Προς το περιεχόμενο

''παλι ξεχασα ενα σολ...''1st clip by BigAlejandro!!


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αληθεια ειναι οτι οσοι το δεχονται ως λαικο, τους ξενιζει η κιθαρα. Οσοι το δεχονται ως πειραματικο, τους ξενιζει η φωνη. Κι αυτο γιατι η κιθαρα και η φωνη εχουν εντελως διαφορετικο προσανατολισμο στο συγκεκριμενο κομματι. Οποτε ο καθενας διαλεγει και παιρνει! Προσωπικα και εγω θα ηθελα μια λιγοτερο λαικη φωνη και ακομα περισσοτερη κιθαρα! Αλλα οι δημιουργοι ειστε εσεις και ετσι κι αλλιως κανετε οτι θελετε ;D

Ωραιο κομματι, κατα τ'αλλα, και αρκετα προσεγμενο! Τα συγχαρητηρια μου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η αληθεια ειναι οτι οσοι το δεχονται ως λαικο, τους ξενιζει η κιθαρα. Οσοι το δεχονται ως πειραματικο, τους ξενιζει η φωνη. Κι αυτο γιατι η κιθαρα και η φωνη εχουν εντελως διαφορετικο προσανατολισμο στο συγκεκριμενο κομματι. Οποτε ο καθενας διαλεγει και παιρνει! Προσωπικα και εγω θα ηθελα μια λιγοτερο λαικη φωνη και ακομα περισσοτερη κιθαρα! Αλλα οι δημιουργοι ειστε εσεις και ετσι κι αλλιως κανετε οτι θελετε ;D

Ωραιο κομματι, κατα τ'αλλα, και αρκετα προσεγμενο! Τα συγχαρητηρια μου! :)

 

ακριβως ο,τι είπε ο κύριος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mεγαλέχαντρε, εγώ πάλι θα το προτιμούσα περισσότερο "πειραματικό" και "fusion" (κατάλαβες τώρα, ε?  :P)... αφού το πας που το πας προς τα κει... go all the way.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεγαλέχαντρε, εγώ πάλι θα το προτιμούσα περισσότερο "πειραματικό" και "fusion" (κατάλαβες τώρα, ε?  :P)... αφού το πας που το πας προς τα κει... go all the way.  ;)

+1

 

θα του πήγαινε περισσότερος ηλεκτρονικός (ηλεκτρικός) ήχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επίσης 2 φορές ίσως να έγινε και σε άλλα σημεία ακουγόταν ένας θόρυβος που δε ξέρω αν τον ήθελες να υπάρχει, σαν μικροφονισμός. Το παρατήρησα στο 0:35 περίπου και στο 1:45 περίπου πάλι. Έχει μια διάρκεια και ήταν κάπως.

 

 

 

Αυτό ακριβώς επισήμανα και εγώ στο προηγούμενο post μου. Αυτός ο ήχος (ηθελημένος ή όχι) σε D νότα προέρχεται σαφώς από την κιθάρα και είναι ένας ωραιότατος οδηγός για δεύτερη φωνή (ισοκράτη).

Να αφαιρεθεί όμως μετά, εεε? :)

Σίγουρα θα δώσει το κάτι παραπάνω στο κομμάτι.

Προσωπική γνώμη πάντα.

Η τελική επιλογή είναι σαφώς των παιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και που κανατε τον κοπο να ακουσετε το κομματι!

συντομα θα σας χτυπησω αλυπητα και με αλλα! :)

 

καποια πραγματα πανω σε αυτα που εχουν αναφερθει μεχρι τωρα! :)

 

Η αληθεια ειναι οτι οσοι το δεχονται ως λαικο, τους ξενιζει η κιθαρα. Οσοι το δεχονται ως πειραματικο, τους ξενιζει η φωνη. Κι αυτο γιατι η κιθαρα και η φωνη εχουν εντελως διαφορετικο προσανατολισμο στο συγκεκριμενο κομματι. Οποτε ο καθενας διαλεγει και παιρνει! Προσωπικα και εγω θα ηθελα μια λιγοτερο λαικη φωνη και ακομα περισσοτερη κιθαρα!

 

αυτο ειναι ενα απο τα πρωτα πραγματα που με προβληματισαν και εμενα!

ο σπυρος εχει πραγματι ΛΑΙΚΗ φωνη, ενω το κομματι εχει μια πιο...ρεμπετικοπειραματικη κατευθυνση.

δυστυχως δεν ειχα την δυνατοτητα να βρω κατι πιο κοντα σε αυτο που ειχα στο μυαλο μου.

παρ' ολα αυτα, πιστευω σταθηκε πολυ σωστα και καταφερε να δωσει ενα καλο αποτελεσμα!

ισως καποια στιγμη, αν βρω μια φωνη που να ναι πιο κοντα σε αυτο που εχω στο μυαλο μου, να κανω την αλλαγη!

 

Η φωνή επίσης ήταν πολύ "καζαντζιδική" το οποίο εμένα δεν μου αρέσει.

πραγματι η φωνη του σπυρου και στην χροια αλλα και στα ''πατηματα'' θυμιζει πολυ καζαντζιδη!

θα το ακουσετε ξανα συντομα σε ενα αλλο κομματι που θα ανεβει εν καιρω! :)

 

+1000

 

Επίσης 2 φορές ίσως να έγινε και σε άλλα σημεία ακουγόταν ένας θόρυβος που δε ξέρω αν τον ήθελες να υπάρχει, σαν μικροφονισμός. Το παρατήρησα στο 0:35 περίπου και στο 1:45 περίπου πάλι. Έχει μια διάρκεια και ήταν κάπως.

 

 

Αυτό ακριβώς επισήμανα και εγώ στο προηγούμενο post μου. Αυτός ο ήχος (ηθελημένος ή όχι) σε D νότα προέρχεται σαφώς από την κιθάρα και είναι ένας ωραιότατος οδηγός για δεύτερη φωνή (ισοκράτη).

Να αφαιρεθεί όμως μετά, εεε? :)

Σίγουρα θα δώσει το κάτι παραπάνω στο κομμάτι.

Προσωπική γνώμη πάντα.

Η τελική επιλογή είναι σαφώς των παιδιών.

 

αυτη η ρε που ακουγεται σε διαφορα σημεια στο κομματι ειναι απολυτα ηθελημενη!

οχι μονο αυτο, αλλα την δυναμωσα παραπανω απο οσο με συμβουλευαν και ο Korgy και ο σκαντζος.

εχω σκοπο καποια στιγμη στο μελλον να ασχοληθω και μονος μου και να προσθεσω πιο πολλες βαβουρες τετοιου τυπου.

την ιδεα να κραταει καποια ''ισα'' η φωνη την ειχαμε δουλεψει και εμεις, αλλα και τις δυο φορες για τεχνικους λογους δεν την κρατησαμε! :)

 

Mεγαλέχαντρε, εγώ πάλι θα το προτιμούσα περισσότερο "πειραματικό" και "fusion" (κατάλαβες τώρα, ε?  :P)... αφού το πας που το πας προς τα κει... go all the way.  ;)

 

θα του πήγαινε περισσότερος ηλεκτρονικός (ηλεκτρικός) ήχος

 

και εγω το πιστευω πως θα το θελε το παραπανω πειραματικοηλεκτρικοβρωμικο στοιχειο του.καποια στιγμη ισως το ξαναπιασω!

παρ ολα αυτα, αν καποιος θελει να κανει καποια προσπαθεια να προσθεσει η να αφαιρεσει κατι, εξεταζω και το ενδεχομενο να του δωσω τα καναλια και να κανουμε κατι απο κοινου! :)

 

 

και τωρα, ενα απο τα ζητηματα που και μενα με εχουν απασχολησει καμποσο!

 

Το μόνο που με χάλασε ήταν η ηλεκτρική. Και το λέω με βαθιά λύπη :( λόγω του ότι είναι στρατ :) αλλά δε μου κολλάει με τίποτα. Θα το προτιμούσα χίλιες φορές χωρίς την κιθάρα. Ας το παίξει το θέμα ένα μπουζούκι ή ο τζουράς.

 

+1 για την κιθάρα, καλύτερα κατι πιο ανατολιτικο.

 

πραγματικά βάλε τα σολάκια από κάποιο όργανο όπως τζουράς ή μπουζούκι!

 

θα μου κολλούσε πολύ καλύτερα μπαγλαμάς σ' εκείνο το σημείο

 

με απασχολησε παρα πολυ το αν θα κρατηθουν οι κιθαρες και στις βρωμικες γεφυρες αλλα και το φιντμπακ.

προσωπικα μου αρεσουν πολυ και για αυτο τις εγραψα! :)

η μονη μου εναντιωση ειναι οτι θα προτιμουσα την ηλεκτρικη να ειναι λιγο πιο....παρτα :P, λιγο πιο γρεζατη!(ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω)

αυτο που ειδα ειναι το εξης!

σε οποιον ειχα βαλει το κομματι που δεν ειχε γνωσεις μουσικης μου ειπαν ολοι πως η ηλεκτρικη κιθαρα δεν του παει και του κανει πιο πολυ κακο, παρα καλο....

απο την αλλη, σε οποιον το εβαλα που παιζει μουσικη, ολοι μου ειχαν πει πως η ηλεκτρικη κιθαρα το κανει ξεχωριστο.

ισως καποια στιγμη ανεβασω και την εκτελεση χωρις τις ηλεκτρικες και το φιντμπακ για να γινει μια κουβεντα και πανω σε εκεινη τηνελτελεση!αυτο που διαπιστωνω ειναι πως το κομματι σαφεστατα ειναι πιο ...''αδειο'' και χωρις αυτη την εντονη ταυτοτητα που νομιζω πως εχει τωρα!

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000

το 3:57 ακούγεται τόσο ξεκούρδιστο!~  ;) απορώ πως το επέτρεψε ο κ.Σκάντζος!  :P

 

αυτο με τα ξεκουρδιστα δεν το σχολιαζω καθολου! :P

οταν σταματησω τα ψυχοφαρμακα θα σας πω την ιστορια για το εξωφρενικα ακριβες τονικα αυτι του σκαντζου! :)

 

 

ευχαριστω ολους για τις απαντησεις παντως! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α!

και κατι ακομα!

εντυπωση μου κανει που κανενας δεν εχει σταθει σε ενα εμφανεστατο προβλημα του κομματιου!

 

τελος, να πω πως ενας εκ των συντελεστων υποστηριζει πως τα εμφανεστατα προβληματα ειναι ...δυο!

για ακουστε το προσεκτικα!! :P :P :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου