Προς το περιεχόμενο

Σύστημα Αγγελιών 2010


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

γιατί, τώρα πού βρίσκεται κατά τη γνώμη σου;   ???

τι δεν κατάλαβες; όταν αλλάξει οριστικά το θέμα "αγγελίες", πατώντας το σχετικό κουμπάκι θα πηγαίνεις κατευθείαν στο νέο site

άλλαξαν ΚΑΙ τα δύο, πολύ απλή απάντηση  ;)

Αγαπητέ gdevelek μάλλον για κάποιο λόγο που εσύ ξέρεις είσαι αναποδιασμένος σήμερα και βιάστηκες να απαντήσεις χωρίς να εμπεδώσεις το τί ρωτάει ο άνθρωπος. Αυτά που λες ΔΕΝ στέκουν. Δες πάλι τί γράφεις πιο πάνω. Η ερώτηση ήτανε ΑΠΛΗ. Αν δηλαδή φύγει το "ΕΚΕΙ", το οποίο είναι το site noiz.gr τότε ΠΟΥ θα βρίσκεται το κουμπάκι που γράφει την λέξη ΑΓΓΕΛΙΕΣ την στιγμή που το site θα έχει ΚΑΤΕΒΕΙ; Και οι 2 απαντήσεις σου είνα βιαστικές, λες και σε πείραξε κάποιος και του πας κόντρα ενώ η ερώτηση δεν απευθυνόταν σε σένα μάλιστα, αλλά στα παιδιά του νόιζ που είναι ήδη μέσα στο σπίτι και ξέρουν τα του οίκου τους. Η σωστή και ήρεμη απάντηση στο ερώτημα ήρθε από εκεί που έπρεπε, από τον moderator. Ορίστε: "το υπάρχον σύστημα αγγελιών έχει προβλήματα, για τη μερική επίλυση των οποίων σπαταλώνται εργατοώρες. Απαιτείται λοιπόν ένα διαφορετικό σύστημα, οργανωμένο με τέτοιο τρόπο ώστε να εξυπηρετεί καλύτερα τις αγοραπωλησίες. Εφόσον το σύστημα εξυπηρετεί το φόρουμ, αλλά όχι τις αγγελίες, κρίνω λογικότατη τη μετακίνηση των αγγελιών σε διαφορετικό χώρο. Εντωμεταξύ ο ένας χώρος λινκάρει στον άλλο, αλλά ταυτόχρονα διαφοροποιεί τα μέλη του φόρουμ από τους θαμώνες των αγγελιών."

Οπότε η απορία λύθηκε. Αυτό που ΔΕΝ λύθηκε, και γιαυτό έγιναν και οι ερωτήσεις είναι το αν το αρχικό νόιζ κάποια στιγμή θα κατέβει, δηλαδή δεν θα υπάρχει. Εξ ου και οι ερωτήσεις με το μπουτόν "ΑΓΓΕΛΙΕΣ". Σπέραααα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση ήτανε ΑΠΛΗ. Αν δηλαδή φύγει το "ΕΚΕΙ", το οποίο είναι το site noiz.gr τότε ΠΟΥ θα βρίσκεται το κουμπάκι που γράφει την λέξη ΑΓΓΕΛΙΕΣ την στιγμή που το site θα έχει ΚΑΤΕΒΕΙ;

 

φιλαράκο δεν έχεις καταλάβει τι έχει προγραμματιστεί να γίνει, αν και έχει καταστεί σαφές

 

ίσως βαρέθηκες να διαβάσεις τα μηνύματα

 

το noiz.gr ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΟΥΤΕ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ

 

θα παραμείνει ως έχει, απλά οι αγγελίες και μόνο θα πάνε στο smart.noiz.gr

 

συνεπως όταν γίνει η μετάβαση, το κουμπάκι που λέει αγγελίες και που θα συνεχίσει να βρίσκεται στο Noiz.gr, θα σε στέλνει στο smart.noiz.gr

 

εντάξει τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαράκο δεν έχεις καταλάβει τι έχει προγραμματιστεί να γίνει, αν και έχει καταστεί σαφές ίσως βαρέθηκες να διαβάσεις τα μηνύματα

το noiz.gr ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΟΥΤΕ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ

θα παραμείνει ως έχει, απλά οι αγγελίες και μόνο θα πάνε στο smart.noiz.gr

συνεπως όταν γίνει η μετάβαση, το κουμπάκι που λέει αγγελίες και που θα συνεχίσει να βρίσκεται στο Noiz.gr, θα σε στέλνει στο smart.noiz.gr

εντάξει τώρα;

Αγαπητέ gdevelek, δεν είμαι "φιλαράκος". Αν έχεις τις μαύρες σου δεν σου φταίει ο οποιοσδήποτε που ρωτάει κάτι να απαντάς απότομα και ειρωνικά. Ελπίζω να μην δουλεύεις σε κανένα κατάστημα εξυπηρετήσεως πελατών. Όχι, δεν είναι δυνατόν να διαβάσει κανείς και τις 16 σελίδες αυτές του θέματος για το νέο νόιζ. Δεν πάει να πει αυτό ότι βαριέται. Ζω 3 παιδιά, δουλεύω σαν τον χαμάλη όλη μέρα και δεν θα ανεχτώ από κανέναν να μου πει ότι βαριέμαι να διαβάσω κάποια πράγματα, την στιγμή μάλιστα που είμαι και συγγραφέας 5 βιβλίων και το διάβασμα είναι το ψωμί μου. Θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός αντί να βγάζεις συμπεράσματα και να κολλάς τίτλους στον καθένα που ρωτάει κάτι. Ίσως και να μου διέφυγε η απάντηση αν κάπου υπήρχε. Κι όσον αφορά τον αυτόματο ηλεκτρονικό τίτλο που έχεις, "IDOL", έχω να πω ότι η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνο να είναι ευγενική και τίμια, πρέπει και να το δείχνει. Χρησιμοποίησέ το, γιατί Idols στο στυλ αυτό παύουν να είναι Idols. Δεν αρκεί μόνο το όνομα-τίτλος. Αν θέλω μπορώ κι εγώ να κάνω ειρωνική επίθεση, αλλά δεν θέλω γιαυτό καλύτερα το θέμα με τις ερωτήσεις μου να κλείσει εδώ. Μου απάντησαν άλλοι, ευγενικότατα. Κι αν πρόκειται να υπάρχουν ειρωνίες στα μέλη που έχουν κάνει ένα ID στο νόιζ τότε καλύτερα να σταματήσει ο καθένας να κάνει ερωτήσεις. Κρίμα γιατί τα forum είναι φανταστικά, ζηλεμένα και καθώς πρέπει. Δεν κάνει να χαλάει ένας το σύνολο. Καλή σου μέρα κι ελπίζω να μην με παρεξηγήσει κανείς, απάντησα απλά στην σφαλιάρα που μου έριξαν χωρίς να πω κάτι προσβλητικό. Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ας μην τσακωθούμε και γι αυτό... Ο ego προφανώς θεώρησε ότι το Noiz ΕΙΝΑΙ οι Αγγελίες.

Οι Αγγελίες είναι ένα τμήμα του σάιτ και αυτό θέλουμε να αναβαθμίσουμε σε αυτη τη φάση. Και προφανώς γι αυτό θεώρησε ότι θα "κατέβει" με την έλευση του νέου συστήματος.

Δικαιολογείται. Είναι νέο μέλος. Και σαν νέο μέλος πρέπει να συνηθίσει τον άμεσο γραπτό λόγο των φόρουμ ώστε να μην παρεξηγείται όταν κάποιος τον αποκαλεί φιλαράκι.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ξύνισε πολύ... πιστευω πως το παλιό είναι κλάσης πιο εύχρηστο.

Άμα δεν το σκίζαμε με τις καθημερινές ανανέωσεις της αγγελλιούλας μας, πιστεύω ότι ήταν μια χαρά........ σχεδόν........για μένα πάντα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα ότι στο παλιό σύστημα υπάρχουν πολλές αγγελίες που δεν υπάρχουν στο νέο. Για παράδειγμα μπορείτε να μπείτε στο ΜΟΥΣΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ και να δείτε τις διαφορές.

 

Φιλικά

Ηλίας

 

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ξύνισε πολύ... πιστευω πως το παλιό είναι κλάσης πιο εύχρηστο.

+1

(Ασε που στο καινουριο δεν εχω πάρει ακόμα mail επιβεβαιωσης κι εχει περάσει...... ένας μήνας???? περιπου τόσο, σε λίγο θα το ξεχάσω τελείως)

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου