Προς το περιεχόμενο

''παλι ξεχασα ενα σολ...''1st clip by BigAlejandro!!


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μ'άρεσε πολυ, εκτός απο τη φωνή. Θα την ηθελα περισσότερο ρεμπετικη παρα λαϊκη. Ή και γυναικεια, σε στυλ Μελίνα Κανά.

 

Επίσης εγω θα εβαζα καποια λουπα με την κιθαρα απο τη μεση και μετα να ζαλίζει @@ ;D

 

Το ακουω 3η φορά και μου αρέσει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μου άρεσαν πολύ όλα σαν ηχογράφηση και ερμηνεία εκτός της κιθάρας στις πρώτες νότες της. Μετά μου έγινε πιο οικείο το άκουσμα και από τη 2η κιόλας ακρόαση για μένα έδεσε με το κομμάτι.

 

Thumbs up λοιπόν, συνολικά ωραίο κομμάτι κιόλας. Αν και δεν είμαι του ελληνικού το συγκεκριμένο το ακούω ευχάριστα  8)

 

Σαν άσχετος του είδους δε νομίζω οτι μπορώ να προσφέρω κάποιο εποικοδομητικό σχόλιο ως προς την ηχογράφιση ή κάτι άλλο  :P

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω κατ αρχην οσους το ακουσαν και μπηκαν στον κοπο να πουν την αποψη τους! :)

 

μου κανει εντυπωση που δεν αναφερθηκε ιδιαιτερα το ζητημα του ρυθμου.

εμενα τουλαχιστον ειναι το πρωτο πραγμα που μου χτυπαει ασχημα στο αυτι ΚΑΘΕ φορα που το ακουω!~

 

η αληθεια ειναι πως δεν εχω και μεγαλη εμπειρια με ηχογραφησεις και ολα τα σχετικα!

ετσι δουλεψα με λιγο λαθος τροπο τον οδηγο πανω στον οποιο αρχισα να ηχογραφω ολα τα υπολοιπα!

σε ενα σημειο μαλιστα ειναι τοσο τρανταχτο το ρυθμικο λαθος που απορω πως δεν το σχολιασε κανενας!

μεταξυ μας, αν δεν ειχε ο φιλος korgy την υπομονη να κατσει να το ψιλοσουλουπωσει σε καποια χρονικα ατοπηματα το κομματι δεν θα ακουγοταν! :)

 

 

Thumbs up λοιπόν, συνολικά ωραίο κομμάτι κιόλας. Αν και δεν είμαι του ελληνικού το συγκεκριμένο το ακούω ευχάριστα  8)

 

ευχαριστωωωωω! :) :) :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακουω 3η φορά και μου αρέσει πολυ.

 

θενκ γιου! :)

 

Μ'άρεσε πολυ, εκτός απο τη φωνή. Θα την ηθελα περισσότερο ρεμπετικη παρα λαϊκη. Ή και γυναικεια, σε στυλ Μελίνα Κανά.

 

 

ειναι ενα απο τα πραγματα που θελω να κανω στο μελλον!

καποια στιγμη σιγουρα θα το ξαναπιασω! :)

 

 

Επίσης εγω θα εβαζα καποια λουπα με την κιθαρα απο τη μεση και μετα να ζαλίζει @@ ;D

 

 

ετοιμαζω αλλο κομματακι με αυτο ακριβως το χαρακτηριστικο!

μεινετε στις οθονες σας συντονισμενοι! :) ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα του ρυθμού δικαιολογείται ως ένα σημείο λόγω της απουσίας κρουστών. Το κομμάτι όπως το μέτρησα είναι σε ταχύτητα 63 (9/8 φυσικά). Σε κάποια σημεία επιβραδύνει λίγο αλλά μετά επανέρχεται στην τάξη :). Για μένα δεν είναι και τόσο μεγάλο μείον γιατί του δίνει και μια ανθρωπιά, αν μου επιτρέπεται η έκφραση. Εδώ έχουμε δει αρυθμίες σε κανονικές παραγωγές. Μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για μια home απόπειρα.

 

αυτο ακριβως ειναι ισως και αυτο που με εκανε να μην το σβησω εντελως και να αρχισω να το ξαναγραφω απο την αρχη.

οτι παροτι ξεφευγε απο το τεμπο, ξαναερχοταν και δεν ηταν και τοσο ασχημο στο αυτι στην τελικη!

 

Και πολύ καλά ηχογραφημένο μου φάνηκε τώρα που το ακούω δεύτερη (σερί) φορά με ακουστικά και ψιλοδυνατά.. ;D Μπράβο Αλέξανδρε! Άνετα ακούγεται σε κατάλληλο μαγαζί με τη συνοδεία κρασιού και μεζέδων!

 

θενκ γιου!!! :)

 

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μεγαλέκο κάτι μου έταξες ότι θα μου στείλεις και ακόμα περιμένω. Δε με αγαπάς πια.

 

:-\

 

;D ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσες ημέρες δεν το είχα ακούσει, τώρα τα κατάφερα... :)

 

Σαν κομμάτι μου άρεσε, και σαν ηχογράφηση μου άρεσε επίσης...

 

Δεν μου άρεσε όμως και τόσο πολύ η εκτέλεση (κυρίως απο θέμα ρυθμού - κάτι που το έχεις επισημάνει απ'ότι βλέπω και ο ίδιος)...

 

...και κάτι για την φωνή...

Αν και σε μερικά σημεία είναι ίσως περισσότερο "φάλτση" απ'όσο "επιτρέπει" το κομμάτι, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πουθενά χρησιμοποιηθεί κάποιου είδους auto-tune.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει μπει πουθενα ουτε ενα Bit επεξεργασίας autotune ουτε χειροκίνητες μοντες για ισιωμα της φωνής...ο -τραγουδιστης- ειναι αυτο που λεμε τραγουδιστής οικοδομής οπως εχουμε τους ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ και τους κιθαρίστες παραλίας ;D ;D ;D .πιστευω πως κανει μπαμ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry που ρώτησα... :)

Απλά με παραξένεψε λίγο το πως σβήνει η φωνή στο σημείο που παραθέτω...

 

Μου ακούστηκε κάπως "αφύσικο"... :)

example01.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου