Προς το περιεχόμενο

Σύστημα Αγγελιών 2010


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ολοι φυσικα κ οχι...

αλλα τουλαχιστον να ειναι ευχαριστημενοι ενα μεγαλο ποσοστο ανω του 75% των χρηστων του νοιζ.

Μια ψηφοφορια που θα παραθετει αναλυτικα ολα τα πλεονεκτηματα κ τα μειονεκτηματα των νεων αγγελιων μεσω pm σε ολους ωστε να ψηφισουν θα ηταν οτι πιο δημοκρατικο πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ρε παιδια, ωρες ωρες δεν καταλαβαινω τιποτα!

 

τι δημοκρατικο και ιστοριες για αγριους!

γιατι πρεπει να κανει δημοψηφισμα η διοικηση καθε φορα που αποφασιζει να κανει την οποιαδηποτε αλλαγη?

σαφως και δεν πρεπει να υπαρχει δυσαρεσκεια, αλλα μπορει να πρεπει να γινουν αλλαγες για δεκαδες λογους που δεν μπορουμε/χρειαζεται/γινεται να τους ξερουμε ολοι.

 

το εχω πει πολλες φορες!

δεν εχουμε δικαιωμα να ειμαστε εδω.

απλα το επιλεγουμε.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι σφαζεστε?

απλα οι υπευθυνοι της σελιδας ας σβησουν την μια απο τις 2 σελιδες αγγελιων να μην μπλεκομαστε και μετα θα τα βρουμε...

δεν ειναι δυσκολο...

...βλεπω ηχους...ακουω χρωματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως η γυναίκα μου συνεχίζει να μου αρέσει κι ας περάσανε 15 χρόνια. Γιατί να πάω με άλλη; Κι αν ασκημήνει, λίφτινγκ ρε παιδιά, λίφτινγκ. Κοινώς σινιάρισμα στο interface. Κι όπως πολύ σωστά λέει ο zampination, "πολλοι λιγοι ξερουν για τις νεες αγγελιες κ ουτε προκειται να μαθουν την υπαρξη τους". Φίλος που μπαίνει καθημερινά δεν είχε πάρει χαμπάρι μέχρι και χτες που του το είπα εγώ. Κι άμα ας πούμε λείψεις ταξίδι κι επιστρέψεις σε 2 βδομάδες και ξαφνικά χάσεις την γη από τα πόδια σου πού θα την ξαναβρείς; "Εεεεε, εδώ είχα αφήσει κάτι μηνύματα, κάτι διευθύνσεις. Πού διάολο πήγανε;"  ??? >:( >:(

Πάνε όλα, χαθήκανε. Δεν με ενοχλεί το interface ούτε το ένα ούτε το άλλο. Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω όμως τον λόγο αλλαγής του URL. Ας μας εξηγήσει κάποιος. Πάνε και οι συζητήσεις των forum στο καλό, και είχαν ωραία πράγματα μέσα. Δεν πιστεύω πάντως ότι είναι θέμα δημοκρατίας. Εδώ το 56,65% δεν γουστάρουν πασόκ, τόσο έδειξαν τα τελικά, αλλά.... το 43,35% είναι μεγαλύτερο από το 56,65%.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά υποτίθεται ότι για να βρίσκεται εκεί το κουμπάκι ΑΓΓΕΛΙΕΣ, πρέπει πρώτα το ΕΚΕΙ να βρίσκεται ΕΚΕΙ. Κι όταν το νόιζ το πρώτο δεν θα υπάρχει στον χάρτη δεν θα υπάρχει και το κουμπάκι.  :P :P

Ο άλλος όμως ρώτησε: "Γιατί προτιμήθηκε να αλλάξει το URL κι όχι το interface?" Πολύ απλή ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά υποτίθεται ότι για να βρίσκεται εκεί το κουμπάκι ΑΓΓΕΛΙΕΣ, πρέπει πρώτα το ΕΚΕΙ να βρίσκεται ΕΚΕΙ.

 

γιατί, τώρα πού βρίσκεται κατά τη γνώμη σου;  ???

 

τι δεν κατάλαβες; όταν αλλάξει οριστικά το θέμα "αγγελίες", πατώντας το σχετικό κουμπάκι θα πηγαίνεις κατευθείαν στο νέο site

 

Ο άλλος όμως ρώτησε: "Γιατί προτιμήθηκε να αλλάξει το URL κι όχι το interface?" Πολύ απλή ερώτηση.

 

άλλαξαν ΚΑΙ τα δύο, πολύ απλή απάντηση  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλή ερώτηση.

 

το υπάρχον σύστημα αγγελιών έχει προβλήματα, για τη μερική επίλυση των οποίων σπαταλώνται εργατοώρες. Απαιτείται λοιπόν ένα διαφορετικό σύστημα, οργανωμένο με τέτοιο τρόπο ώστε να εξυπηρετεί καλύτερα τις αγοραπωλησίες. Εφόσον το σύστημα εξυπηρετεί το φόρουμ, αλλά όχι τις αγγελίες, κρίνω λογικότατη τη μετακίνηση των αγγελιών σε διαφορετικό χώρο. Εντωμεταξύ ο ένας χώρος λινκάρει στον άλλο, αλλά ταυτόχρονα διαφοροποιεί τα μέλη του φόρουμ από τους θαμώνες των αγγελιών.

 

Επίσης, εγώ απάντησα σε λανθασμένα συμπεράσματα του τύπου :

 

Κ θα αρχισετε μετα να βλεπετε παμπολα θεματα που θα ρωτανε που πηγαν οι αγγελιες του Noiz! Eδω θα μαστε ολοι..

κ αντε πες πως ενημερωνεις τους παντες μεσω pm, ολοι οι περαστικοι παλι δεν θα εχουν ιδεα τι παιχτηκε

 

 

Κι όπως πολύ σωστά λέει ο zampination, "πολλοι λιγοι ξερουν για τις νεες αγγελιες κ ουτε προκειται να μαθουν την υπαρξη τους". Φίλος που μπαίνει καθημερινά δεν είχε πάρει χαμπάρι μέχρι και χτες που του το είπα εγώ. Κι άμα ας πούμε λείψεις ταξίδι κι επιστρέψεις σε 2 βδομάδες και ξαφνικά χάσεις την γη από τα πόδια σου πού θα την ξαναβρείς;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ισως τα προβληματα να μην ειναι τοσο σημαντικα οταν δεν τα βλεπεις απο μεσα (οπως τα βλεπουν οσοι δουλευουν για να υπαρχει το Noiz). Περισσοτερο χαλαει τον κοσμο η αλλαγη απο ενα συστημα που εχει μαθει, με οτι κουσουρια εχει - αλλα θα μου πειτε ετσι γινεται παντα, η αλλαγη ειναι το δυσκολο.

 

Παντως συμφωνω οτι αφου θελετε να γινει η αλλαγη, πρεπει να σπρωξετε τον κοσμο προς τα εκει και οχι να το ανακαλυψει μονος του. Αυτο πρεπει να γινει με μια μονιμη ανακοινωση στην κορυφη του home page οσο διαρκει η μεταβατικη περιοδος, οχι με ψιλα γραμματα κατω κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται για διαφορετικό σάιτ. Μάλλον ξενίζει το χρώμα για την ώρα και το γεγονός ότι μπαίνεις από άλλη "πόρτα", ενώ στο μέλλον θα μπαίνεις από κει που μπαίνεις σήμερα στο υπάρχον.

Το μελετάμε το θέμα πάντως και δεν πρόκειται να κατέβει το παλιό αν δεν ικανοποιηθούμε τελείως με το νέο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου