Προς το περιεχόμενο

''παλι ξεχασα ενα σολ...''1st clip by BigAlejandro!!


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλεχάντρο και Νίκο, το κομμάτι έχει προσωπικότητα και αυθεντικότητα. Κάτι μου λέει!!! Αλλά τα θέματα της ηλεκτρικής σε συνδιασμό με τον ήχο της δεν μου άρεσαν. Γενικά, αν ασχοληθείτε με το συγκεκριμένο ύφος φαίνεται ότι το έχετε .... +1  ;D ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εντυπωσίασε! Η ηλεκτρική σε συνδυασμό με το "λαϊκόν" του θέματος μου άρεσε, μου θύμισε τις ενορχηστρώσεις του Θανάση Παπακωνσταντίνου με τον Μπάμπη Παπαδόπουλο. Θα ήθελα όμως περισσότερο πειραματισμό στην κιθάρα (όπως ακούγεται σε όλο το κομμάτι στο βάθος, αλλά περισσότερο). Επίσης, μου έδωσε την εντύπωση ότι ο ρυθμός του μια επιταχύνει και μια επιβραδύνει...

 

Η φωνή είναι εξαιρετική, βαθιά και λαϊκή, και οι στίχοι ένας κι ένας!

 

Μπράβο παιδιά, συνεχίστε!

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry φίλε alejandro αλλά (όπως προαναφέρθηκε) πολύ προβλέψιμο το πόνημά σας... Δεν είδα καμία πρωτοτυπία και καμία αυθεντικότητα εγώ κάπου το' χω χιλιοξαναματακούσει το όλο πράγμα... Εν έτει 2010 ακούγεται τόσο παρωχημένο αυτό το στυλ που καταντάει φοβερά κουραστικό... Λοιπόν έχουμε και λέμε : επί 4 και κάτι λεπτά το ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ, η ΙΔΙΑ φωνητική μελωδία, το ΙΔΙΟ ΗΧΟΧΡΩΜΑ... Ένας τραγουδιστής που προσπαθεί να μιμηθεί τον Καζαντζίδη (σιγά τον μεγάλο βάρδο, αν και στο νόιζ κάποιοι τον έχουνε θεό...) αλλά η "ερμηνεία" του είναι φοβερά επίπεδη, και, τέλος μία ηλεκτρική κιθάρα που ούτε η σπιτική "παραγωγή" τη σώζει (και είναι και πολύ δυνατά στο μιξ)... Εξάλλου το να χώνεται ηλεκτρική σε αυτό το στυλ το'χω ξανακούσει από πολλές μπάντες "κομμουνιστικού ροκ" που παίζουν live σε διάφορα κουλτουρομάγαζα...

Συμπερασματικα αν το βγάζατε το 1973 θα είχε κάτι να πει σήμερα και να μην το είχα ακούσει δε θα 'χανα τίποτε...

Anyway, εάν είστε κολλημένοι με αυτό που κάνετε δοκιμάστε τουλάχιστον να πειραματιστείτε λίγο περισσότερο και να βάλετε εκτός από άλλα όργανα και περισσότερα και διαφορετικά θέματα μέσα στη φάση και ίσως και έναν διαφορετικό τραγουδιστή... Να μη ξεχάσω να πω ότι ο στίχος είναι το μόνο που μου άρεσε... Καλή συνέχεια στην προσπάθεια και καλή τύχη...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας τραγουδιστής που προσπαθεί να μιμηθεί τον Καζαντζίδη (σιγά τον μεγάλο βάρδο, αν και στο νόιζ κάποιοι τον έχουνε θεό...)

 

Εκτός της πολύ άστοχης τοποθέτησής σου για το clip των παιδιών, παραθέτω το συγκεκριμένο σχόλιο....

 

Ελπίζω κάποια στιγμή να καταλάβεις τι έγραψες... ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός της πολύ άστοχης τοποθέτησής σου για το clip των παιδιών, παραθέτω το συγκεκριμένο σχόλιο....

 

Ελπίζω κάποια στιγμή να καταλάβεις τι έγραψες... ;)

 

 

Καταλαβαίνω πολύ καλά τι γράφω φίλε govan... Εγώ δε θέλω να χαϊδεύω τα αυτιά των "παιδιών" και ας με λένε άστοχο... Λοιπόν αυτή εξακολουθεί να είναι η άποψή μου και για το τραγουδάκι και για το στελάκι... Σόρρυ που δεν σου αρέσει τι να κάνουμε δε γίνεται να συμφωνούμε σε όλα...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός της πολύ άστοχης τοποθέτησής σου για το clip των παιδιών, παραθέτω το συγκεκριμένο σχόλιο....

 

Ελπίζω κάποια στιγμή να καταλάβεις τι έγραψες... ;)

 

Μπα για flame το εγραψε... ;D, αλλα δεν θα τσιμπησουμε,αλλωστε απαντησε το NATIONAL GEOGRAPHIC για εμας ,μια και εξεδωσε πολυτομο εργο αφιερωμενο σε ΑΥΤΟΝ (ναι με ΚΕΦΑΛΑΙΑ μια και ΕΙΝΑΙ θεος... :) :)),& ετσι λοιπον στον ελληνικο λαο που η συντριπτικη του πλειοψηφια λατρευει και "προσκυνα" τον Στελλαρα ερχεται να προστεθει και το ιστορικοτερο και εγκυροτερο περιοδικο του πλανητη... :)

 

τωρα για τους υπολοιπους που δεν τον γουσταρουν δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα...υπαρχουν αλλωστε και ανθρωποι που δεν γουσταρουν τον Παρθενωνα και την Αφροδιτη της Μηλου γιατι ειναι πολυ...παλια... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα για flame το εγραψε... ;D, αλλα δεν θα τσιμπησουμε,αλλωστε απαντησε το NATIONAL GEOGRAPHIC για εμας ,μια και εξεδωσε εργο αφιερωμενο σε ΑΥΤΟΝ (ναι με ΚΕΦΑΛΑΙΑ μια και ΕΙΝΑΙ θεος... :) :)),& ετσι λοιπον στον ελληνικο λαο που η συντριπτικη του πλειοψηφια λατρευει και "προσκυνα" τον Στελλαρα ερχεται να προστεθει και το ιστορικοτερο και εγκυροτερο περιοδικο του πλανητη... :)

 

 

Καλά κάνετε και τον προσκυνάτε υπάρχουν και κάποιοι άλλοι που προτιμούν να βλέπουν παραπέρα...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ βρε Νίκο να μην τσιμπήσω.... όταν γράφονται τέτοια πράγματα ΔΕΝ γίνεται να μην τσιμπήσω... Πάνε να μειώσουν μια τεράστια αξία ρε γμτ... και ούτε έχουν υποψιαστεί για τι φωνή, για τι τραγούδια και για τι πολιτιστική κληρονομιά μιλάνε....

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου