματιστήκαμε λίγο.. λες να ρίχνει στον ιντέλ, σκέφτηκα, αλλά λίγο πιο κάτω: αυτό αφορά μόνο συστήματα windows - εύγε κόπανοι, σκέφτηκα, άρα όσοι τρέχουν linux ας πάρουν τα @$%%^@ μας, μπράβο σας που καταφέρατε να συνδέσετε την λειτουργικότητα ενός επεξεργαστή με ΕΝΑ μόνο συγκεκριμένο λειτουργικό, τουλάχιστον ας προσεύχονται στο θεό να μην τους την κάνει τη ζημιά ο βασίλης με τα vista).

 

- System Bus Technology : 2000 MHz (η ιντέλ πάει μέχρι τα 800) (σ.σ. άλλο ψαρωτικό χαρακτηριστικό, μέχρι που θυμάται κανείς ότι δεν υπάρχουν μνήμες και μητρικές (σε προσιτή τιμή τουλάχιστον) που να τρέχουν σε αυτή τη ταχύτυτα... θα βγούν βέβαια, αλλά αν βγούν σε τρία χρόνια, τότε ποιος τους είπε ότι η ιντέλ δεν θα έχει να προτείνει λύσεις;).

 

- Integrated Memory Controller,έχουμε, έχουμε (η ιντέλ πάλι δεν έχει) (σ.σ. ναι, βάλτε τώρα τον επεξεργαστή να κάνει την δουλειά που έπρεπε να κάνουν οι κατασκευαστές των τσιπ μνήμης, και μετά βέβαια ας ξαναπροσευχηθούμε στον κόναν να μην αλλάξει το πρότυπο για τις μνήμες σε κανά δυο μήνες - τι να τους πεις;..)

 

- Total Processor-to-System Bandwidth : μέχρις 14.4 GB/s, αλλά λένε επίσης ότι σήμερα φτάνει μόνο μέχρι τα 6.4 (η ιντελ ομολογεί κατευθείαν ότι φτάνουν μέχρι τα 6.4) (σ.σ. δηλαδή, όταν ανοίξουν οι δρόμοι θα τρέχουμε, αλλά σήμερα που έχει μποτιλιάρισμα θα πάμε και εμείς αργά όπως όλοι οι υπόλοιποι).

 

- 3D & Multimedia instructions : η τεχνολογία 3D NOW υποστηρίζεται μόνο από τον AMD, ενώ η ιντέλ υποστηρίζει μόνο τις SSE2, SSE3 (σ.σ. εδώ κάπου πρέπει να αρχίσουν οι σφαλιάρες, διότι αυτή η λακαμία που λέγεται 3D Now και που την διαφημίζουν δέκα χρόνια, δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ σε τίποτε εκτός από παιγχνίδια, αλλά αποφεύγουν να το αναφέρουν. Ακόμη και στον κόσμο των παιγχνιδιών δεν έχει καμία ιδιαίτερη φήμη).

 

- Chipset support : εδώ μας ταπώσανε διότι όντως υποστηρίζουν περισσότερα chipset από την intel (σ.σ. κρίμα που αυτά τα chipset είναι της VIA (μπλιαχ) και της SIS (μπλιάχ again)).

 

- Total Designed Power (TDP) : 89W or 110W (έναντι των 95W or 130W της ιντελ) (σ.σ. εδώ έχουμε μία παγκόσμια πρωτιά, το ότι η κατανάλωση ρεύματος του επεξεργαστή αναφέρεται ως κριτήριο ποιοτικής αξιολόγησης.. στη δεή δουλεύουν;).

 

- Cubase Compatibility : ο amd τρέχει το cubase καλύτερα από τον ιντελ (σ.σ. πλάκα κάνω, δεν υπάρχει αυτό το χαρακτηριστικό).

 

Με εξαίρεση το τελευταίο αστειάκι, όλα είναι παρμένα από το site της AMD ( η σελίδα είναι http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118_9485_13041^13042,00.html ) και μπορείτε να πάτε να την δείτε.

 

Τι λέγαμε;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα EyeProtocol

Δεν είχα σκοπό να μπώ στην διαμάχη αλλά το flamebate έπιασε. Οπως είπα και παραπάνω δεν έχω καμία ιδιαίτερη αγάπη σε καμία από τις δύο εταιρείες. Αν είχα χρήματα ΔΕΝ θα αγόραζα καν PC. Η τελευταία μάχη που έδωσα για να δουλέψει η i88x με x86 πλατφόρμα με γονάτισε. Απαντάω μόνο γιατί πρότεινα στον φίλο μας τον 4400x2 και ίσως θα πρέπει να πω το δικαιολογίσω.

Η απάντηση λοιπόν είναι γιατί δεν υπάρχει άλλη επιλογή στην κατηγορία αυτή και πόσο μάλλον στην τιμή αυτή. Εκτός των άλλων, τον επεξεργαστή αυτόν τον έχω δοκιμάσει προσωπικά και έχω άποψη. Για να πετύχεις την ταχύτητα αυτή σε Intel πρέπει να πας σε Xeon. Οσον αφορά τη σελίδα της AMD σκέψου ότι είναι marketing. Το μόνο που θα σχολιάσω είναι ότι το πόσο ενεργοβόροι είναι οι επεξεργαστές δεν έχει σχέση με την Greenpeece και τη ΔΕΗ αλλά με την ψύξη που χρειάζεται, τη συχνότητα που μπορείς να το ανεβάσεις και κατεπέκταση τη φθορά (που λίγους ενδιαφέρει). Θυμίσου μέχρι πριν λίγους μήνες οι πυρήνες της Intel τι θερμοκρασίες ανέβαζαν. Μπριζόλα έιψηνες και α λόγος είναι η κατανάλωση του ρεύματος. Επήσης οι 64bit καταχωρητές που έχει η x86-64 πλατφόρμα είναι πατέντα της AMD από τους AMD64. O Linus μάλιστα το είχε σχολιάσει αρκετά τραγεγλαφικά γιατί η Intel πήγε να το περάσει στο ντούκου και να μην πει ότι είναι το instruction set της αντιπάλου.

Οσον αφορά τα benchmarks είναι από τα λίγα πράγματα που δεν μπορεί κάποιος να κοροιδέψει εύκολα. Η θα τελειώσει το Povray σε 3.05 secs ή σε 3.10. Υπάρχουν αρκετά sites που ο καθένας μπορεί να ανεβάσει τα αποτελέσματα και να τα συγκρίνει με άλλους. Τα τελευταία χρόνια οι πρώτες θέσεις είναι καπαρωμένες από την AMD. ΔΕΝ λέω ότι δεν υπάρχουν Intel μην παρεξηγηθώ. Κόστος και ταχύτητα.

Ξαναλέω ότι αυτό είναι να αλλάξει με την επόμενη γενιά intel επεξεργαστών που προς το παρόν η AMD δεν έχει απάντηση. Τότε ίσως η πρόταση μου (ανάλογα και με το κόστος πάντα) μπορεί να είναι άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου