Προς το περιεχόμενο

Μπουζουκι: Το "αδυνατο σημειο του".


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι αλήθεια ότι όταν ρωτήθηκε ο Jimi Hendrix για το πως αισθάνεται που είναι ο γρηγορότερος κιθαρίστας του κόσμου απάντησε:

"Δεν είμαι εγώ ο πιο γρήγορος, υπάρχει ένας στην Ελλάδα ο οποίος παίζει 152 νότες το δευτερόλεπτο, τον λένε Monolis Chiotis..."

ή μήπως είναι ράδιο αρβύλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 205
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αληθεια ειναι...μαλιστα ο Hendrix πηγαινε και στο μαγαζι που ηταν ο Χιωτης οταν επαιζε στο Αμερικα και τον περιεργαζοταν απο κοντα κοντα....και στην κιθαρα και στο μπουζουκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια πριν καποιες σελιδες ενα παιδι παραθεσε μια φωτο απο ενα ηλεκτρικο μπουζουκι.ενα σκαλιστο, κουφιο με equalaizer  roland αν θυμαμαι καλα.αυτο που το βρηκε? φτιαχνουν τετοια? γνωριζει καποιος να μου πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20-25 νοτες το δευτερολεπτο ειναι το ρεκορ και μαλιστα στο youtube υπαρχει και ο τυπος που το εχει.δεν ξερω αν παιζει καλα ,αλλα το δεξι του ειναι σαν μηχανη της κλωστουφαντουργικης...ασχαχαχχαχαχαχαχ. 152 νοτες δεν υφισταται με τιποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω ασχετοσυνη που γεμισε το ποστ. Τι να πει κανεις

 

Τωρα εαν θελω να αποκαλυψω το ονομα μου νομιζω οτι ειναι δικαιωμα μου να το κραταω μυστικο. Αλλωστε δεν θα δωσω αναφορα για τιποτα απλα βλεπω πολλα ασχετα και παραλογα να ειπωνονται και στεναχωριεμαι με την αμαθεια και την ανοησια που κουβαλατε καποιοι νεολαιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι αυτα...

ειπωνονται

 

φυσικα και αποφασιζεις αν θα πεις το ονομα σου!

αλλα οταν μπαινεις και λες ''εγω ειμαι κατασκευαστης και αυτα που φτιαχνεις γιαν ειναι καραγκιοζιλικια'' αν τα λες χωρις να λες το ονομα σου, δεν εχουν και τοση αξια!

γνωμη μου παντα! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι οποιος μπορει να παιξει το "φτωχομπουζουκο" και το "περασμενες μου αγαπες" σε τριχορδο να ερθω να το παιξει και σε μενα

 

Το φτωχομπουζουκο γραφτηκε και ηχογραφήθηκε σε τριχορδο. Και ναι ειναι πιο ευκολο σε τριχορδο. Δοκιμασε το απο μι (ελπίζω να παιζεις μπουζουκι) που είναι και ο τονος που βγαινει σε αντρική φωνη....

 

πω πω ασχετοσυνη που γεμισε το ποστ. Τι να πει κανεις

 

Ζητω συγνώμη αλλα σχεδόν θα συμφωνήσω και εγω σε αυτο το σημειο.

Ειναι δυνατον να μετραμε την ταχυτατα νοτες ανα δευτερολεπτο για να βγαλουμε τον καλυτερο; και πολλα αλλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια πριν καποιες σελιδες ενα παιδι παραθεσε μια φωτο απο ενα ηλεκτρικο μπουζουκι.ενα σκαλιστο, κουφιο με equalaizer  roland αν θυμαμαι καλα.αυτο που το βρηκε? φτιαχνουν τετοια? γνωριζει καποιος να μου πει?

 

γραψε στο google αηχο μπουζουκι.... (ο θεος να το κανει)

Θα σου βγαλει αρκετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου