Προς το περιεχόμενο

Sound like Kyuss


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΙΣΚΑΡΑ!!!!Anyway,μηπως υπαρχει κανενας (νυν η κ παλιος)  κατοχος του Fulltone Ultimate Octave να μου πει κ την εμπειρια του με το πεταλι?Επισης υπαρχει πουθενα τοσο το Fulltone οσο κ το Rotovibe στην Αθηνα να τα τσεκαρω κ απο κοντα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έκανα πρόσφατα ένα research για fuzz πετάλια, και μερικά απο τα οποία με άρεσαν αρκετά είναι τα εξής:

 

deep trip hellbender

 

devi ever disaster

 

devi ever godzilla

 

devi ever aenima

 

devi ever destructo noctavia

 

 

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Kαλύτερα ξεκίνα από ένα παλιό αμερικάνικο ProCo RAT (αυτά με το LM308).

 

Δες και τι μπορείς να κάνεις με τα μεγάφωνα του ενισχυτή σου να μην ταλαιπωρείσαι με τίποτα V30.

 

Aν πάντως θες silicon fuzz αυτό της MXR (M173 - Classic 108) είναι πολύ καλό.

 

Aν θές κάτι με πολλά μπάσα τσέκαρε το Malekko B:assmaster.

 

Τώρα δεν έχω πάιξει με το συγκεκριμένο Octave Fuzz, αλλά Octavian style fuzz στο Blues for the Red Sun δεν έχω πολυπροσέξει για να είμαι ειλικρινής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει ότι ο Homme χρησιμοποιεί άμμο από κάποια (αμερικάνικη προφανός) έρημο, μέσα στον ενισχυτή του. Μάλιστα την έψαξε κ την προτίμησε από την "κοινή" άμμο.. τι να πεις.. Πίσω από το ηχείο, είναι τιγκαρισμένο κ το μπουκώνει.

 

Χρησιμοποιώ το Big Muff και το Marshall Drive Master Pedal. Αν συνδιάσω και τα δύο πετάλια (σε σύνδεση πρώτο το Marhsall και μετά το Muff) βγάζω κάποιο σχετικό αποτέλεσμα, περισσότερο fuzz.

 

Όπως όμως είπες και εσύ, αν δε χρησιμοποιήσεις κούρδισμα σε C όλα τα άλλα θα είναι ψόφια. Τα σπάει το κούρδισμα αυτό! Νομίζεις ότι ό,τι παίζεις είναι καινούργιο. Η κενή C (6η χορδή) ακούγεται σα να οργώνει χωράφι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αρχικά θέλεις τελείως scoop ήχο... Κοινώς το κλασικό V shape EQ... Αν θέλεις κάποια στιγμή άλλαξε και τους stock μαγνήτες και κοίτα για τους PAF... Θα γουστάρεις πολύ... Από πετάλια νομίζω πως με ένα Fuzz Face θα είσαι κομπλέ. Ένα άλλο πετάλι το οποίο πιστεύω πως θα σου αρέσει είναι αυτό http://www.thomann.de/gr/mxr_fullbone_metal_distortion_m116.htm

Και δοκίμασε και αυτό http://www.thomann.de/gr/behringer_vt999.htm

(είναι λίγα τα λεφτά για ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες εκτος του οτι το fulltone ultimate octave το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Homme (στους QOTSA ομως...) σε ενα βιντεακι στο youtube πιανει αρκετα καλα το Gardenia.Aπο οσα εχετε παραθεσει ως τωρα πραγματικα επαθα σοκ με το blakout effectors twosome dual fuzz οπψς επισης μου αρεσε κ το deep trip hellbender.Αληθεια το blakout effectors twosome dual fuzz το εχει κανενας στην αθηνα?Πολυ ενδιαφεροντα πραγματα...Please continue...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια το blakout effectors twosome dual fuzz το εχει κανενας στην αθηνα?

 

Δυστυχώς όχι, η πιο κοντινή αντιπροσωπεία είναι στη Γερμανία..

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου